Jantar. Pomáhá při prořezávání zoubků?

nikka.vo
18. lis 2007

Ahoj maminečky...

slyšel už někdo z vás o příznivém působení jantarovývh korálků (na krku děťátka) proti bolesti při prořezávání zoubků? Máte některá zkušenost? 🙂
Moje švagrová žijící v Německu je malému, asi půlročnímu dala, nikdy neměli s prožezáváním zubů starosti,doporučila to i svým kamarádkám a taky u nich vše probíhalo bez horeček, bez bolestí 😵 😵 😵
Přemýším o nich pro syna taky...navíc je to i módní doplněk 😝 😅
Já takovým věcem moc nevěřila, ale už jsem nahlodaná
Jaký na to máte názor - věříte příznivému působení polodrahokamů na tělo? 😅

Budu moc ráda za postřehy a připomínky 😉

makelka
18. lis 2007

dobrou 😉

nikka.vo
autor
18. lis 2007

zkusím, děkuji - ale zatim názak zubů žádný 😀

papaya
19. lis 2007

Nikouši já už o tom slyšela,bavily se o tom holky v Attachment parenting,ale nevím na jaké stránce to bylo 😅 Zkus se poptat tam.
Já bych řekla,že by to pomoct mohlo,no ale zkušenosti s tím nemám 😎
Asi je to i otázka toho,jak kdo věří,že na nás můžou kameny nějak působit 😉

nikka.vo
autor
19. lis 2007

Děkuji ti, Papísku 😵 😵 😵

právě že mě zajímalo, jestli je tu víc takových, které to mají odzkoušené, ale evidenně ne 😔
a o názor se taky nechce nikdo podělit ☹ 😅

miminak
19. lis 2007

Veru, koukám že proběhla oprava .. 😀 😀 😉

nikka.vo
autor
19. lis 2007

😉

zevina
19. lis 2007

nikko, já o tom kdysi četla na rodince, čučela jsem na to jako puk, bo jsem to slyšela prvně, ale právě maminky ze zahraničí s tím měly dobrou zkušennost, tam se jantarové korále pro dětičky skutečně prodávají 🙂 těžko říct, jestli funguje zklidňující síla jantaru, nebo to, že má mrňous do čeho hlodat 😅
já bych spíš měla obavy, aby se mi malý někde nepověsil nebo nezachytil ☹

nikka.vo
autor
19. lis 2007

přidala jsem si do alba (číslo III) fotku synovce s těmi korálky - pro představu 😉

alcatko.j
19. lis 2007

Nikkooo, jdi do toho a pak mi reknes, jo? 😵 U nas spodni zub oukej, vrchni zub KATASTROFA!!!!!!Mazec nejvetsi....
A ten synovecek je uzasnej 😵 skoro jako Domis, kdybysme uz nemylovaly, ho, asi se zabouchnem do synovecka 😵

listicka77
19. lis 2007

Jo, na AP jsme to probíraly, ale nikdo osobní zkušenost neměl, pokud se dobře pamatuju.

papaya
19. lis 2007

Já to prásknu - Gedren myslím psala,že je má pro Helču,ale já už jsem tak vykojená,že prostě nevím jestli to byla ona. No a myslím taky,že psala,že dobrý...ale ruku do ohně za to nedám...teda to je ale krize 😅

nikka.vo
autor
19. lis 2007

Alčáku, já teda tak nějak počítám, že je od švagřice dostanem...něco naznačila
ani nevim, kde bych je sehnala... takže aby Nelina neměla prořezaný zuby všechny, než ty korálky budeme mít a navíc u těch pár zubů jestli to zabere, tak to nic neznamená...Pojď do toho semnou hned 😀
Jinak holky díky... 😉

A na synovce ať Nelík zapomene, pokud nemluví německy - s tím jejím: TÁTA - se asi nedomluvěj 😀 😀 😀

alcatko.j
22. lis 2007

Nikkino Nelina umi rusky, anglicky, spanelsky a sem tam kvakne italsky, takze nejaka nemcina je uplny pijanko 😝 😅 😀 😀 😀 😀

katze
23. lis 2007

Ja pro dcerku jsem si poridila taky ten nahrdelnik z jantarovych kamenku. Bydlim prave v Nemecku, s malou navstevuji baby masaze a tam skoro kazde miminko ma ten nahrdelnik. Duly (porodni asistentky) ho doporucuji a jsou presvedceny, ze pri prorezavani zoubku pomaha. A nejenom pri zoubkach, pry i u koznich onemocneni. Mam ho od firmy Popolini. Zatim nemuzu vlastni zkusenost podat, protoze na zoubky to u male zatim nevypada.

katze
23. lis 2007

Tohle popis jsem nasla u prodejce Popolini:

Jantarové korálky při prořezávání zoubků. Jantar je přírodní pryskyřice borovice Pinus succinifera, pochází z Baltu, kde se i zpracovává. Patří k léčivým kamenům a nosí se jako korálky na krku. Díky lidskému teplu z něho unikají éterické oleje, které mírní bolesti při prořezávání zoubků. Působí analgeticky, uklidňuje a harmonizuje, což se ještě zvyšuje při prohřátí náhrdelníku na sluníčku. Naše jantarové korálky se skládají ze 33 přírodních jantarů, jsou cca 33 cm dlouhé, nejsou tavené ani lisované. Jedná se o přírodní materiál, takže každé korálky jsou trochu jiné, jedny světlejší, jiné tmavší, kamínky větší či menší, lesklé průhledné nebo matné, každý kousek je originál. Hedvábná nit je mezi každým kamínkem zauzlená, šroubový uzávěr neobsahuje nikl. Náhrdelník se obléká na kůži, neslouží ke kousání!

nikka.vo
autor
2. pro 2007

Jééé, katze, díky za info ... 😉 😉 😉

Já počkám, jestli ho nedostaneme od švagrové k vánocům - mám podezření, že jo.... 😀 A pak ho asi koupim, když se na nás ježura vyprdne. Právě že vim, že v Dojčlandu je to dost běžné a právě si to pochvalují, ale tady to evidentně moc lidí nezná, nebo nevěří 😲 nebo nevim ...ŠKODA 🙂

xsipm04
3. pro 2007

Tak tohle by mě taky zajímlo 🙂

Nikka.vo: A to je nějaký speciální náhrdelník, nebo jakýkoliv náhrdelních z jantaru? Na to se musím ještě někde poptat, kdyby to mělo pomáhat,tak proč to nezkusit 😉

Miluju tyhle babský recepty 😀 Jen doufám, že se na tom to dítě fakt nemůže zaškrtit 😝

nikka.vo
autor
3. pro 2007

no v albu mám synovce s tím náhrdelníkem na krku 😉

Přečti si popis od katze 😉

Tady je odkaz na korálky 😎 - http://www.plinky.cz/index.php?action=sortiment...

nikka.vo
autor
29. pro 2007

Tak Dominik ty korálky dostal k Vánocům a od té doby spí celou noc 😵 😵 😵 , fakt nevim, jestli je to jen náhoda. Dokonce se mu klubou 4 horní zuby naráz a pohoda...
Možná je to fakt jen náhoda, možná je to fakt korálema ...každopádně hlavně, že je pohoda 😅 😵 😵

yenn
22. zář 2008

Tak Adamek ma koralky uz par mesicu, suprove si na ne zvyknul, netaha za ne, nekouse do nich....
Jak tady nekdo psal, ze muzou pomahat tim, ze se do nich kouse, tak na to bacha, primo vyrobce pise ze do toho deti nemaji kousat!

Jestli to pomaha tezko rist, adam je otravny porad 😀 tak se to tezko pozna 😀 Ale je fakt, ze mu ted rostou zoubky a nema ani horecky, ani se nijak zvlast nebudi v noci....uvidim jak to bude u stolicek.

Jo a nemam odvahu mu ty koralky sundat, abych videla rozdil, to po me nechtejte 😀 ja tomu verim 😵 a navic mu strasne slusi 😵 😵 😵

jo a jest neco ... zadne jine mimino jsme s koralkama zatim nepotkali, kazdy se na nej diva jak na exota...pre ... to je chlapecek? A vzdyt ma koralky? 😖 🙄

nikka.vo
autor
23. zář 2008

Yenn, Dominik se zuby taky nemá problémy...ťuky ťuk 😅 Ale korále spíš nenosí než nosí, nějak mi vadili ty nechápavý pohledy ostatních, že dávám klukovi korále. V německu se nad tím nikdo nepozastavuje, ale tady to nikdo nezdá a jsme za exoty 😒 Troufám si ale říct, že nám pomáhají 😉

Ale ikdyby nefachčili, tak jsou parádní 😎 😀

S tím že by je děti měli cucat vim že je blbost, právě že jsem to taky četla, že naopak by je dítě nemělo do pusy cpát vůbec, hlavně i proto, aby nějaký korálek nepřekouslo. No a u nás je právě teď období, kdy si je do pusy cpal pořád, tak jsem je sundala 😒

yenn
23. zář 2008

Niky, ja na to kaslu, podle me to nejsou holcici korale, ale neutralni.

Ada je ma porad, vubec je nesundavam, ani ve vane...spinka s nima, ma je fakt porad. Akorat teda na plavani jsme je museli sundat. Kdyz ma tendenci za ne skubat, nebo je susat, schovam mu je pod trisko a zabavim ho, on na ne hned zapomene a dobry....vlastne je ma skoro porad pod bodyckem

nikka.vo
autor
23. zář 2008

no jasně že nejsou holčičí, ale v naší společnosti dát chlapečkovi korále je pro některé div né pohoršení 🙄 a ono asi celkově ,,šperk,, na dítěti je pro některé divná věc 😠 Kor když neznají jejich význam. Už X krát jsem si vyslechla něco jako: Ty jo, ty máš korále jo? A takový debilní uculení. Tak jsem začla vysvětlovat, že to jsou jantarové korále proti bolesti a debilní usměv se ještě prodloužil 🙄

yenn
23. zář 2008

jj, to znam, presne...ale me se zda, ze adamkovi strasne hezky jdou k ocim a tak at si vsichni trhnou 😀 Navic....fakt nechci riskovat, ze by ho ty zuby zacaly bolet 😅

amalka007
24. zář 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, daji se koralky koupit i u nas nebo jenom v Nemecku? Diky.

yenn
24. zář 2008

daji se koupit u nas, vyrobce je popolini.

nikka.vo
autor
1. bře 2009

Už se nenašel nikdo kdo by korále měl? 🙂

mousunek
1. bře 2009

ja teda nevim, ale dat malymu diteti neco na krk je podle me dost nebezpecne osobne bych do toho nesla
Nam pomaha na prorezavani zoubku gel a hracka u cehoz se dite nemuze uskrtit

ina.b
1. bře 2009

Ahojky, tady mají jantarové kamínky http://www.slunecnikamen.cz/hledej.php?hledej=j... nebo zde http://www.naturshop.cz/advanced_search_result..... Mám doma několik náhrdelníčků a náramků z léčivých kamínků, ale bojím se to malé dávat, aby se mi na tom neuškrtila 😕 Dala jsem jí kamínek do povlaku od polštáře, ale hned ráno vyndala, aby ho nenašla a nesnědla.

mousunek
1. bře 2009

ina.b: souhlasim vzdyt hrozi uskrceni je to mzik decko za korale zachytne urve to koral vsechne a co pak....
Zajimalo by me kdo takhle ohrozuje bezmyslenkovite sve deti 😒
Nam zuby taky vyrostly a slo to i bez kaminku navic proti bolesti je nurofen a je mnohem bezpecnejsi