Jak je možné zklidnit dítě u zubaře před výkonem?

hojda
19. lis 2012

Syn je bohužel hodně citlivý na zákroky v ústní dutině (díky opakovaným výtěrům krku), pusu v pohodě otevře, ale nesmí se mu do nic dát. Teď jsme mu bohužel objevili jeden kazík, ale nevím, jak to vyřešit u zubaře.

Slyšela jsem o možnosti podání zklidňující sirupu (jako před operací v nemocnici) pacient je při vědomí, ale je takový vláčný.

Další možnost, kterou jsem našla je Entonox tj. plyn který se vdechne a je také na uvolnění a zbavení bolesti.

Nebo máme nechat zoubek neopravený???

Malému jsou necelé 4 roky.

Díky

mamkamarketa
19. lis 2012

@hojda ahoj, zkusenost nemam, ale urcite bych nechala zoubek opravit 😉
Poptej se, ktery prazsky zubar ma moznost oblbovaku a sla bych tam 😉
Nas zubar pry neco dava od 15ti kilo.

hojda
autor
19. lis 2012

@mamkamarketa Tak teď mi napsala zubařka, že ten Entonox pro tak malé děti není a že prý jedině narkóza, tak to mi přijde kvůli jednomu zubu dost ☹

Známá je chirurg a ta říkala, že svý dětem dává před každým zubařem nějaký ten oblbovák, ale nemůžu se dopátrat co to je a kdo to dělá.

mamkamarketa
19. lis 2012

@hojda zkus zavolat mudr. Zizkovi, je to zubar v dejvicich. On mi rikal,ze od 15ti kilo ma neco k dispozici 😉

hojda
autor
19. lis 2012

@mamkamarketa Díky moc, to by šlo máme 16 kg🙂

hojda
autor
19. lis 2012

@mamkamarketa JInak sranda já dostala od své zubařky kontakt, aby se poptala u mudr. žižkové🙂 ona mi říkala jen tu celkovou anestezii

mamkamarketa
19. lis 2012

@hojda neni to jen shoda jmen?
Me totiz zizka rikal,ze dava oblbovak. A co mu dat "jen" diazepam?

hojda
autor
19. lis 2012

@mamkamarketa určitě to bude shoda jmen,

Diazepam se může???? Vůbec nevím....to by měla zase vědět dětská ne?

mamkamarketa
19. lis 2012

@hojda nam ho detska sama od sebe predepsala. A mel presne 3 roky.
Teda duvod byl trosku jiny,ale deti ho muzou

hojda
autor
19. lis 2012

@mamkamarketa Nemáte ho kvůli teplotám? To ´jsem slyšela od sestřenice.

mamkamarketa
19. lis 2012

@hojda nene.detska mu ho predepsala do letadla ( celkem 26h na ceste)
Ona mela u nej podezreni na ADHD tak mi ho napsala pro pripad nouze

jitta
20. lis 2012

@hojda no já mám zkušenost s oblbovákem a je to teda celkem drsný - dcera měla zoubek zkaženej a bolel jí, takže musel ven, jenže už jí jednou trhali předtím a tak se moc bála a na křesle se dávila, tak jí dr. dala oblbovák a pak jsme museli asi 40 minut čekat než zabere, nevím, jak se to jmenovalo, dceři bylo asi 5,5 a byla po něm jako opilá, blábolila, viděla nás 2x všemu se smála, sama nedokázala sedět, no hroznej zážitek - musela jsem být s ní já a ještě manžel, nesměla zůstat sama ani v autě nesměla vzadu sedět sama - pak se měla doma prospat - jenže nám vůbec nespala, byla úplně mimo a brečela pořád - už nikdy bych jí to dát nedala ☹ ☹ . pak se jí ještě jeden zoubek zlomil a musel ven a to si nechala dát injekci po domluvě a i když pak jí ještě dovyndávali kousíček,co tam zbyl, tak se ošetřit nehcala docela v klidu 😉

eloana
20. lis 2012

@hojda ahoj resim to same.. znamy lekar se ptal na stomatologii a pry se jedenkaz takto neresi. pouze pokud by zub bolel nebo zkazenych vice zubu...

zanulav
20. lis 2012

Taky přesne nevim jak se to jmenuje syn to mela tak 3x ten oblbovak, kdybych si na ten nazev vzpomela tak ti pisnu tady, ale na syna to nejak neučinkovalo byl jak opilej, a stejne řval, jak tur udajne by si potom nemel nic pamatovat po tom zakroku. syn ma šilenou kazivost zubu ma už 5 stoliček venku a hodne vrtanych a ta plomba mu moc nedrži přijdem domu a za 3 hodky mu vypadne nebo jen čast plomby zustane protože se u vrtani hybe i když ho držime se sestřičkou, mel uraz v roce ulomil si jedničku nahoře a pak už se mu sklovina drolila. hruza tak vam držim pesti

pettypet
8. říj 2022

@hojda my měli jednou ten plyn. Malému se udělal váček, na pohotovosti mu to jen provrtali. Dodnes nechápu, proč mu ten zub tenkrát rovnou nevytrhli, když už mu to i opichali. Byl to první zub, malému tak 4 roky. Od té doby totalni averze k zubaři. Kousal, bojoval. Skončili jsme na speciálním oddělení v nemocnici. Dali mu rajský plyn. Kousal, bojoval a plakal dal a do toho měl záchvaty smíchu. Takže za mě to teda moc nepomohlo. Časem si to nechal vysvětlit cca za rok už byl u zubaře v pohodě. Mladsimu v rajský plynu rovnali zlomenou ruku, a to mi přišlo že funguje líp teda.