Kdy začít dítěti čistit zoubky?

saraka
24. zář 2012

Odkdy jste začali svým dětem čistit zoubky a kdy jít poprvé k zubaři?

milmic
24. zář 2012

Od prvního zoubku jsme čistili a k zubaři jsme šli poprvé až po roce, protože první zub vylezl ve 12 měsísích.

petra.happyday
24. zář 2012

Od prvního zoubku a náš zubař mi řekl, že stačí, když poprvé přijdu s malou ve dvou letech.

boban
24. zář 2012

my jsme čistli od prvního prořezání zoubku,takovým tím gumovým náprstkem....pastu jsme začli používat po roce...já jsem čistila náprstkem a syn si pak ještě žvatlal kartáček 😉
K zubaři...pořád jsem žádala mojí zubařku aby na něj mrkla,tvrdila že je to zbytečné,že tak malým dětem (tehdy měl rok) se nemusí dělat prohlídky....žádala jsem jí o to do 2,5let malého...a stále nic...pak mě to přestalo bavit,našla jsem mu jiného zubaře a ten nás vzal hnedka...naštěstí má syn krásné zoubky bez jediného kazu a stále bílé jako perličky 😵 😵 takže z nás měl nový zubař radost,dostali jsme pochvalu a nakonec jsme se i já nechala k němu přeřadit 😉
Jinak čistíme zoubky 2x děnně doma a + ještě ve školce po obídku 😉 a používáme i dětskou ústní vodu 😉

blahova_andrea
24. zář 2012

my máme celá rodina jednu zubařku, takže Míša tam byl s námi v 8m ukázat zoubky, ale chodit bude až od roku. jinak teda máme takový ten první kartáček, kterým si rejdí Míša v puse denně sám a někde jsem četla, že malým dětem stačí otřít vlhkým hadříkem, gázou. tak počítám, že čistit tak, aby to více připomínalo čištění zubů budu asi od roka.

simour1
24. zář 2012

Já u prvních dětí to nějak neřešila-tehdy se na nějakého zubaře v raném věku nehrálo,ale u třetího dítěte jsme čistli hned od prvních zoubků a rozdíl byl opravdu obrovskej.Takže doporučuji začít co nejdřív.První zubní prohlídka byla v roce a i my chodíme celá rodina k jedné a té samé a je to super.Preventivní prohlídky dodržujeme 1x za půl roku. 😉

katyxq
24. zář 2012

My začli cca před měsícem, čistí si zuby s náma, ale spíš jen aby si zvykla na kartáček (prostě ho okusuje, ale většinou má v puse správný konec). Nenechala se oblbnout čistým kartáčkem, tak jí na něj dáváme trošku dětského zubního gelu od Weledy.
A k zubaři půjdem asi v roce.

michaelka83
24. zář 2012

Od prvního zoubku (od cca 6,měsíce) a u zubaře jsme byli v půl roce a chodíme pravidelně po půl roce na preventivky celá rodina🙂

lamarika
24. zář 2012

Čistím od prvních zoubků. Prvně jenom kartáčkem s vodou a po roce jsme přidali i špetku pasty. K zubařce se mnou chodí od narození, protože mají stejnou co já. První opravdová prohlídka kdy se paní zubařka v puse i "vrtala" náčiním byla ve 3 letech. Do té doby (shruba od roku) jenom otvírají pusinku aby se paní zubařka do ní koukla a pak dostanou nějakou odměnu 😉 Chodíme každého půl roku

mrsblack
24. zář 2012

Zoubky čistím od prvních zoubků - to jsem používala takový ten gumový na prstík, od roka normální kartáček a pastu, ale teď malému lezou trojky a kartáček mu tam zaboha nemůžu dostat, tak jsme se vrátili zase k tomu prstovému, jen mu tam dám trochu pasty. A to si čistí rád, jak si do toho může kousat.
U zubařky jsme byli poprvé v roce.

robinsonkaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ladie
12. lis 2012

Zuby čistíme od prvního zoubku. Od roka jednou denně jen vodou a jednou denně zubní pastou (jen "zašpinit" štětinky). U zubaře byl poprvé v roce.
Jinak, když mu rostou další zuby, tak si sám šmrdlá kartáčkem v puse klidně 4x denně. Je mu to příjemné. Jen spotřeba kartáčků je celkem vysoká 😀