Jak Vaše děti prožívaly růst zoubků? Stoličky, špičáky?

andreakrausova
22. říj 2012

jak Vaše děti prožívali zoubky ? Stoličky, špičáky ?
Nám je 16 měsíců a stoličky máme zatím dvě, na každé straně jednu.
Vůbec nespí, v noci strašně pláče, žádný léky nezabírají - je to síla ☹
Jak to šlo u Vás ??

ined77
22. říj 2012

@andreakrausova ...ahoj, u nás stejně...starší ještě větší děs, mladší aspoň přes den v pohodě, ale ty noci...no nezbývá než vydržet...já už na nějaké homeo a pod. zanevřela a jen čekám až vše vyroste 😀 .
malé teda chybí už jen 4 poslední.

llluckaaa
22. říj 2012

@ined77 My jsme na tom stejně. Kačce chybí poslední 4 stoličky a dnešní noc mě úplně odrovnala. Nic, co jsem zkoušela, nezabralo ☹

ined77
22. říj 2012

@llluckaaa ..u nás je zase pravda, že malá se budí zoubky nezoubky, takže těžko zrovna určit kvůli čemu právě nespinká 😅

andreakrausova
autor
22. říj 2012

Holky, já se bojím abych to nepodcenila a nakonec to nebylo něco jiného.
Dr. mi napsala 3x druhy sirupu na spaní, to do ni ale nebudu cpát, navíc jeden z nich jsme zkusili a vůbec se neprojevila žádná známka zlepšení.
Dnes jen brečí, brečí, nechce ani dudlika a to je co říct vzhledem k její závislosti. Do toho má rýmu, horečky... ☹

llluckaaa
22. říj 2012

@andreakrausova A jak je na tom s jídlem? U nás když přestane jíst, tak je nemocná a letím k dr., na ní se to takto pozná nejlépe (podle nočního spánku fakt ne). Napadá mě, jestli nemá zánět v oušku. Dívala se dr.?

llluckaaa
22. říj 2012

@ined77 Asi tak. Já si pořád říkám, že je to určitě zoubky, ale samozřejmě skutečný důvod nevím ☹ Uvidíme, jestli zabere sebrání dudlíka, k tomu jsem se odhodlala dnes po téměř probdělé noci.

hanka.knizkova
22. říj 2012

U nás zoubky probíhali vždycky hrozně-rýma,teploty,málo jedla,byla podrážděná,ubrečená,špatně spala ☹ díky bohu že už je to za náma..začali jí růst pozdě,první zoubek až v 10.měs a poslední někdy kolem 3.let 😝

andreakrausova
autor
22. říj 2012

@hanka.knizkova úplně jak u nás.

ined77
22. říj 2012

@llluckaaa ...mě ten dudlík už taky pěkně sejří...x krát za noc lezu pod postýlkou a hledám 😅 .
u nás stačí většinou dát cucnout vody, pak ten dudel a zase se spí...ale taky znám tyhle noční mejdany 😒 .a i na tu vodu vstávám kolikrát i 8x za noc...pak se pro změnu pročurá...no fraška 😝.
tak držím palce a pak dej vědět, jestli razantní přístup zabral 😉 .já jsem hrozná měkota 😖 .

andreakrausova
autor
22. říj 2012

..no hodně si sahá do pusinky, to může být taky další příznak toho, že jsou to zoubky :( Máme jen dvě stoličky v 16m

romcovaklarka
22. říj 2012

Malej má zatím čerstvě dvě stoličky a stálo to jen jeden "záchvat" ale opravdu hysterického křiku, to se vzbudil z odpoledního spaní a nedal se vůbec ukonejšit. A pak jsem našla prořízlé ty dvě potvory. Takže kdo ví, zda to bylo tím, anebo měl nějakou noční můru nebo něco. Ale jinak spí i jí jako jindy.

romcovaklarka
22. říj 2012

@ined77 Jak píšeš vstávat a dávat vodu. Já jsem na máminou radu Samovi začala dávat do postýlky netekoucí hrneček od TT s vodou a on si v noci pije jak chce, možná by to u vás taky pomohlo.

ined77
22. říj 2012

@andreakrausova ...no pokud by pořád plakala, měla teploty/horečky a nejedla, tak bych k dr. šla...jistota je jistota 😔 .
taky mě napadly ouška 😔 ...zkus jí zmáčknout jemně bubínek jestli bude bolestivě reagovat.
zoubky jsou určitě potvůrky které dokážou řádně potrápit...ale člověk nikdy neví, zvlášť s takovým prckem 😔

andreakrausova
autor
22. říj 2012

Právě .. je lepší mít jistotu, hned jak se vzbudí ..zkusím to ouško.
ale sahám malinko do pusinky a to vyvádí.
Mimochodem spí od 10h rána do teď.

ined77
22. říj 2012

@andreakrausova ...nevím teda kde jsem vydedukovala, že jde o holčičku 😅 😀 😉

@romcovaklarka ... já už to zkoušela, jenže katunka přišla na to, že i s netekoucím hrnečkem může být vodní zábava 😝. pítko tlačila k matraci tak dlouho, až byla durch mokrá...takže jí vodu bez dozoru rozhodně ne 😀

ined77
22. říj 2012

@andreakrausova ..no není divu, pokud byla prakticky vzhůru celou noc ☹ .
anebo afty!...pije normálně?

andreakrausova
autor
22. říj 2012

pije normálně, .... v noci až moc :(

llluckaaa
22. říj 2012

@ined77 No právě, taky lezu každou noc pod postýlkou a zkouším najít dudlík 😠

U nás to teď vypadá tak, že ikdyž Kačka chodí normálně v 11 spát, tak je ještě pořád vzhůru 😖

ined77
22. říj 2012

@llluckaaa ..cha...naše katka včera prospala svou první noc v kuse a co myslíš?...po obědě nic 😝 ...táhla to až do večera do svých 19.20... 😝 ..
a to já teda neberu, matýnek ten spával přesně do 4 let...takže ona MUSÍ spát ještě aspoň rok po obědě 😎 😀

ined77
22. říj 2012

@andreakrausova ...tak zase aspoň že pije...no uvidíš až se vzbudí 😔 .
držím palce ať je líp!! 🙂

llluckaaa
22. říj 2012

@ined77 Náš Matýsek spal pokaždé odpolko do 3 let a pak si někdy i tak odpoledne na chvilku dáchne.
Hele já bych radši tu celou prospanou noc 😉 U nás to ještě nenastalo a já se na to táááák těším 🙂
Teď si nevzpomínám... tvoje Kačka je taky v lednu, nebo až v únoru?

llluckaaa
22. říj 2012

@andreakrausova Jen ať radši víc pije, když má ty horečky...
U nás taky pořád prsty v puse 😖

ined77
22. říj 2012

@llluckaaa ..v únoru 😉 .
no neboj...u nás platí, že jedna vlaštovka jaro nenosí a dnešní noc už byla zase "klasická" 😅 😝 ..jako ano, kdyby to bylo pravidelné, tak dám taky přednost tomu se konečně po těch letech vyspat 😀 .

andreakrausova
autor
22. říj 2012

Tak ouška v pohodě, nechá se. ... zatím je klidná. Uf :( Ale nových zoubků jsem si nevšimla.. nenechá mě se podívat pořádně.

llluckaaa
22. říj 2012

@andreakrausova Ještě že tak.
Já před chvilkou prohledala pusinku a nevypadá to, že by se chystal další přírůstek 😖 Tak nevím...

romcovaklarka
22. říj 2012

@ined77 Aha 😒 Tak na to Sam zatím naštěstí nepřišel. Na den má takový ten s brčkem, s tím teda potopu občas udělá, když je bez dozoru (jednou už se mu povedlo ho i otevřít - ale možná jsem ho blbě zavřela), ale ten TT zatím obejít neumí 🙂 Tak jedině ještě zkusit jiný model, jestli by nebyl víc baby-proof 😅

llluckaaa
25. říj 2012

@ined77 Ahoj, tak hlásím, jak to u nás bez dudlíku vypadá. Včera večer byl pláč jen asi 5 minut, pak spánek do 6, kdy se přestěhovala ke mně do postele a s vrtěním spinkala až do 7.30. Dnes odpolko usnula i bez dudlíka a oblíbené panenky (kterou jsem zapomněla vzít s sebou na výlet). Teď večer četba krtečka, zhasnutí a přendání do postýlky, řev, jedna písnička a slib, že si ráno za světla krtečka zase přečteme, 20 minut něco žvatlala a pak mě začala volat, takže jsem došla, zaspívala písničku, a teď zase pořád něco žvatlá...

ined77
26. říj 2012

@llluckaaa ..ahoj 🙂 , tak jak to dopadlo?
u nás včera kačka opět odmítla po obědě spinkat a usnula ve 20h večer 😝 .takže výdrž má až až 😅 .
teď už ale spinká, myslím že ji ten maratón včera znavil 😝 😀 .plus teda noc byla opět nic moc 😒 .

llluckaaa
26. říj 2012

@ined77 Ticho nastalo až ve 21:15 😝 Do té doby řádila v postýlce a já tam chodila střídavě zpívat. V noci se přestěhovala ke mně, několikrát kňourala a vstávala v 7 ráno. Ale jako dobrý, to je nic proti tomu, co vyváděla před tím. Teď vytuhla na balkóně s knížkou v ruce.
Ty jo, tak doufejme, že s ukončeným druhým rokem neukončí i odpolední spánek 😉

ined77
26. říj 2012

@llluckaaa ...tak nakonec celkem dobré 😉 .
no toho se právě fakt bojím, matýnek spal po o přesně do 4 let 😕 .já pevně doufám, že ještě aspoň ten rok ještě spávat po obědě bude.....jinak nevím 🙄 😀