Jak vysokou teplotu může dítě mít, když mu rostou zuby?

polakova43
28. pro 2013

Ahoj holky,jak vysokou teplotu může mít dítě když mu rostou zoubky?
Malej má dnes teplotu už skoro od rána a teď na večer se mu vyšplhala na 39 C°.
Jinak nekašle,rýmu nemá...určitě to budou zuby-je pořád celý uslintaný 🙂
Díky za odpovědi Zuzana 🙂

zuza01
28. pro 2013

Malá mívala i přes 39, všichni tvrdili, že to k zubům být nemůže, ale bylo. Zuby rostly po jednom a pokaždé to bylo tak. Naštěstí max. 2 dny a přešlo to.

lck79
28. pro 2013

Klidně může mít i 40°C, a to i několik dní. Syn míval k zubům horečky i průjem, malá má "jen" horečky. Právě se taky potýkáme se stoličkama ☹ Ať je malému brzy líp 😉

polakova43
autor
28. pro 2013

@zuza01 tak to jsem hned klidnější....on si Matěj i hraje,směje se je celkem v poho až na to,že je třeba chvilinku mrzutej...to prostě budou zuby.Doufám tedy,že zítra už bude po teplotě.....

polakova43
autor
28. pro 2013

@lck79 no nám je deset měsíců a až teď nám začaly růst...děkuji 🙂

lck79
28. pro 2013

@polakova43 To je asi jedno, kdy začnou zuby růst. Třeba syn měl v roce 2 zuby a dcera jich má 12. Ale průběh je dost podobný - dítě nevrlé, plačící a visící mi na krku, horečka, příp. průjem. Docela používáme Calgel, hlavně na noc to zklidní dásně 🙂

polakova43
autor
31. pro 2013

holky,tak zoubky to nakonec nebyly i když to tak vypadalo....je to šestá nemoc.Jinak děkuji za vaše příspěvky 🙂 Hezkého Silvestra 🙂

keirra
30. kvě 2014

Četla jsem tuhle diskuzi odshora a hned jako první mě napadla šestá nemoc 😉 Ono je blbé, že se to pozná až ten 4. den, do té doby se to může zaměnit s růstem zoubků (navíc, když mají šestou nemoc děti ve stejném věku, v jakém jim jdou zuby, že... 🙄 ) Tak hlavně, že jste to zvládli!

hojda
30. kvě 2014

Já dlouho připisovala vysoké teploty právě k zubům, ale nakonec jsme měli syndrom periodických teplot ☹ .

lu777
30. kvě 2014

zažili jsme teploty k zubům i 40 C (a průjem).... u doktora i zubaře tvrdili, že to není možné, ale bylo... 😉 😉 (holt každé dítě to má jinak, my se zuby měli i výjezd na pohotovost, hematom a muselo se řezat do dásně)...
jakmile zub prorazil tak byl klid 🙂

ale šestá nemoc se pozná opravdu až 4. den... hlavně že to máte za sebou 🙂

capova1983
18. kvě 2016

dobrý den máme 12 měsiční holčičku nedavno se jí proříznul první zoubek akorád v noci se budí každé dvě hodiny na jídlo a je mrzutá a pláče jestli jí roste další zoubek muže i více jíst když ji rostou zoubky díky za odpověd jitka

katkamiki2015
19. kvě 2016

Maminky my mame uz třetí den pres 39 az 39,5😞 vcera jsem jela na pohotovost,tak nam nasadili dietu-no ale ja si myslim,ze to jsou zuby 😏podobny průběh byl i u prvních zubu...navic mame 10mesicu a dlouho na nas žádný nevykoukl😏😏😏

lenkalenulka
19. kvě 2016

Me lekarka rekla ze od zubu byva teplota do 38,5 ale buhvi.. Me rekla ze ma sestou nemoc a hotovo 😀 ani se neosypala po dvou dnevh bylo po horecce .. Tezko rict tak jak ma kazde dite jiny prubeh nemoci tak si myslim ze to bude i se zoubkama jedno horecku nema a druhe ano

hrebickova
5. led 2020

Dcera 2 roky a kousek,uz 2 dny vysoke teploty a dneska 39,6.Zadna vyrazka,otekle dásně rostou ji pětky,ale může mit u toho natekle dasne u i jedniček?Je mrzutá, protivna, nechce jist,da si jen jogurt studený.Kazdy mi říká ze nemuze mit tak vysoké že teploty u zubů ze k tomu je i něco jiného,ale asi ne, pred 3 tydny jsme resily to samé u první pětky

marti89
5. led 2020

Prcek měl běžně 40 a k tomu silné průjmy, přes den jsem si teplotu průběžně hlídala a k večeru a na noc dala raději prášek, aby se mohl v klidu vyspat, jinak byl neklidný. Měl to s každým zubem a teď mu roste stolička, takže zase skáče teplota. Bohužel trpí na atopický ekzém a s každým stresem reaguje..