Krvácení z dásní je při růstu zoubků v pořádku?

partyzanka91
13. lis 2014

ahoj, dcera je ve věku kdy by jí měly začít růst zoubky. Dneska mi plakala při obědě (podáváme výživu, při kojení ne) a teď na večer není k utišení. Všimla jsem si že jí krvácí z pusinky z dásně a docela dost. Má od toho špinavou tvářičku a ušpinilo se i prostěradlo. Tak se chci zeptat jestli je to normální že při růstu zoubků teče takhle krev. Do pusinky jsem se dívala a má krvavé místo v pravo (z našeho pohledu) dole ale až skoro úplně v rohu tam už bych zub nečekala. Žádný výrůstek tam vidět není.
Děkuju

lv
13. lis 2014

Není to spis aft? Stomatitida? Holkam dasnicky nekrvacely nikdy..

lenicka07
13. lis 2014

@partyzanka91 dcera stomatitidu měla před rokem v tomhle období, taky jí hrozně krvácely dásně, měla je nateklé, předcházela tomu vysoká teplota, v pusince se jí udělalo více aftů, na pusince měla opar

dominickap
16. lis 2014

určitě se popej minimálně sestříčky při preventivce nebo ji zavolej, jestli je to normální ...

silvapokorna
22. lis 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. Toto vypadá spiš na zánět a ne zoubky. Raději si zavolaj dr., jak radí dominickap. Držím palečky a dej vědět, jak jste dopadly. 🙂

partyzanka91
autor
29. lis 2014

@silvapokorna: ahoj, takže nakonec krvácení po pár hodinách ustalo - nabídla jsem jí chladivé kousátko, ale moc ho nechtěla. Zánět v dásničce žádný nebyl, ani zoubek ještě nevyrostl. Přičina byla zřejmě taková že jak si pořád cucá prstíky (dcera je nedudlíková - nabízeli jsme jí mnoho druhů ale nechtěla) tak se asi nehtem do té dásničky škrábla a proto to začalo krvácet a asi jí to i bolelo proto plakala a stále si tam sahala, čímž to ještě více dráždila. Teď už máme klid a já se od mamky doslechla, že mě rostly zuby až po 8mi měsících, takže na tom Míša může mít podobně a nějkou dobu si ještě počkáme.

silvapokorna
20. pro 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@partyzanka91 Tak to je fajn, že to dopadlo takto. Držím palečky pro případné prořezávání zoubků, ať to máte v pohodě. 🙂 A přeji vám pohodové a krásné svátky.

partyzanka91
autor
20. pro 2014

@díky já vám taky. 🙂 Jinak zub nenáme dosud ani jeden a to bude Míše sedm měsíců