Jak si batole vyplachuje ústa při čištění zoubků?

lucka662006
13. kvě 2014

Ahoj, prosim o naprosto praktickou radu, male (2 roky) vycistim zoubky, celkem ok, ale jak si potom ma vyplachnout? Nechape, ze ma vodu z ust vyplivnout....a nechci, aby jedla pastu, to si myslim neni nic zdraveho... Nebo nevyplachovat? Nebo cistit bez pasty? Jak to delate Vy? Dekuji.

dandik
13. kvě 2014

Syn 2,5r. nejdříve sní pastu z kartáčku (i když je zatlačená, tak to dokáže) a pak se snaží čistit zuby. Napodobuje nás, ale nejde mu pusu vypláchnout nebo vyplivnout. Jsem také zvědavá na rady 😉

lv
13. kvě 2014

Nijak, ovšem..děla, ze vyplivuje, ale neumí to..vodu z kelímku pije, lije, pastu ji /samozřejmé, dávám ji jen asi 1mm, za to třeba 10x/..zuby si čistí asi 8x denně, jen večer docistuju.

elentari
13. kvě 2014

Můj syn (2 roky), chápe, co je plivání, umí to, ale nechci riskovat, že ho večer před spaním budu ještě převlíkat. Takže máme pastu, která se může jíst (Weleda). Je to snad jediná, u které to nevadí. Nedávno bylo nějaké testování v Dtestu.

blahova_andrea
13. kvě 2014

my dlouho čistili bez pasty, ale pak si začal vymýšlet, že chce, protože to viděl u mě. ale má jí tam fakt úplně malinko a učí se napodobováním. vidí, jak odplivuju pastu, kloktám, umývám se...tak se učí podle toho. chce to jen čas než na to přijdou. ukazovat a vysvětlovat pořád dokola 😉 já ho mám pořád za zadkem, takže dělám vše jak jsem zvyklá a spoléhám na to, že jsou děti opičky 😀

katyxq
13. kvě 2014

Někdy vyplivne a někdy ne - a proto používáme zubní pastu, co se může polykat - Weleda dětský zubní gel 🙂

kamilka007
14. kvě 2014

@lucka662006 Naše potvůrka se to naučila tak, že po vyčištění jsem jí udělala z rukou mističku s vodou, ona ji odtud nabrala do pusy a pak poťouchle plivla na taťku, který chudák asistoval. Plivat se naučila během dvou večerů bravúrně.. 🙂

terezapetrova
15. kvě 2014

Rada mého svagra zubare používat vhodnou pastu /v nasem pripade elmex od 1. zoubku/, dat pasty opravdu male! množství - ne jako u dospeleho co vyplachuje a vyplivava! a pak nevadi, ze dite nevyplachuje. U syna to takhle praktikuji pokazde uz mozna 2 roky - a absolutne v pohode 🙂

tarra27
15. kvě 2014

@terezapetrova souhlas....my teda dávali ještě někdy zapít vodou....většinou jsou po večeři, takže to tak neva....nicméně když batoleti ukážeš, že může prskat vodu, rádno to udělá...a nebo pak namočit kartáček do vody a at si přejede zoubky ještě mokrým kartáčkem...