Krvácení dásní u dvouleťáka, máte zkušenost?

presss
26. čer 2014

Maminky,nevím jestli jste se s tím některá setkali v tak ranném věku,ale dcerka měla zánět dutiny ústní(dle dětské lékařky),měla teploty 39,afty v puse a na jazyku,úplně nateklé dásna,řekla mi,že mám podávat kašovitou stravu,potírat mundisal gelem+vodičku žlutou naředěnou v lékarně na afty,,,po týdnu mrtvého bodu jsem zavolala zubařce a řekla jí co je ve věci,nakázala mi,abych zuby vyčistila,když jsem je týden nečistila(chci jen upozornit,že čistila jsem do té doby 2x denně a nebyl problém,ale ted jsem se prostě neodvážila jí čistit,když plakala u každého jídla :-/ ),tak jsem to vyčistila jemně-tu hrůzu už nechci u toho zažívat,,,,od té doby je to už 3 den,čistím opět 2x denně,pokaždé velké krvácení a křik,,,,jen se chci zeptat,zda-li má někdo podobnou zkušenost s tímto problémem,popř.komu a jak účinně zabral mundisal gel a zda vůbec někdy takové kvácení přejde,docela je mi z toho na nic :-/ děkuji za rady,popř.zkušenosti...

zibrunak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrajurinova
27. čer 2014

@presss pokud nechceš spoléhat vyloženě na doktory a chemii, můžeš vyzkoušet propolis. Je to včelí produkt velmi dobrý k léčbě problémů v ústech a při zánětech (taky u drobných poranění na kůži). V prodejně se zdravou výživou nebo v bylinkářství (případně přímo u soukromého včelaře) se dá koupit propolisová tinktura nebo propolisové kapky, které vatovou tyčinkou 2x denně jemně rozmazneš po dásních a patru v ústech, nebo pokud je dítě schopno si ústa vypláchnout nakapeš do cca 0,5 dcl (velká štamprle) vody asi 10 kapek a tím se ústa vyplachují. U aft to zabírá do druhého dne, u zánětů podle toho jak jsou rozběhlé a u krvácivostí dásní bývá jasně pozorovatelné zlepšení do 3 dnů.

zibrunak
1. črc 2014

Zdravím, mě tu byl smazán příspěvek, jen jsem chtěla říct, že jsem nenabízela žádnou spolupráci v MLM, protože vim, že to nemůžu, ale pomoc a radu. S OK gelem mám osobně dobré zkušenosti, tak nevim, proč bych to nemohla doporučit dál, když to ostatním může pomoct také, kór v takto závažné věci.