Ekzém a zuby. Zlepší se ekzém sám od sebe?

thekatie
27. dub 2022

Ahoj, malymu rostou ted dva zuby a dost se mu zhoršil ekzem.. zajimalo by me, zlepsi se ekzem sam od sebe a cca za jak dlouho? Mazu to zinkovkou, ale prijde mi to horsi.. mam jeste fialovou weledu, ale nevim, jestli to mazat tim v akutni fazi.. diky moc za zkusenosti🙏

biciklissie
27. dub 2022

No, na to bych vůbec nasázela, že se to samo zlepší. Za prvé ty období ekzému můžou být různé dlouho a v různé intenzitě i bez růstu zubů. Za druhé zuby můžou růst x měsíců. Za třetí, pokud si to bude škrábat, tak se to horší i tím, takže se dá říct, že čím víc ekzému, tím víc se to zhoršuje. Nečekala bych a zkoušela to řešit.

thekatie
autor
27. dub 2022

@biciklissie jasny, to ja to resim.. malej ma alergie.. takze vychytavam jidelnicek a mel jenom jedno maly lozisko.. ale ted s jednim zubem a i v kombinaci s očkováním se to hrozne zhorsilo..za par dni uz to bylo zase temer ok no a zacal dalsi zub a zase to je hrozný a moc se to nelepsi.. ale je fakt, ze to i zhorsuje, jak slinta a tece mu to do toho 🙈.. tak porad doufam, ze se to zase zlepsi, ptze pred tim mi prislo, ze se to zlepsilo samo, jak se zub proriznul🤷‍♀️

biciklissie
27. dub 2022

@thekatie Co ja mam zkušenost, tak bohužel velká neznámá. Vím, že tě nepotěším, ale může to být celoživotní problém a nebo to zítra může začít odeznívat. Je to boj, no... U nás tedy velká spokojenost s kremem blue cap. Má tedy trochu kontroverzní pověst, ale je uzasne uciny.

thekatie
autor
27. dub 2022

@biciklissie jj, atopak je na prd... o nem uz jsem taky slysela.. asi ho taky zkusim🙂)

veronikav31
27. dub 2022

@thekatie nepotěšil tě,zlepšit se může,ale nevymizí. Mě bude za 4 měsíce 40 a atopický ekzém mám,někdy lepší,někdy horší. Dcerka (6 let) ho má po mně,ale vím co a jak, jen je to někdy řehole, vysvětlovat co smí a nesmí jíst 🤔

thekatie
autor
28. dub 2022

@veronikav31 jasny, ja na nej taky trpim, ale nastesti malo.. spis vim, ze rust zubu ekzem zhorsuje, tak me zajimalo, jestli to je otazka dnu nebo tydnu.. protoze pred zubama to bylo jedno maly lozisko, ktery reagovalo na potraviny..takze vyrazuju, co nesedne, ale ted uz ma v obliceji 4.. dneska to je trochu lepsi.. tak možná zacina zabirat ta zinkovka.. 🙏

kafr
1. kvě 2022

Ahoj, dceři se tehdá rozjel od zubů ekzém + průjem a to v takové míře, že jí to komplet zničilo střevní mikroflóru to byl pak mazec.
Vše jsme zvládli díky díky zdejší skupince "atopický ekzém" kterou založila Věrka Zíková a jejich webovkach. Dozvíš se tam vše, co jak čím mazat, co jíst, jak podpořit střeva, v čem prát.... a spoustu dalšího

chris_n
1. kvě 2022

Zlepší, až vyrostou zuby

verdos
Autor odpověď smazal
Zobraz
thekatie
autor
4. kvě 2022

@kafr jj, o pani Zikove vim 🙂)

thekatie
autor
4. kvě 2022

@chris_n to jsem chtela slyset🙂)

thekatie
autor
5. kvě 2022

@biciklissie tak jsem blue cap mazla jednou a okamzity zlepseni😮..tak jsem badala na netu.. a verim, ze to kortikoidy opravdu obsahuje🙈, takze tim radsi malyho mazat nebudu... navic po zinku se ekzem olupuje..tady ihned supiny zmizely..coz je dost divne🙈

biciklissie
5. kvě 2022

@thekatie Souhlasím, že to účinkuje opravdu až podivne zázračne. Oni se hájí tím, že prý to bylo minimální mnozstvi, co kdysi našli, že to byla kontaminace vzorku. A prý už nikdy se tam nic nenašlo. No, nevím, je to celé zvláštní.