Léčba kazů ozónem. Máte zkušenost?

romana29
25. bře 2010

Máte zkušenost u dětí?
Potřebujeme se zbavit černé tečky na zoubku, moje zubařka se k malýmu ale nechovala tak, aby jí důvěřoval a odmítá k ní znovu jít. Nevěřím, že by držel a vydržel vrtání, byť by to byla chvilička. Na netu jsem četla o možnosti "zničení" malých kazů ozónem, stejně jako možnosti ošetřit tak celý chrup a zamezit tvorbě kazů. Silně o tom uvažuji, ale neznám nikoho, kdo by s tím měl zkušenost. Třeba někdo z vás má a rád se podělí 😉

rimmel
25. bře 2010

jezis to by sa hodilo mne!

lenkabu
25. bře 2010

Mně taky 🙂

Já bych malému dítěti určitě nenechala vrtat první zuby, ozon zní líp ale nic o tom nevím bohužel.

rimmel
25. bře 2010

ja som myslela pre mna! 😀 😀

soanpe
27. bře 2010

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ozonoterapie tady by měly být kompletní informace 😉

soanpe
27. bře 2010
romana29
autor
30. bře 2010

jé, tak já doufala, že někdo má zkušenost a ono zatím nic 😖 . No Hradec máme fakt z ruky 😀 . To ošetření je myslím pro všechny věkové kategorie, mě se na tom právě líbí ta možnost, že je to bezbolestné a nehrozí, že by mi někdo dítěti provrtal dáseň vrtačkou :( já vím, asi přeháním, ale náš malej je fakt neskutečně silnej a určitě by nedržel, já osobně teda ve 3 letech asi taky ne a mohlo by se mi slibovat cokoliv :(

vrtule83
31. bře 2010

Bylo o tom jednou téma v Sama doma a nadchlo mě to, ošetření prý cca kolem 1500,-. Ale neslyšela jsem, že by to u nás poblíž někdo dělal. Naštěstím malá má jen pigmentace na zoubkách, ale kazy žádné a já také ne.

mirri
31. bře 2010

teda z toho co jsem si precetla,je to na pocinajici kaz,jen kdyz je zasahla sklovina.....Vetsinou,kdyz se na kaz prijde,je zasahla uz dren a tam se vrtat musi.K nam chodi bezne trilete deti a vetsinou maji vetsi strach rodice a pak ho prenasi i na deti... 😉 Jako prevence ne u mlecnych,ale u stalych zubu-stolicek se pouziva takovy druh "laku",kterym se zoubek prekryje a tim ho chrani pred kazem.(omlouvam se,ale nevim presny nazev v cestine)

soanpe
1. dub 2010

no a kdo má v ordinaci tuhle šikovnou mašinku na léčbu ozonem, tak má i elektronickou mašinku na detekci kazů, který ještě nejsou okem viditelný 😉

evaviki
1. led 2013

obnovuju temu, mate niekto skusenost s tymto osetrenim??

evaviki
10. led 2013

fakt nikdo??

hadeline
3. čer 2013

@evaviki moje dcera na tom byla. Za nas urcite doporucuji. Nechali sme ji tim osetrit 3 zuby, aby se ji totalne nerozpadly nez na nas vyjde rada s operaci. Ten jeden co sme uz nestihli dat ozon se rozpadl, jeste nez ho stihli opravit.

eloana
3. čer 2013

@romana29 mame zubarkuktera to ma,ale musi to byt kaz opravdu hodne v zacatku. Syn je neosetritelny a pani doktorka ma entonox -neboli rajsky plyn..spolecne se sedativy jsme to zvladli) priste bude mozna stacit entonox)

eloana
3. čer 2013

@romana29 jee stary dotaz))

evaviki
3. čer 2013

dekuju holky asi to u nas bude brzo aktualni.. za par dni nas ceka kontrola, tipuju narast z jedneho kazu tak na 5.. ☹
@leiladelly - pls, psala si, ze sa to nehodi vzdy.. mohla by si mi prosim napisat, kedy este ma zmysel nechat zubky osetrit ozonem? a nemas tip na nekoho v Prahe? Dakujem..

hojda
3. čer 2013

@mirri Hmmm druh laku? Naše dr. o tom nic neví a přístup k dětem hrůza....☹

leiladelly
3. čer 2013

@mirri Jedná se o pečetění fisur. Především u stálých prvních molárů se může udělat, protože ty se prořezávají ze zubů v bočním úseku jako první.
@evaviki ozon se dá použít u kazu v počinajícím stadiu, má dezinfekční účinek. V Praze bohužel žádného kolegu nemám, tak to nemohu poradit.

evaviki
3. čer 2013

@leiladelly takze ked ma asi 5 kazu (muj odhad) drobnych a nemusia sa zatim vrtat, tak to ma vyznam? Koukala jsem na ceny, za zub chcu cca 500, tak si pockam do kontroly.. ale snad to bude lepsie ako cakam..

leiladelly
3. čer 2013

@evaviki prosím Tě, těžko takto říct, Tvůj zubní lékař to vyhodnotí, až uvidí stav v ústech. Ať to dopadne co nejlépe.

nellisek
3. čer 2013

ahoj maminky, dcera ve 3letech měla kazík na trojce, pouze malinký ale doktorka ho hned vyvrtala a dala bílou plombu. zoubek je jako nový a dál se nebude kazit. V začátku to vrtání určitě nebolí pokud není sežraná půlka zoubku. Podle mne je blbost že se mléčné zoubky nevrtají. Dcera od švagrové chodí k jiné zubařce a už v 5letech neměla 4horní zoubky, a kamarádky syn také, kvůli zubařce která řekla že to vrtat nebude. Teď nemají čím kousat, plno věcí jim musí krájet. Taky záleží jak dítě spolupracuje na přístupu zubařky, dceři vše ukázala, pujčila ji vrtačku, pouštěla ji vzduch na ručičku, a během 2min byl pak zoubek hotovej. Tak že u nás zubař pohoda.

romca35
28. pro 2014

Ozon je jen, když je kaz v počátku, de facto neviditelný, tj. když zub má na sobě jakoby křídové fleky. To je první viditelné stádium kazu. Jinak když už sklovina poškozená, i kdyby tam byla jen pidi tečka, tak to už je pozdě. Ale dá se to použít i jako prevence.