Jantar. Pomáhá při prořezávání zoubků?

nikka.vo
18. lis 2007

Ahoj maminečky...

slyšel už někdo z vás o příznivém působení jantarovývh korálků (na krku děťátka) proti bolesti při prořezávání zoubků? Máte některá zkušenost? 🙂
Moje švagrová žijící v Německu je malému, asi půlročnímu dala, nikdy neměli s prožezáváním zubů starosti,doporučila to i svým kamarádkám a taky u nich vše probíhalo bez horeček, bez bolestí 😵 😵 😵
Přemýším o nich pro syna taky...navíc je to i módní doplněk 😝 😅
Já takovým věcem moc nevěřila, ale už jsem nahlodaná
Jaký na to máte názor - věříte příznivému působení polodrahokamů na tělo? 😅

Budu moc ráda za postřehy a připomínky 😉

ina.b
1. bře 2009

Tady je krásně rozepsané k čemu je: http://www.naturshop.cz/jantar-vell-balt-litva-...

ina.b
1. bře 2009

Já se také bojím, aby se neuškrtila či zadusila, tak je lepší to dát do nějakého plátěného pytlíčku a do polštářku, nebo pod prostěradlo vedle hlavičky nebo do růžku.
Ale léčivé kameny sbírám, je to moje hobby 🙂 Mám i skvělou knížky, kde se píše, jaký kámen je dobrý na který neduhy (ať psychické či fyzické).

mousunek
1. bře 2009

ina.b pod prosteradlo radeji ne co mi matka vypravela tak jsem byla expert schopna zvednout v roce i mnatraci v postylce...deti prijdou na vsechno mozna nekdam zasit do polstare, ale jinak bych neriskovala.
Kameny jsou to pekne na vzhkled mozna na tom "leceni" asi i neco bude, ale asi bych umrela strachy kdyz bych vedela ze je neco tak maleho blizko decka ktere strci vsechno do pusiny...

ina.b
1. bře 2009

myslela jsem pod prostěradlo kamínek zašitý v nějakém látkové pytlíčku. Děti jsou neskutečně vzručný, to vím moc dobře. Nepomáhají nám bezpečnostní zábrany na šuplíky, malá je dokáže i tak otervřít 😀

mousunek
1. bře 2009

ina.b : ja to vidim u svyho malyho synka je malicko vic dopredu cca o 3mesice a to co on dovede uz ted je neskutecne

ina.b
1. bře 2009

😉 🙂 🙂

alishia
2. bře 2009

ja bych teda diteti zadny koralky nedala. Jeste se na tom uskrti nebo to pretrhne a sni. To sou teda napady.

mousunek
2. bře 2009

jsem rada ze alespon nektere maminky tu maji rozum alishia DÍKY

alishia
2. bře 2009

mousunek: ja se uz nedivim ze v televiznich novinach obcas vidim, takovy veci jako ze 5 mesicni holcika se udusila igelitovym sackem.

mousunek
2. bře 2009

alishia no to ja taky ne protoze pokud se najde ***** ktere da malemu dioteti neco takoveho na krk je to nezodpovedne.
znamy se malem udusil kluk piskotou natoz kamenem ktery je jeste mensi

meleri
2. bře 2009

viděla sem to hlavně v bio prodejnách....nevím mi přijde že je to móda a prodejci si na tom namastí kapsu...kameny nějakou moc možná mají, kdo ví, ale já bych to svému dítěti asi nedala jsou poměrně dlouhé...

mousunek
2. bře 2009

meleri moda to byt muze to mas pravdu, ale maminky by mely jednat trochu s rozumem

tannawe
2. bře 2009

Jantar není úplně klasický kámen...je to zkamenělá pryskyřice...proto se z něj uvolňují ty éterické oleje, které jsou účinné při tom prořezávání zoubků. Většinou o koupi jantarových korálků uvažují maminky, které jsou se svým děťátkem v neustálém kontaktu - nosí v šátku atd. takže si myslím, že v těch prvních měsících kdy dítě ještě nekoordinuje pohyby je pravděpodobnost překousnutí minimální, když je maminka stále nablízku 😉
My máme doma kamenů spoustu a děti si s nima hrají odmalička a nikdy je nenapadlo je "jíst"... 😎

alishia
2. bře 2009

to radeji diteti prdnu cipek a vim ze to do rana prezije, nez abych se celou noc trasla, jestli to nesni. Nojo MODA, tak to ted vsechna detska musi mit, a jestli to funguje nebo ne, to uz je kazde mamince jedno. Hlavne ze dite bude modni. ACHJO

mousunek
2. bře 2009

alishia: klidek, nenervuj se je to zbytecne 🙂 kazdy sveho stesti strujcem. Ja treba vim ze syn je od dvou mesicu velice akcni kope nohama hazi rukama a neverim tomu ze by se mu nepvedlo to rozervat tad uz mozna i prekousnout

majdula
31. led 2010

Ahoj, ozivuji tema 🙂

Chci prckovi koupit jantarove koralky, i kdyz co tady ctu na posledni strance, tak se to moc s pochopenim u nekterych maminek nesetkava 😔 Ale to je mi fuk, jsem uz pro ne rozhodnuta, jde mi spis o to, jak to mam "podat" manzelovi.

Oba jsme totiz dost racionalne zalozeni, on dost extremne, nemuze vystat cokoliv co zavani ezoterikou, astro, bio, duchovnem apod. a neco jako leciva moc drahych kamenu, no to by me asi poslal rovnou do Cernovic 😀 Ale mne se ty koralky proste libi a kdyz to treba na boleni zoubku pomuze, tim lip. Jak mu mam vysvetlit, co to ten chudak Rada nosi na krcku? Ze jsem se nezblaznila?

Jo, nemyslim jen tak nejake kaminky, ale koralky specialne pro deti, mezi kazdym je uzlik, takze se nerozsypou a snad ani nepretrhnou... mate s nimi zkusenost?

http://www.branakdetem.cz/jantarovy-nahrdelnik.htm
http://www.branakdetem.cz/jantarove-koralky-bar...

mmmk
31. led 2010

Majdulo, nevim, mam pocit, ze kdyby to nefungovalo, nenosi je tu v Nemecku snad kazde druhe dite. A co jsem jako nematka postrehla, tak kdyz nekomu knoura dite, hned se jine zajimaji, jestli ma koralky a kdyz nema, breci kvuli tomu 😀 Tu se daji koupit normalne v DM v detskym, ale cenu nevim. Dej manzelovi precist ten clanek od popolini, treba ho to obmekci 🙂 A Radimek to muze mit schovany pod bodyckem, aby to naaahodou nejakyho citu nepohorsovalo 😅
Zvlastni, ze kdyz ma nejake decko zlaty retizek kolem krku nebo ruky, nikdo se nad tim nepozastavi 🙄

majdula
1. únor 2010

Mmmk dik za povzbuzeni, dneska jsem byla v Brane a uz jsou doma 😵 Kdy je muzu prckovi nasadit? Ma 5,5 mesice, zuby v nedohlednu (ze slinta a hryze cokoliv za zuby nepovazuju) a jeste nesedi. Nosej to v Nemecku i maly mimusaci nebo az ti co sedej?

Na manzela zkusim jit s tema eterickyma olejema, co se z pryskyrice uvolnuji (i kdyz ja jsem v tomto skeptik, esi to jako ma nejakej vliv na bolest...) a hlavne to musim zahrat, ze jsme to dostali od tchyne nebo mamky, pac tem je schopnej podobne "uchylky" tolerovat, mne ne 😠 😀

mmmk
2. únor 2010

Majdi, napis do IP Yenn, jeji Adamek je ma/mel taky. Nedokazu rict, jak velke deti, protoze to jde videt tak na detech sedicich, lezoucich az chodicich. Ted jsem googlovala a pry od 4-6 mesicu, kdy by mohly zacit lezt zuby.

Vidis, pekny darek pro Radimka od babicky 😀 Navic, kdyz ji reknes o tech ucincich, jeste ti beztak na to prispeje 🙂

mojmacik
6. únor 2010

My ich mame vsetci traja a veru neviem co je prerezavanie zubkov.Nahrdelnicky im nevadia sem tam si idu navzajom po nich ale hned ich schovam po bodynko alebo mikinku a hotovo. Teraz nam Kubicek teplotuje no neviem ci su to zubky alebo jednoducho nieco na neho lezie....a co sa tyka pertrhnutia,myslim ze su dostatocne pevne 😀

zevina
8. únor 2010

Majdulo, když jsi korálky viděla na Bráně naživo, je rozdíl mezi těmi popoliny a novinkou z baltiku? jasně, krom barvy 😅 páč do Brna se dostanu kdovíkdy, tak je chci objednat a nevím které 😉

majdula
9. únor 2010

Zevi, uz jsem ti napsala do IP, ale jeste sem i pro ostatni - ty balticke mi pripadaly vetsi a hlavne hranate, sem tam jakoby odstipnuty roh, takze ostre 😲 toho jsem se lekla a vzala jsem ty Popolinacke, ty jsou malinke a kulatoucke.

Zatim jsem je nenasadila, zoubky jeste nelezou a prcek taky jeste nesedi, ale uz cekaji na policce... 😵

zevina
9. únor 2010

Majdi, dík žes mi usnadnila volbu 🙂
dramaticky se nám klube první zuban, uvidím jaký budou mít korálky efekt a dám vědět

mneme
3. bře 2010

ahojte, dnes som mojej 9-mesacnej dcerke kupila jantar od popolini. kamienky su krasne oble a maju medovu farbu 🙂 na noc som jej ho ale dala dole, nebola som si ista, ci si nim nahodou nemoze nejako ublizit. mozu aj taketo male mimi mat koralky aj na noc?

sajma
4. bře 2010

ahoj holky, tak taky přemýšlím nad jantarovými korálky, protože už nevím,jak bych tomu našemu prckovi pomohla. už dva měsíce má spodní zoubky, ty mu vylezly v pohodě, ale přes měsíc už bojujeme s horními zoubky, v noci vstáváme po dvou hodinách, do pusinky si rve všechno možné, dávám gelík mundisal, ale už nic nepomáhá ☹ . jsem z toho už zoufalá, myslíte, že by mohl jantar pomoct??

lentilk.a
30. čer 2010

Ahojte, neviete mi PROSIM poradit, kde sa daju kupit jantarove koralky s magnetickym uzaverom, nie sraubovacim? Dakujem.

blondys24
13. zář 2013

oživuji téma...nějaké nové poznatky? uvažuji o nich,ale jsou tu pro i proti....na noc bych je ale asi určitě nedávala

eimmy
13. zář 2013

podle mě to je nesmysl

tvarohacek
13. zář 2013

jestli pomáhají nevím a ani nevím, jestli dítěti jejich nošení je pohodlné. Já bych v nich spát nechtěla.