Jak dlouho se prořezávají první zoubky?

pavlanatlinka
27. čer 2012

ahojky dneska jsem malé našla první zoubek včera tam ještě nic nemněla ale dneska už se jí tam klube byla týden nevrlá kručela. nechtěla spát apod.. jak dlouho to trvá než se jí ten zoubek uplně vyklube? jsem už týden nevyspalá a nic jí nedokáže utěšit.

mishulle
27. čer 2012

to jsem popravdě nikdy nezkoumala, protože většinou na první zub hned navazuje další 😉

jarkalada
27. čer 2012

to je pravda, nám nerostou po jednom, ale po dvou, nebo teď naposledy dokonce vylezly 3 najednou nahoře! 😎 Malá to snáší dobře, ani bych si ničeho zvláštního na ní nevšimla, ale malý měl horečky a průjem dlouho

petaov
27. čer 2012

prořezání u nás trvalo tak týden až dva, pak bylo po bolesti. Jinak než se zub vyklubal úplně celý trvalo to asi 3 měsíce, možná i dýl, ale to už tak asi nebolí. Nejhorší je prožezání podle mě 😉

berenika39
27. čer 2012

Já jsem taky nevěděla cca týden, co se děje, a pak to byl zub. Pak už jsem byla zkušenější🙂))), a když mrnčel, pochopila jsem, že je to zub. Vždycky to byl průjem, někdy teplota, a pak hotovo, vyklubal se. Týden předem byl vždycky "jiný".

karotky
27. čer 2012

Prvnímu synkovi se 1.zoubky prořezávaly od 4.měsíců do 2.let.Ten mladší má u těch zubů větší časové rozestupy-za měsíc mu budou 2 roky a ještě čekáme na poslední 4 stoličky.Moje matka má na to svůj názor:"Normálnímu dítětí se všechny zuby prořežou během jednoho víkendu!" 😕 😅 😀
Je totiž alergická na kdejaké kňourání a po tom,co mě setřela touto větou,se jí už nic nesnažím vysvětlovat-němělo by to smysl. 😅

kacikaci
27. čer 2012

u nás 14 dní, bez teplot, průjmu, ale je protivná, nechce jíst, a chce se víc mazlit než normálně, teď jí rostou dvojky nahoře a už to trvá 14 dní, zatím je prořezaný jeden, druhý teprve leze, takže to vidím, že to bude 3 týdny

cbabu
27. čer 2012

Nám se klubou už skoro dva měsíce a ještě nejsou prořezané jdou vidět pod dásinkem ale ne a ne se proříznout, prujem nic, teplota nic, je veselý ale navečer trošku mrnčí a jen se trochu v noci budí a má oteklé celé spodní dáničky uvidíme co z toho bude, do pusinky moc nekoukáme očima ho asi nevyhledíme 😒 Asi čeká na všechny a pak je protlačí všechny zaráz 😀

lu777
13. črc 2012

to prořezávání se je hodně individuální.... některý zub od doby kdy jsem si všimla že se něco děje do doby než se prořezal třeba pár dní jenom ale většinou tak dva tři týdny, ale i dva tři měsíce... záleží asi jak tuhé jsou ty dásně nebo nevím 😅 náš starší si s tím hrozně vytrpěl 😔 i mu museli prořezávat zoubky na pohotovosti, měl horečky a hematomy....
no jsem ráda, že už oba mají zoubky venku!! 😎

na spaní a nervozitu nebo nechuť k jídlu pomáhalo homeopatikum (ne pokaždé ale hodně často) a to Chamomilla 15ch (u dcerky i 30 ch ředění) plus Hypericum perforatum 15 ch nebo 30 ch....
kousátka nechtěli ani jeden skoro... sem tam jsem namazala gelem, ale když roste zub hodně dlouho tak se nedá mazat dáseň chemikálií x měsíců v kuse..... při teplotě jsem občas dala čípek na noc ale jinak se to musí vydržet, zuby jsou prevíti 😝 😝 😅