Jantary na zoubky - negativní zkušenost?

barumat
14. únor 2017

Ahoj, dceři rostou zoubky, ještě není venku ani jeden, ale už dvakrát měla několikadenní období, kdy v noci nebyla schopná spát jinak než s čípkem, jinak co půl hodiny brek. Gel vůbec nepomohl. Z toho samozřejmě nejsem zrovna nadšená, zvlášť když si uvědomím, kolik nás toho ještě čeká... Narazila jsem na jantarové korálky, a přijde mi to jako ptákovina, vždyť je to prostě jen pryskyřice, ale zase mi to nedá, protože mám dojem, že jsem nenarazila na žádnou negativní zkušenost. Je tu někdo, komu dítě trpělo s korálky i bez nich stejně? Díky 🙂

leki
14. únor 2017

Podle me za zkousku nic nedas 😉

olga_
14. únor 2017

Syn má korálky od miminka. Při zoubcích byl neklidný, občas plakal, takže bych zázraky nečekala. Já teda ale korálky nepořizovala s tím, že by mu měly pomoci (chyba? 🙂), brala jsem to jako módní doplněk. Gely se u nás taky neuchytily (a nedoporučoval ani zubař). Super byl bylinný olejíček, ten pomáhal na zklidnění. Ale ještě jsem neslyšela o dítěti, kterému by zoubky vylezly bez bolesti...

soyevita
15. únor 2017

@olga_ No tak já takové děti mám,určitě je to bolelo,ale bolest zvládaly dobře.Ani jsem nevěděla,že rostou zuby.Ty první byly venku vždy mezi 4-6měsícem.Neslintaly,dásně nebyly oteklé,jen se častěji v noci budily a kojily,ale bez pláče.
Slintala jen moje poslední dcera měsíc před,pak byly zoubky venku-4,5měsíce.Teď se chystají horní.Ale také to zvládá dobře.Nepláče,jen se častěji budí na kojení.

@barumat Lepší než gel a korálky,je náruč maminky☺
Ale mám kamarádky,co korálky daly a moc si to chválí.Takže vyzkoušej.Aby ale opravdu fungovaly,musí být z pravého jantaru a provází to i určité rituály,aby tu léčivou schopnost a energii měly.Spousta maminek to ale ani neví😉

olga_
15. únor 2017

@soyevita Jaké jsou ty rituály? Mělo by to být v návodu k použití, ale není.

Je fakt, že u nás se slintání a oteklé dásně také nekonaly. To plakání si pamatuju nejvíce jen jednu noc a pak spíše neklid. Teď rostou poslední stoličky a v pohodě.

@barumat Když nad tím po příspěvku @soyevita přemýšlím, mohlo to být asi podstatně horší 😀. Jen bych se na to nespoléhala, ta náruč a blízkost je opravdu nej.

soyevita
15. únor 2017

@olga_ Já už si to přesně nepamatuju,ale by lo tam,že by se měly namáčet ve vodě ze studánky.....Zkusím se podívat na netu,jestli článek dohledám.

barumat
autor
15. únor 2017

Nic ve zlém, ale náruč a blízkost je mi na prd, když mi dítě v náruči pláče bolestí a vyčerpáním, usne na půl hodiny, dvacet minut a jede vyčerpaně nanovo. Pomůže jen čípek a ten jí třeba týden v kuse cpát nechci. Malé je deset měsíců, není žádný drobek a zub pořád žádný. A k té bolesti, znám docela hodně dětí, které měly, prostě najednou zub, jen byly třeba protivnější, nebo nechtěly jíst.

soyevita
15. únor 2017

https://www.modrykonik.cz/blog
Něco i tady.Ale v tom článku,co jsem četla já,bylo vyloženě je máčet v té vodě ze studánky😉
@barumat Každý bolest snášíme jinak,tak to prostě je.
Já mám ze všech léků respekt,ale někdy to bez nic nejde

stratilikova
15. únor 2017

@barumat ja osobne by som sa bála, že sa tie korálky niekde zachytia...za mňa je nebezpečné dávať deťom čokoľvek okolo krku...pri pohľade na kojenca s retiazkou mi ostáva rozum stáť...A niekde som narazila na článok, ktorý celkom logicky a z vedeckého hľadiska vysvetľoval, prečo tieto korálky nemajú absolútne žiadny účinok na bolesť. Veriť, že pomáhajú, je to isté, ako veriť tomu, že proti "urieknutiu" pomáha červená stuzka či tomu, že nepokojnému dieťaťu pomôže pozrieť oči ocuranou plienkou 😉

viki788
15. únor 2017

Nebude spíš lepší koupit nějaké kousátko? Takové to gumové s vodou,nechat chvilku vychladit v ledničce a pak dát mimču na hraní. Automaticky ho strčí do pusinky a bude okousávat. U našich dětí mělo úspěch 🙂 A o nějakých jantarových korálcích slyším poprvé a přijde mi to velmi úsměvné a hlavně asi nijak úspěšné...

barumat
autor
15. únor 2017

@viki788 To je další věc, ona právě obecně nic moc do pusy nestrká. Kousátka máme, ale bez úspěchu. Nicméně v noci, když má spát, jsou mi taky dost k prdu...

barumat
autor
15. únor 2017

Jinak nechci vypadat nevděčně, že nestojím o radu, ale chtěla jsem, aby se ozvaly právě ty, co korálky vyzkoušely a byli jim k ničemu. Ne ty, co si taky myslí, že je to kravina, ale zkušenost nemají. 😉

soyevita
15. únor 2017
barumat
autor
15. únor 2017

@soyevita Díky, ale tuhle diskuzi jsem četla a je plná těch, co nezkusily a nevěří, nebo těch, co tvrdí, že fungují. Proto jsem založila tohle vlákno a nikde nikdo 😀

nugetka20
17. únor 2017

@barumat Negativní moc nemám - krom toho, že ve středu večer kluk před spaním křičel půl hodiny (to se nám už dávno nestalo). Ve čtvrtek jsem koupila jantárky, hodila do soli. Večer kluk opět křik, vyloženě bolavě. V pátek už je měl na krku - a ticho. V sobotu večer dostal horečky, rýmu, na krku měl červené flíčky. Od té doby bojujeme s kašlem a rýmou. Korálky jsem na 2 dny sundala, fleky zmizely. Včera přes den jsem korálky nasadila, rýma přestává, kašel přestává, fleky žádné .... a dole na dásni kouká první malá špička 🙂

Paní prodejkyně mi říkala, že korálky občas dokážou "vytáhnout" nemoc z těla nahoru. Těžko říct, jestli ta rýma byla od zoubků, nebo mi spíš nastydnul venku, ale v každém případě to bolavé večerní naříkání už pak najednou nebylo (ťuk ťuk).

barumat
autor
17. únor 2017

@nugetka20 Díky. Můžu se ještě zeptat, kde jsi koupila, a jestli k nim máš certifikát?

nugetka20
17. únor 2017

Koupila jsem je tady: http://www.jantarovekoralky.com/index.php/kateg...
Mají mnoho druhů, mnohem víc, než jsem viděla kde jinde. Ohledně certifikátu píše paní tady: http://www.jantarovekoralky.com/index.php/faq/
Přiznávám, že jsem si udělala svůj soukromý test doma - nahřála jsem korálky nad zapalovačem. Během chvilky začaly vonět jako smůla, nebo tak nějak, aniž bych je poškodila. Takže se domnívám, že jsou pravé a jak jsem už psala - klouček zase hezky usíná. Tak snad jsme měli dobrou ruku 🙂

solinka1974
17. únor 2017

@barumat Tak jsem se vcera poptala holek, co chodi na baby plavani, kvuli tem koralkum. Chodi nas tam 8, vek maminek od 25 do 40 (beze me), deti od 8 do 10 mesicu. Dve z nich koralky koupily, a mysli si, ze pomohly; 3 koupily a nepomohly (a koralky se pry nedaji nosit jedno dite po jinem nebo co, takze si jeste postezovaly na vyhozene penize 😀 ; a zbytek (3) na to neveri. Tak zkus a uvidis no.

wosk
17. únor 2017

@barumat vem jí je. Buď pomohou nebo bude aspoň Pája ještě krásnější. Kdybys chtěla, můžu ti posunout jedny nové, co tu mám (no Báš je měl na krku asi týden, ale už byl velký - potřeboval, když je dostala Tam). Když tak napiš.

nugetka20
17. únor 2017

@solinka1974 Kameny jako takové prý mají největší sílu, pokud jsou darované. Jak je to u jantaru (když to není kámen jako takový) to nevím. Ale je pravda, že energie je největší, pokud si člověk vybere kámen napřímo, podrží ho v dlani. Takže i e-shopy jako takové nejsou úplně ono.

Použitý kámen je jako použitý tampon 🙂 Někdy jde vyčistit (ve vodě, v soli atd), ale co člověk, to jiná energie. Asi jako hůlky v Harry Potterovi, ne každý kámen působí na každého stejně.