Jak probíhá první preventivní prohlídka u zubaře?

hanika231
30. čer 2014

nějak si to nedokážu představit a hlavně na co se mám připravit 🙂 Se starším synem jsem byla později až v 18m - lépe spolupracoval narozdíl od roční dcery 😒 , ale teď jdu raději dříve, abych něco nezanedbala

babka
30. čer 2014

No nic zvláštního neprobíhalo. Mrně odmítko otevřít pusu, takže zubařka jen tak prstem sáhla, aby věděla, které zoubky už má prořezané. Spíš to bylo o tom, že si mrně zvykne na doktorku a ordinaci, A já dostala rady, jak o zoubky správně pečovat 🙂

castava
30. čer 2014

U nás probíhala v 10-ti měsících a to tak, že se doktorka podívala synovi do pusinky jak se mu prořezávají zoubky (měl jich 6) a prohlídku mu poznamenala do jeho průkazky, která je součástí očkovacího průkazu. Bylo to rychlé a malej se ani nebál. Teď jdeme v červenci a to už má 12 zoubků venku a další dva už jsou napůl venku také. Problém teď máme ten, že si malej nechce nechat sáhnout do pusinky, tak jsem na paní doktorku zvědavá ale ona to s dětmi umí, tak obavy nemám. Ať vám preventivka dopadne dobře. Pěkný den.

olusenka
30. čer 2014

synovi ještě nebyl ani rok, držela jsem ho na ruce jen mezi dveřmi ordinace, ani dál jsme nešli, pusu zrovna moc otevřít nechtěl, doktorka mrkla jen tak na kraj v rychlosti. V té době měl dole dva zuby a bylo vidět, že se začnou klubat další nahoře. Další kontrola probíhala už v ordinaci, před 2.naroz., chyběly jen "pětky" dorůst. Na křeslo si ale nesedl, otevřít pusu zase moc nechtěl.

anien
30. čer 2014

S Maxem jsme byli poprvé kolem 1 roku a to pusinku ani neotevřel. Ale jde o to, že si zvyká na prostředí. Ve 2 letech si už nechal krásně prohlídnout celou pusu, sice jednou sklapl, ale pak zase otevřel 🙂

missymici
30. čer 2014

Nic strašneho...holka ani nesedla,ale ve stoje,stala u me,a zubarka ji lahala at ji otevre pusu a nechtela,...pak zacala brečet ani nevím proc,ni ji nikdo neudel,netlacila na ni,..a jak si brečela...tak tam koukla narychlo a bylo po vsem.Pak se me ptala na par vecí,pro registraci...a o cistení zoubku,..atd.to bylo cele.

radushka1
1. črc 2014

U nás rychlovka, sedla jsem si s malou do křesla, doktorka dělala opičinky, Gábi se zasmála, doktorka jí v rychlosti jen nakukla na zoubky a bylo. Na 5 minut. Je to jen o zvyku, ať se děti nebojí 🙂

mafeska
4. črc 2014

poprvé byla ve 14 měsících, seděla mi na klíně, ochotně otevřela pusinku, zubařka koukla kolik zoubků už má, jak se prořezávají, já dostala instrukce jak se o zoubky starat a šly jsme domů. 🙂

terezapetrova
4. črc 2014

my poprvé asi v 5ti mesicich, synek mel zoubky velmi brzy a nas zubar je muj svagr takze i proto se to tak seslo, sedela jsem na kresle chovajic synka aby mu moh svara prohlidnout pusinku a celkem pohoda 🙂