Jak ho přimět ke spánku? 20x za noc se budí na pití

anetaalex
6. led 2011

Ahoj potřebovala bych poradit jestli někdo má náký fígl na spánek.Mám 9měsíčního chlapečka a bohužel nám v noci skoro nespí.Budí se tak 20 krát za noc na pití a dost často se i probudí a začne lézt jako by byl vyspaný.V kuse spí asi jen 2 hodiny a pak se budí celou noc.Vyzkoušeli jsme snad všechno,čaje na spaní,nutrilon na spaní,homeopatika atd.Dr. nám řekl at mu dáme osminku prášku na spaní,ale to se mi moc nechce.Jsme s mužem už fakt zoufalí.Díky za radu

marhulinka
6. led 2011

Ahojky,tak my máme doma taky nespavce,nám vyloženě mudra řekla,že jsou děti,které spí hodně málo a jediné,co na to zabírá je "vydržet" 😀 Kubulka večer krásně usně,spí tak dvě hodiny a je totálně vyspinkaný!! Nemá cenu další uspávání,protože to nemá prostě smysl,tím ho akorát trápíme. Jednou za čas spí docela dobře /to když se vzbudí třeba jen dvakrát/. Mám spoustu známých,kterým takto děti spaly/nespaly do dvou i tří let 😅 Takže docela mazec.
Prášek na spaní bych dítěti asi nikdy nedala /sice tatínek už kolikrát asi nejraději ano 😀 /
Někdy je to samozřejmě náročné,ale vždycky se na něj podívám a řeknu si,že je hlavní,že je zdravý a nic mu neschází. Prostě mu tak málo spánku stačí.
A mimochodem /já sice jako malá spala,v noci se nebudila,ale spím taky málo-stačí mi 5, 6h spánku/ 😀

delapa
6. led 2011

jé nepíšeš o mých dětech?? 😒 U nás to trvalo tak do roku, pak se to trochu zlepšilo, hlavně s tím jak začnou chodit a lítat po venku se unaví víc. Dávat málo spát přes den, snažit se ho unavit, ale jinak žádná rada není. Když se v noci vzbudí, nerozsvěcovat, ale být po tmě, aby pochopil, že je prostě noc. Já vím, je to fuška, mám doma to samé. Dvě noci protestoval a chtěl světlo, pak už to bylo ale lepší a lepší. Za pár let zas budeš nadávat, že ho nemůžeš vytáhnout ráno z postele. Je to síla, děti a důchodci by měli žít spolu, když nemůžou spát. 😀 Prášek bych taky nedávala, to je dost podivná rada. 😕 Vydrž a budiž Ti útěchou, že v tom nejsi sama!

antlen
6. led 2011

ahoj, tak my máme doma to samé. chlapeček tak do roku se nám budil xkrát za noc, měl asi slabý spánek, jakmile vypadl dudlík, hned začal hulákat a my museli vrátit zpět 😠 když už to bylo snad 15x za noc, tak jsem mu dudlík sebrala a musím říct, že se to zlepšilo. jinak jsme už byli tak zoufalí, že jsme ho dali do vedlejší místnosti a prostě ho tam nechali kňourat, za pár dní pochopil, že k němu nikdo nepřijde (pokud teda zrovna neplakal nějak hodně) a spal dál. Homeopatika jsme taky zkoušeli, ale nevím, možná nám to taky pomohlo. Teď je mu 17měs. a vzbudí se tak jednou, nazpátek položíme, přikryjeme a spí dál. A teda pokud jen kňourá, tak k němu nevstáváme a za chvíli přestane.

marecek4
6. led 2011

u nás na hodně věcí pomohl mladší bráška-holčina začala normálně jíst,spát,i trošku mluvit-jako když utne od té doby co jsem přišla z porodnice,do té doby spala dvě hodiny a pak od desíti večer si s ní táta musel hrát-tak jak si ji naučil,nenechal si vysvětlit,že to nemá dělat když byla miminko,tak to dělal opravdu do těch dvou let,a přes den nespala vůbec,a to jsem chodili pěšky krmit koně tři kilásky-kočárek totiž od té doby co začala chodit striktně odmítla

brisalek
6. led 2011

Urcite v tom nejsi sama, temat o nespani a buzeni deti je tady dost🙂. Me mala vstavala od 3,5 do 12 mesicu tak 5az xxxxkrat za noc (usinala okolo 21.30 vstavala mezi 5-6hod) a chtela prso. Pres den spala tak 3x 20min do 7-8mesicu. Pak se aspon denni spanek zlepsil. Ale celkove spala taky o hodne mene nez prumer. Okolo roku se vse zlepsilo, pres den spala i 2,5 hodiny vkuse a v noci vstavala jen 1-3x, ale porad usinala treba 1,5 a u prsa🙂. Ale byla to uz i tak dobre🙂 po te hruze🙂 do te doby. No a v 15m jsme prestali kuli dalsimu tehu kojit i v noci a ted spi skoro porad celou noc usina okolo 8h po pohadce a 15 minutach breptani a prevalovani a vstava mezi 7.45-8.30. Pres den spi tak 1,5-2h. Proste parada🙂

Popisuju to tak obsirne, abys videla, ze to opravdu jednou skonci a bude mnohem lip🙂.
Takze zkus vydrzet🙂
.

takze jak radi delapa nerozsvicet, moc nereagovat, kdyz nechce spat vubec at vi, ze je noc a spi se a jinak vydrzet a podle pocitu zkouset nedat piti. Takejsem byla dost vycerpana, otravena a uz nevedla co mam delat. Porad jsem premyslela, ze necham malou vybrecet a je to, jak vsichni radi, ale nemala jsem na to silu a odvahu a pak to stejne nefunguje. Az okolo toho roku jsem take zacala zavadet, ze proste prso nedostane kdy si vzpomene. Kdyz pila v 1 a byla zase v pul 3 vzhuru nedala jsem ji. Chvili knourala, mlatila sebou, drzela jsem ji v naruci, hladila , ale do 5 minut spala a bez velkeho breku, fakt jen knourani a myslim, ze to trochu pomohlo. Ale musis byt odhodlana vydrzet kdyz zacnes. Kdyz bude moc plakat a vis, ze to nevydrzis tak to nechat zase treba za tyden, dva.
Prasky bych take nedavala. Ja jsem se bala dat i ten caj🙂(aby si na to nezvykla a nespala jen s tim).

Moc a moc drzim palce a preju hodne sily.

cervik1111
7. led 2011

tak my jsme na tom stejně.Malý měl teď rok,a pořad se v noci často budí,třeba i dvě hodinky nespí.....Už jsem přestala i kojit v 11m,že to bude lepší,ale nezměnilo se u nás nic 😠 😠 Takže já jen čekám,kdy to přejde,protože mi to opravdu dává zabrát.....a aby toho nebylo málo,ještě si radějí vstane 5:40 😠 😠 😠

monja
22. led 2011

to s tim praskem na spani snad nemyslel ten doktor vazne!!!!!!!!!! 😒 😒

weri1
22. led 2011

náš Beník má taky špatný spaní i usínání, usíná kolem 23-24 hodiny a budí se co 1-2 hodiny.Ale spíme do 10, poslední spánek má nejdelší-3 hodiny! 🙂 Doktorka říkala, že na to není rada, že musím vydržet. Taky jsem někdy unavená, ale pak se na něho podívám a řeknu si ...musím to vydržet . Je to náročný, ale já věřím, že to jednou přejde. Přes den spí hezky.Tak to má asi obrácený. Prášek na spaní bych já osobně nedávala.

eriska
22. led 2011

tak koukám, nejsme v tom sami..náš prcek je schopný taky se budit po hodince v noci, ale je to nejvíce způsobeno zubama, takže teď jsme měli týden, kdy jsem skoro nespala, ale na dnešek se vzbudil jen 3x 🙂 a mně dr říkala, že je dost aktivní i přes den a že v noci prostě odpočívat nepotřebuje, takže musíme vydržet, určo se to zlepší..ikdyž, je to teda sakra náročný! 🙄

mpavlinka
22. led 2011

Nikča usíná kolem půl osmé, spí do jedenácti až půl jedný a pak se budí po hodině max. dvou. Jsem taky hotová, ale nikdy by mne nenapadlo dát prášek na spaní 😖

janca26
23. led 2011

ahoj, no náš Péťa se do půlnoci budí asi po hodině, a potom tak po 2hodinách, někdy teda po 3, ale to má výkon.
Ráno vstává kolem 8. Já teda pořád kojím (je mu 14měsíců), takže mu v noci dám vždycky trochu cucnout a zase spí (někdy teda procitne, tak ho musím uspat). Jsem z toho teda dost hotová, raděj mi abych přestala kojit a zkoušela čaj,
ale to by musel asi nastoupit manžel, protože jak cejtí mě, tak chce mlíko 😀
Anet a nespí malej hodně přes den? že by třeba měl otočený spaní? takhle spal švagrový kluk přes den jo a v noci ne,
vím že z toho byli taky hotoví a museli to prostě vydržet... 😒