Horní retní uzdička. Máte s tím zkušenost?

nellisek
22. říj 2010

Ahoj maminky, prosím vás o radu. Nemáte někdo zkušenost s retní uzdičkou? Mám 18 měsíční holčičku a ta má tu horní uzdičku až mezi jedničky. Nedají se jí pořádně čistit zoubky, dost ji při tom krvácí dásně a když vidí kartáček tak už křičí ne ne. U zubařky jsme byli ,ale ta řekla, že u takhle malým dětí to nedělá. Až tak ve 3 letech a to jen kdyby ji to vadilo při mluvení. Tak přeci nebudu čekat, jestli bude mít vadu řeči atd. A zoubky jí přeci čistit musím. Nemáte s tím některá zkušenost?

kolca
22. říj 2010

ahojky,
my máme tu retní uzdičku rodovou. Mě to stříhali jako miminku, ale v pubertě mi to kvůli rovnátkům museli předělávat,protože v tak ranném věku se to dělat nemá.
Syn to má taky a zubařka říkala, že se s tím bude něco dělat, až bude mít druhé zoubky. Ale dásničky nám nekrvácí, tak nevím. Možná zkusit jinou zubařku, asi by se s tím mělo něco dělat už teď, když jí to dělá takovou neplechu.

nellisek
autor
24. říj 2010

moc děkuji za odpověď, já bych to taky radši nechala až na později než ji trápit teď. Zítra jdeme k mudře na kontrolu po chřipce tak se stavíme asi u jiné zubařky ať poví svůj názor. Volala jsem do jedné soukromé kliniky a tam mi sestřička řekla že u větších dětí se to dá dělat laserem ale u 18 holčiny to nepůjde že to nevydrží a tak se to dělá bez jakéhokoliv umrtvení a že to střihnou, že je to mžik. Tak to jsem se hned lekla a do toho tedy nejdu. Tak ještě uvidíme co dále. Tak díky

irasek
26. říj 2010

@nellisek - jééé, já jsem Ti omylem poslala IP o naší uzdičce 😀, místo aby se to poslalo sem...

monnaa23
14. únor 2011

Ahojky maminky,

I nás trápí uzdička. Syn má srostlé ale obě. Jak retní, jak pod jazykem. Dnes jsem volala do Modřan a bylo mi řečeno, že to synovi udělají, ale až bude mít 10 kilo aby mohl dostat narkozu . Bude mu 10 měsíců. Dnes jsem byla u doktorky na ORL a ta říkala, že oni v nemocnici nám to stříhat nebudou, že musíme jinam.Tak proto ty Modřany. Tak uvidíme v roce. Držím palce, aby i Vám vše dobře dopadlo.

Monika

klarasvenkova
18. srp 2015

Dobrý den... Chci se zeptat jak to dopadlo... Máme jet v pondělí na zákrok...

susik77
20. zář 2015

Ahoj, dcera ma take tu retni uzicku srotlou, nezvedala moc rty ani kdyz se usmivala, a kazy na hornich zoubkach jsem si vsimla pozde, v 16 mesicich, takove zlutohnede flicky ☹ . Pry se ji ty zoubky nezvlhcovali slinami a kaz tam mel dobre podminky...Zoubky museli jit pryc 😖 .
Kdyz to jde, radsi tu uzdicku reste co nejdriv. Nam ale take rekli, ze to delaji az v 10 letech...

talina
20. zář 2015

Já nevím, nám první zubařka taky řekla, že starší budou stříhat a pak jsme přešli k novému (mladému) a ten řekl že je to v pohodě, že s toho vyrůstá.... ale asi je to případ od případu

suzina08
22. zář 2015

Ahoj, já sama jsem měla uzdičku narostlou mezi přední zuby, takže jsem měla poměrně velkou mezeru mezi nimi. Každopádně s tím nikdo nic nechtěl dělat a řezali mi jí někdy ve třetí třídě (pamatuju si, že už jsem měla druhé zuby). Takhle z hlavy si to nepamatuju. Dobré ale na tom bylo to, že jakmile mi uzdičku dali pryč, tak se mi i začali srovnávat přední zuby a mezera zmizela 🙂

barbar84
28. zář 2015

Ahoj , jsem z oboru a znám to takto : ''horní uzdička'' se dětem většinou nestříhá před prořezáním stálých horních řezáku (většinou se spoléhá na to, že si ji ''pádem '' přetnou ) podjazyková uzdička se sřihá dětěm již v šestinedělí- měl by rozpoznat pediatr. Zažila jsem to min. 50 x a miminka s tím opravdu nemají problém.