Elmex gelee, máte zkušenost s tímto přípravkem?

kmotrice
7. dub 2013

Máte některá zkušenost s tímto přípravkem? Mohou ho používat děti ml.6 let. Nebo co byste doporučili místo toho na remineralizaci skloviny?

monaida
8. dub 2013

Zkušenost mám jen u sebe, nějak si myslím, že pro děti to není... Děti by spíš asi měli "makat" na zoubkách zevitř - minerály, vitamíny a tak?

jaru30
8. dub 2013

Zrovna jsem to řešila se zubařkou, když jsem byla s malým na vrtání (má necelé 3roky), a sama mi říkala, že mu tím gelem mám zoubky potírat. Taky mě to překvapilo....

olusenka
8. dub 2013

výrobce uvádí, že to pro děti maldší 6 let rozhodně není. Ale já sama ho používám a kaz mi to už vyléčilo. Malému dávám pastu " Elmex od 1.zoubku", pidi množství, někdy vynechám, zatím je malý, zubařka říkala, že to není nutné v jeho věku (když jsme u ní byli, nebyl mu ještě rok).
Poradila bych se určitě se zubařem.

rozarka65
8. dub 2013

@kmotrice A. má hodně kazů... 😒 Ptala jsem se zubařky a říkala,že důležité je,aby to děti nepolykaly...a že to není tak koncentrované,že můžou i mladší děti než šestileté...Já ještě nekoupila,ale mám v plánu...

kmotrice
autor
9. dub 2013

@rozarka65 nene našla jssm jen jeden

rozarka65
9. dub 2013

@kmotrice to nebylo A má hodně kazů,ale A. (Aninka) má hodně kazů... 😉
A je moc dobře že nemá... 🙂

kmotrice
autor
9. dub 2013

@rozarka65 ¨jo ahaaa 😀 tak to se omlouvám, blbě jsem četla

rozarka65
9. dub 2013

@kmotrice ta tečka tam není vidět.. 😀 Jen teda k chlubení to není...a já nevím.co s tím...sladké jsme omezili, sladké pití nepije,zuby si čistí několikrát...i ve školce si je čistí... 😒

kmotrice
autor
9. dub 2013

@rozarka65 no někde jsem četla že zuby kazivost zubů je dána genetikou už ale nevím, co je na tom pravdy

rozarka65
9. dub 2013

@kmotrice no v našem případě za to můžu já, to bych na genetiku nesváděla,ale netuším,jak to zastavit... 😒

kacka.l
25. dub 2013

@rozarka65 měli jsme to stejně, a co fakt poháhá je gel tooth mouse my máme meloun, ale je více příchutí. Malému to kazení celkem zpomalilo.
http://www.zubni-kartacek.cz/gc-tooth-mousse-35...

rozarka65
26. dub 2013

@kacka.l Jéé,moc děkuji...🙂 Jak dlouho to vydrží?

kacka.l
26. dub 2013

@rozarka65 Ta tubička děsně dlouho, asi půl roku. Maže se obden, nebo co 3 dny. Elmex geel mi rezolutně zatrhla, že prý nechápe, co to znamená, že to dětské zuby, akorát více zdevastuje. Také prý se může fluor ukládat do druhých zubů a ty jsou pak již nevratně poškozeny flekatěním. A toto je opravdu fajn, používám to asi 4 měsíce a mám pocit, že malému se zuby kazí méně. Nebo, že to prostě nejde tak rychle.
A musí to být ten tooth mousse, protože pak je prý ještě něco podobného, ale to není vhodné pro děti.

rozarka65
26. dub 2013

@kacka.l tak to je fajn,určitě vyzkouším....moc děkuji...🙂 😵 Už jsem z to nešťastná...má tolik opravených zoubků...a četla jsem,že černé plomby jsou špatné...netušíš kolik stojí bílá?