Gel Kamistad. Je bezpečný?

zuzuza
11. lis 2010

Ahojky k´holky, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s gelem na zuby kamistad, já tot ím natírala malému :10 m) a zdálo se mi, že to fakt pomáhalo. Včera jsem si to zkusila dát na oděrku do pusy a to co jsem zažila byl totální šok, okamžitě do 10 s mě začalo to potřené místo mrtvit, samozřejmě jsem to i olízla, takže kus jazyka to samé a ret taky, tak strašně jsem se lekla, že mám na to nějakou reakci, že se mě udělalo mdlo, musela jsem zavolat mamce, ta došla, byla jsem doma na nos s malým sama, tak kdyby něco, zkusila si to pak taky namazat a taky byla v šoku jak strašně rychle to působí, jako u zubaře, když se dává umrtvovací injekce, co toje za svinstvo a toto dáváme malým dětem?? Samozřejmě mě nenapadlo zkusit to na sobě, než mu to dám a taky jsem to od manžela pěkně schytala, myslíte, že je to bezpečné??

kolca
11. lis 2010

ahojky,

já Kamistad dávala malému na dásničky. Na sobě jsem to zkoušela a nic hrozného to se mnou nedělalo. Jako cítila jsem, že je to jakoby lehce umrtvené. ALe teda zdaleka ne tak jako u zubaře.

laska.nezna.hranic
11. lis 2010

tak co vím já, tak tyhle zázračné gely by se na prořezávající zoubky maličkých vůbec používat neměly... neříkám, že je to nebezpečné, to se bát nemusíš, ale já bych to malému nedala.

iluss
11. lis 2010

já Kamistad pro malou taky občas používám, poradila mi to paní v lékárně a když jsem pak volala doktorce, tak mi to jen potvrdila. Ale osobně na sobě jsem to tedy nezkoušela. Ale musím říct, že to opravdu zabírá a když v noci pláče kvůli zoubkům, tak je během chvilky klidná a krásně usíná.

andyalukasek2008
11. lis 2010

Ahojky, Kamistad jsme používali když bylo nejhůře. Na takové "běžnější" natření jsme měli Mundisal gel. Čtu poprvé, že by se mastičky tohoto typu neměly používat, nám je pediatr doporučil při velkém pláči. Nemyslím si, že by bylo lepší nechat prcka prořvat noci, to neprospěje nikomu.

zuzuza
autor
11. lis 2010

Holky, mě právě překvapilo, že třeba i u calgelu je že to může mít nežádoucí účinky jako dušknost, otoky sliznic, ale to by snad už malý měl, takové reakce, dávala jsem mu ten gelík už hodněkrát a tento kamistad teda fakt zabral snad hned, tak mslíte, že v tom mám pokračovat? V noci se strašně často budí a plače, sice chvilku, ale asi ho to bolí, rostou mu 4 zuby nahoře zarár, už má jedničku a dvojku prořízlou, ale ještě dva vedle jsou těsně pod lůží, nevím, jestli je lepší nechat ho trpět celou noc, nebo alespoň jednou za 24 hod. v noci např. mu to namazat, nebo to zvládnout bez toho?? Vím jak mě to bylo nepříjemné, tak si nedokážu představit, jaký to je pro něj a navíc když mu to namažu tak si to olíže a polyká...

lenulinka21
11. lis 2010

Ahoj 🙂 jedno z dvojčátek mi opláče snad co druhý ZUBEK ☹ ☹
A Kamistad nám fakt pomáhá účinkuje docela rychle a malý mi pak zabere 🙂 Ale je fakt
že pláče v noci hodně takže jsem za něj ráda...
Ještě že druhý syn na ZUBKY netrpííí 🙂 Naštěstí už mají každý 14ks takže jěště 6 všem hodně trpělivosti
a co nejméně pláče od vašich ratolestí 😉

crca
11. lis 2010

My používali kamistad a teď máme calgel a mažu to jen večer před spaním,jelikož nám to doporučila v lékárně,tak jsem se nepozastavila nad tím,že by to bylo nebezpečné 😅 Taky jsme to zkoušeli a můžu říct,že tyhle dva nám fakt ale pomohli hned a na dlouho.Kdyby to bylo nějaké nebezpečné,tak by to snad nemohli doporučovat pro miminka........Ze začátku jsem měla Bucco therm-stálo to víc než tyhle dvy a teda totálně vyhozené peníze,takže pokud mu to nebudeš mazat co půl hodiny tak bych se nebála 😉

crca
11. lis 2010

@lenulinka21 tak teda vy zubůůů 😀 Holka teda má taky už skoro plno,ale kluk jich má pořád jen 6 😀 Ale už to má teda všechno pěkně nateklé,takže vás snad doženeme a to nám je 1,5roku 😀 ,ale co to mažu každý večer před spaním,tak zae máme fakt klidné noci 😉

lenulinka21
11. lis 2010

@crca ahoj 🙂 no jsem ráda, že nám to rychle roste, tak snad to budou mít ti
naši broučci brzy za sebou 😉
Koukám, že máš páreček jůůů krásný 🙂 🙂

jesterka01
11. lis 2010

Já teda Kamistad taky používám a vůbec se toho nebojím, v lékárně mi ho doporučila, manželovi v práci ho radili všichni kolegové - tatínci, že ho také používali..a popravdě nemyslím že když je to jednou za čas 1-2 denně tak že by to nějak škodilo, hlavně že to pomáhá, nenechám jí přeci trpět, vím jak zuby bolí a když mě to chytne tak do sebe taky cpu co se dá..

crca
11. lis 2010

@lenulinka21 no povedenej páreček co dá za čtyři 😀 holčička neholčička,občas bych potřebovala nějaká sedativa a ne gel na zuby 😀 😀 😀

tercie
11. lis 2010

@zuzuza Kamistad obsahuje lidokain, stejnou látku kterou píchá na znecitlivení zubař, a to zmrtvění je snad důvod, proč se to aplikuje 😉 Neboj se toho, já ho dávám taky, jednou, max 2x denně když zoubky rostou, na sobě jsem to taky zkoušela. Hlavně že uleví od bolesti, a doporučila mi ho jak naše dětská doktorka tak lékárnice 🙂

tercie
11. lis 2010

@crca 😀

tercie
11. lis 2010

@laska.nezna.hranic můžu se zeptat, co jsi používala ty, když se malýmu prořezávaly zoubky a plakal bolestí? Jestli je teda něco lepšího, šetrnějšího? 😕

zuzuza
autor
11. lis 2010

Tak jste mě uklidnily, takže budu používat dál, jen nevím, jak mu to namazat, abych se trefila přímo na ta blavá místa, on si totiž do té pusy nenechá vůbec šáhnout a pak to namazené asi všude a kolik toho gelu dáváte? Cca toho půl centimetru??

sunea
11. lis 2010

@zuzuza Tak mu to nedavaj, ale ja osobne s tym mam len najlepsie skusenosti. Ked sa malemu prerezavaju zuby, a viacero naraz, je nervozny, uplakany, slinta ako bernardin, tak mu pomozem - dam si na silikonovy naprstnik ("prstacek") trochu Kamistadu, pomasirujem mu dasna a je spokojny a viditelne sa mu ulavi. Mozes mu davat schladene kusatka, plienku namocenu v ladovej vode apod., ked nechces takuto chemiu. Nie je dobre to davat dietatu pred jedlom (kvoli tomu umrtvovaciemu ucinku), ale inak, ked mu to nedavas kazdu chvilu, to podla mna nie je az taka hroza.

lenulinka21
11. lis 2010

@crca 😀 😀 mluvíš mi z duše hi hi Pavlík ten o 1min starší 😀 není
snad ani půl minutky v klidu pořád je v pohybu a večer má snad nejvíce ENERGIE 😝
taky by potřeboval něco jako sedativa 😀 ale zase jak zabere tak spí celou noc 🙂 v tomhle
je machr pač celou noc spí o 2měsíců 🙂

prcekpet
11. lis 2010

@zuzuza Zuzi, zkus prstacek, stoji to 79,- a koupis ho v prodejnach "Pece o zuby". Je to gumovy navlek na prst, ktery ma na sobe silikonove kratke stetinky a ja tim masirovala dasne maleho, kdyz se draly zoubky ven...a kdyz bylo nejhur dala jsem tam trosku calgelu. 😉

zuzuza
autor
11. lis 2010

@prcekpet jj, prstáček mám, a i dobrá rada, že na to trošku gelu a namasírovat, to vyzkouším, a holky, lenulinko, tři baby z unicy jsme se tu sešly, to je náhoda, zrovna v tomhle tématu🙂, jdu do hajan, snad bude klidná noc🙂

laska.nezna.hranic
11. lis 2010

tercie - hele, to není z mé hlavy, jen jsem to slyšela od nějaké zdravotnice 🙂 myslím, že hlavní důvod byl ten, že to mimča polykají. náš malý nikdy vyložené trápení kvůli zoubkům neměl. nebo možná měl, ale on je docela tvrďák už od narození, takže si bolest moc nepřipouští, což u miminek moc obvyklé není. stačilo ho pochovat a bylo po pláči. sice jsme měli jiné trápení, odmítal spát a když už, tak usínal až nad ránem, v podstatě první půlrok jsem ho pronosila ve dne, v noci, i když to rozhodně nebyl úmysl. ale i tak mi ty gelíky nejsou sympatické. všem nám rostly zuby, je to přirozené a myslím, že chlazení pomůže víc, než chemie. ale to je jen můj názor.

zuzuza
autor
12. lis 2010

@laska.nezna.hranic máš naprostou pravdu, souhlasím s tebou a taky si říkám, že třeba konkrétně u mě chci samozřejmě pomoct jemu od bolesti ale taky sobě, abych se vyspala🙂

laska.nezna.hranic
12. lis 2010

zuzuza - tak samozřejmě žádná maminka nechce, aby se její miminko trápilo, to je jasné. ale přijde mi, že k takovým prostředkům se maminky uchylují preventivně, aniž by jich vůbec bylo třeba (ne všechny, aby si to někdo nebral osobně, to bych nechtěla). mimísci pláčí, protože to je jejich jediná možnost, jak nám něco sdělit, ale neznamená to, že by ta bolest byla k nevydržení. někdy je tedy lepší věcem trochu pomoct, ale obecně myslím, že příroda to má zařízené dobře... docela jsi mě překvapila tím, žes přiznala, že tím pomáháš sobě, to by málokdo udělal. většina maminek se hájí tím (ne že by bylo třeba to obhajovat, ale chápeš, jak to myslím), že to jejich brouček nemůže vydržet a oni mu jen chtějí ulevit... nevím. kdo chce použít, ať to zkusí, ale asi až když je to skutečně třeba. pár probdělých nocí k mateřství tak nějak patří. mně tohle nikdy moc nevadilo. ale neříkám, že je to nebezpečné, pokud to pomůže, proč ne. jen to podle mě není nutné 😉

editah222
12. lis 2010

Kamistad neublíží, rozhodně ne v případě, kdy se ho dává zubařem doporučené množství (ne víc než velikost hrášku) a v okamžiku kdy opravdu rostou zuby. 🙂
Spousta maminek totiž opravdu dává tyhle gely "preventivně". Jedna moje známá dávála Calgel střídavě s Mundisalem své holčičce od 3 měsíců a první zub ji vylezl až v půl roce. No a pak samo nic nezabralo a malá ji opravu řvala a řvala.