Má cenu investovat do vyšetření bakterií v ústech?

innes
4. led 2011

Dneska jsem s dcerou byla na její první prohlídce u zubaře. Doporučila mi nechat dceru otestovat na bakterie přítomné v ústech, které mohou způsobovat kazivost zubů. Ani nevím, jak se dál postupuje, pokud přítomny jsou (u dospělých se používají antimikrobiální výplachy). Snažíme se vyvarovat špatným návykům (stejné lžičky, olizování saviček, dudlíků, líbání na rty apod.), čistíme zoubky. Myslíte, že má cenu investovat do tohoto vyšetření? Nechali jste vyšetřit vaše dítka? Díky za názory 🙂

pehaka
4. led 2011

myslím, že je to zcela zbytečný 😉 líbání na rty?? vy vaší drerku nepusinkujete??? 😅

j.kriv
4. led 2011

Taky mi to přijde zbytečné, vzhledem k měnícím se podmínkám okolo dětí, navíc v době kdy všechno zkoumají pusinkou, takže výsledky by platily spíš na tu konkrétní dobu a třeba za týden už by mohly být zase jiné 😅 navíc neznám asi nic roztomilejšího než dítě s pusinou dokořán při prvních pusinkách 🙂

kjajule
4. led 2011

Chránila bych chrup proti kazivosti takovými běžnými věcmi jako jak píšeš stejné lžičky, lízátka, cukrovinky, previdelné čištění zoubků, cumlání saviček u pití atak , ale líbání na pusinku apod mi přijde přehnané...
Souhlasím s j.kriv , že test by nebyl moc aktuální vzhledem k tomu že ty děti v tomhle věku strčí do pusinky skoro vše..a pokud by se na testu ukázalo že ty mikroby v pusince má tak co s tím jako...výplachy nepřipadají v uvahu protože takhle malé dítě težko pochopí že to nemá polykat ale jen vyplachovat...takže by zbývalo akorát čištění zoubků a to mužete zvládnout i bez testu...😉
Slyším to poprvé a přijde mi to zbytečné...spíš mi přijde že dr. z tebe chce vytáhnout peníze...☹