Jak probíhá první vyšetření u zubaře?

favofrenki
6. bře 2013

Vím že je to asi různé, ale chtěla bych zhruba vědět co malého čeká. Není zrovna nadšený když se mu do pusinky chci podívat já... Děkuju za zkušenosti

kristic
6. bře 2013

Naše zubní si nás oba posadila do křesílka, zkoumala čistě rukou ... moc příjemně mluvila na maličkého, měl také strach, ale zvládli jsme to skvěle... nic strašného 🙂 Jen opravdu kontrola a předepsala nám takové tabletky s fluorem? Ježíš teď nechci plácat kraviny :D prostě jedna večer před spaním se dává do pusinky na ochranu zoubků 🙂 za 10 minut nejpozději jsme byli venku z ordinace 🙂

ratatooy
6. bře 2013

jen zkoumá prstem co tam má jinak nic

zvirka
6. bře 2013

U nás super, taťa si sedl s malým do křesla, paní zubařka je povozila, malému dala do ruky zrcátko, sama si vzala taky jedno, mrkla do pusy, pak malého pochválila, od sestry dostal obrázek a bylo. 😉

mataharyy
6. bře 2013

My jsme byli s dětmi a dělala preventivku, starší seděl sám tak mu vysvětlovala co dělá, pochválila ho a jen koukala zrcátkem. To samé u mladšího, jen toho měl manžel na klíně. Na první návštěvě snad žádný (normální) zubař nebude dělat více 😉 Větší "sranda" byla když jsme přišli na řadu já s manželem... 😀

monika6e
6. bře 2013

@kristic tak tabletky s fluorem snad dnes už ne... Myslím, že už dostatečně bylo prokázané, že jde o jed! Popravdě, ani neznám zubaře, který by to dneska předepisoval. A pokud náhodou ano, tak rychle pryč od něj...

zuhur
8. bře 2013

U nás to probíhalo tak, že jsem si sedla na křeslo a prcka na klín. Zubař nás na křesle povozil, ukázal mu jak světýlko kterým se dívá do pusy, dokonce mu tam pomocí vody a vzduchu dělal něco jako vodotrysk. Malej pusu neotevřel, tak ho nechal být s tím, že stačí aby si zvykl na ordinaci a nebál se. S tím, že ji třeba příště otevře. No a protože prcek jako obvykle flirtoval se sestřičkou a zubil se na ni - tak mu pak zoubky zkontroloval jen pohledem.
Už máme za sebou tři prohlídky a teď už to probíhá víceméně v pohodě. Vyšetří nejdřív mě - prcek vidí, že je vše v pořádku a pak tu pusu otevře 🙂

monivo
8. bře 2013

Jde o to, aby si dítě udělalo hlavně návyk chodit k zubaři. Vždycky jsem i já měla prevenci, takže mě dcera viděla sedět v křesle s otevřenou pusou. To myslím je taky dobrá ukázka pro dítě, že i maminka otevírá pusu na paní doktorku. První dvě návštěvy dcera pusu neotevřela, pak jí otevřela jen ve stoje a teď posledně si sedla i do křesla, otevřela pusu, že se zubařka mohla kouknout a dokonce i skousla 🙂

werunka21
8. bře 2013

Poprvé byl malý asi v 8měsíci. Moje zubařka ho prohlídla, když už tam byl se mnou. Poprvé celkem v pohodě, za půl roku už pusinku nechtěl moc otevřít a teď už v pohodě zoubky ukázal a dostal obrázek. Spokojeni všichni 😀

olusenka
8. bře 2013

My jsme zůstali stát mezi dveřmi do ordinace, držela jsem ho na rukou, nikam si sedat nemusel, koukla mu do pusy, projela nepatrně prstem,a bylo. Celkova doba tak minutu dvě. Rok mu ještě v té době nebyl.

brambora20
8. bře 2013

Poprvé jsme byli kolem roku, seěl mi na klíně, paní Dr. prohmataa poslepu se zavřenou pusinkou, kde má zuby, pže otevřít nechtěl.

llulubay
Odpověď byla odstraněná
Zobraz