Kdy dětem vyrostou všechny mléčné zuby?

karot
13. kvě 2008

Ptám se jen proto,že už mě to docela deptá. 😝
Mladej má 8 zubů(řezáků)a 9.(1.stolička)se začal prořezávat ven.Už asi 4 měsíce v noci špatně spíme a přes den taky.S jídlem je to na pytel,protože když mu natečou dásně,tak na nich nic nesnese a všechno mi za vyčítavého pláče plive ven. 😢
Jak jste na tom Vy?

berynka
13. kvě 2008

Karot, tak to by mě taky zajímalo 😉 . U nás je to poslední dva dny děs. Taky máme osm zubů (4 nahoře a 4 dole) a začaly zlobit další někde vzadu 😠 . Ke všemu to horko... Dnes jsem už koupila tu mastičku na dásničky, ale Hedule prostě nechutná, tak nemam šanci, jí to nějak víc potřít 😅 .

marie2
13. kvě 2008

Ahoj holky je to u každého jinak někomu začnou brzo a do 1.5 roku má všechny venku to je náš případ a někomu to trvá déle ale do 2 let jsou zoubky většinou kompletní.Taky jsme si dost užili hlavně se stoličkama a špičákama malá mi spoustu nocí proplakala nejradši bych si to s ní v té době vyměnila a přetrpěla to za ní tak mi jí bylo líto.Taky nechtěla papat pomáhaly jen chladící kousátka a ten gelík na dásničky.Někdy měla i horečky tak jsem dala i něco na teplotu.Holky musíte vydržet zase bude dobře nebojte!Držím palce!

petule.h
14. kvě 2008

já kupovala Calgeg, je to celkem dobré...jinak my máme všechny zuby tak od těch 20 měsíců, chybí jen poslední stoličky vzadu, ale ty prý rostou později...

karot
autor
14. kvě 2008

Ufff,...............tak to jste mě docela uklidnily. 😝
Dneska v noci byla docela krize.O půlnoci se mladej vzbudil,stoupnul si v postýlce a řval a řval.Tak jsem mu dala sirup a za hodinu zabral.Spali jsme pak do 5:45. 😀
Už jsem si docela zvykla,ale někdy mi připadá,že jsem z toho vyčerpaná a pak mě doma nic nebaví(uklízení apd.) 🙄 .
Těch 8 měsíců ještě vydržím.Ale kdyby to mělo být do 5ti let,tak se zblázním. 😀

kristi
14. kvě 2008

Mie je 15m a ma 2 zuby, takze ja cekam a cekam a stale nic

mikca
14. kvě 2008

ahoj mému malému budou dva a má 12 zubů...a Klárce poslední stoličky dorostli těsně před 4 rokem...je to asi hodně individuální..ale jak se říká čím dýl naropstou tim dýl vydrží 🙂

kasis
14. kvě 2008

Kazdemu babetku inac, Matko ma 16 zubkov a uz mu idu prave posledne stolicky, dufam, ze rychlo vyrasia a budeme mat konecne klud, bo od 2.mesiaca sa trapime, ale prve vysli v 4,5.mesiaci. Treba to len vydrzat, nam pomaha Dologel na zubky a kefku z ruky nepusti skoro cely den, co si sucha dasenka. Tak ako teraz neslintal hadam nikdy, j 6 podbradnikov denne minieme, v noci vyplakava, ale len medzi 1 a 4, potom spi do 8.

lenerka
14. kvě 2008

tak já jsem jí dneska počítala zoubky,byl to div,že mě vůbec do pusy pustila
napočítala jsem 10vylezlejch a pěkný boule od stoliček a to zase začne večer spíše v noci peklo
jinak chrupe dobře
a holky v kolika jste byli poprvé u zabaře???
nám řekli,že stačí ve 2letech

emogeon
14. kvě 2008

akurat som nad tym vcera rozmyslala, ze nasa mala ma 4 zubky a dlho nic...

kristi
14. kvě 2008

my byli u zubare vcera, ale jen kvuli tomu, ze jsem sla ja....

karot
autor
14. kvě 2008

My byli v roce,když jsem šla na prevenci.Na další kontrolu jdeme za půlroku.
Někdo chodí hned,jak se objeví první zub.Záleží na zubařce,jak si to vede. 😉

sylvar
14. kvě 2008

já jsem objednaná 2.6. a jde se mnou malá, má 6 zoubků, tak jí je mudra zkontroluje.

marie2
14. kvě 2008

Ahoj k zubaři se doporučuje jít s dítětem v roce ale my šli až ve 2 letech záleží na zubaři jak moc roční prohlídku vyžaduje.Ted půjdem zase všichni po půl roce.

lucka.m
14. kvě 2008

ahojte, tak my mame iba dva zúbky, a teraz sa nam zacali prerezavat dalsie dva---konecne po takmer 5 mesacnej pauze 😀

kocurek
14. kvě 2008

Ahojte, tak my mame uz 15 zoubku. Vcera vylezl 3. spicak a kazdym dnem vyleze 4. a pak uz nam budou chybet jen posledni 4 stolicky, ktere pry lezou dost pozde, i kdyz u maleho tomu neverim, uz ve 4. mesici mel 2 zoubky a ted ma 14 mesicu a 15 zoubecku....Kdysi mival teplotky, ted spatne spinka, skoro vubec. ☹

kocurek
14. kvě 2008

Jinak mam znamouk, jeji mala je stejne stara a ma jen 2 zoubky!

lenerka
16. kvě 2008

moje kámoška má syna a ten měl v únoru 1rok
a v pusince jen 2zoubky se s tím pěkně stresovala tak šla k zubařce a ta jí uklidnila,že tam brzy ty zoubky začnou lést prej najednou to si kámoška užije chudák
my naštěstí spíme docela dobře
snad jí to nějaký čas ještě vydrží
pa dobrou

ria80
16. kvě 2008

No my asi v roce k zubaři nepůjdem,je to zbytečný,teprve ted se nám prořezal první zoubek.Jsme myslely,že žádný zuby mít nebude.Nevadí,aspon dýl vydrží. 😉 Naštěstí bez problémů.Uvidíme,jak dál.

bibula
17. kvě 2008

my uz mame vsetky 😀 16 mesiackov 😉

maca793
17. kvě 2008

ahojte, teraz som zistila, že malej ešte nevyšli posledné stoličky, je to normálne, že ich zatiaľ nemá? dvojičky už v jej veku mali všetky zuby pokope 😀

ivankaalenka
17. kvě 2008

My mame konecne 8 zub!

kocurek
28. kvě 2008

Ptala jsme se znameho zubare a rikal, ze nejdriv k zubari tak v 2,5 letech veku ditete, ze stejne ani neotevre pusinku, zbytecne bude plakat, bat se vseho, ale dulezite je, aby mel vsechny zoubky, pokud je nema, tak nema smysl tam chodit.....Uz mame 16. zoubku venku, muzeme darovat!!!!!!!!!!!!!!1 😀
Sestrenka byla s rocni malou u zubare a rekl ji, ze ma akorat pouzivat jiny cumlik, ze male rostou krive zoubky, ze by se nemely pouzivat cumle, ted nevim, jak se jim rika, ty klasicke, co byvaly jen kdysi, jsou kulate...

ssiimaa
28. kvě 2008

Tak mému broučkovi vyrostl první zub v 10.měsících, teď má 18.měsíců a roste mu 5 zoubků najednou. Rostou mu špičáky nahoře i dole a ještě k tomu i stolička. Už 5 dní odmítá jíst, všechno hned vyplivne. Už si nevím rady. Ale až tech 5 zubů vyleze, tak máme zoubky kompletní a bude klid. Teď už týden nespíme, jak malý pořád pláče a během dne to není o moc lepší. Ale dělá mi starost to jídlo.

milhaus
11. čer 2008

nam ešte chybaju tri ale z toho dva sa tlačia, na tom istom mieste ibaže jeden dolu a jeden hore, su to tie predposledne stoličky

titkovamiriam
11. čer 2008

marekovi chybaju uz len zadne stolicky,ostatne zubky mal vonku do 13m.

adetka
11. čer 2008

my mame zatial iba osem zuboooov ☹ ... 2 v 10. mesiaci... 2 v roku... a 4 v 18. mesiaci... nam sa to potiahne asi az do tych troch rokov 😅

terezzka11
11. čer 2008

my uz mame vsetky. mala ma 23 mesiacov a prave sa jej prerezali posledne dva. sice mala popritom v pusinke strasny herpes, ale uz je to skoro zahojene, aj zubky uz tak nebolia a konecne sa zacina po 2 tyzdnoch usmievat a hlavne papat, lebo schudla 2 alebo 3 kila

prasiatko30
11. čer 2008

to by som aj ja rada vedela - my mame 20m - a teraz sa jej prerezavaju tretia a stvrta stolicka a asi jej idu aj trojky - sa mi vidi ze tak sa to vola - takze mame vseho vsudy 10zubov vonku a 3 co sa nam tlacia - dufam ze do 3 rokov budeme zubati 😀 🙂

nursik
11. čer 2008

My máme 16 zubů, takže ještě nás čekají druhé stoličky. Máme 16.měsíců

eji
11. čer 2008

okolo 2.roka rastu posledne mliecne zuby
nam vysli vsetky ked mal 1,9r