Maminky, setkaly jste se u dětí se zánětem dásní?

domiz
14. kvě 2013

Dcera 2r.7měs. má od soboty hrozně červený a nateklý dásně zepředu na horních zubech ☹ afty jsem nenašla,říká mi pořád,že jí to nebolí..ale moc nechce,abych se na to dívala..dva dny předtím jí začala teplota,kolem 38 a trvala 3dny..ted už nemá..myslela jsem,že teplota je kvůli tomu,že jí roste psolední zub,pětka dole..tam nateklý dásně nemá...navíc jí trošku začalo zapáchat z pusinky..zoubky čistit nechce...s jídlem nevím,prt poslední dobou nejí skoro nic...bojujeme s tím..ale mlíčko si vypije,něco zakousne...koupila jsem Calgel,ale nějak to nezabírá...zítra se vydáme radši k mudr.děkuji

jajulin
15. kvě 2013

@domiz tak dobré, snad se to nebude zhoršovat a brzo to odezní. Na rovinu řečeno, nám maminkám je skoro jedno, jaká je to diagnóza, důležité je, jestli to ty naše miláčky bolí, nebo ne. Gábinku to nebolí, což je super 🙂.

domiz
autor
15. kvě 2013

@jajulin děkuju... snad ne...večer se mi to zdálo trošku lepší,jak jí to mažu a vyplachuju...snad to zabere🙂no, tak na večer mi už říkala,že jí to bolí...chtěla banán a jak kousla,tak jí to bolelo...pak mi to ještě říkala před spaním,ale v pohodě řádila...takže jedla sice jen sunar a dva plátky sýra,ale hlavně,že něco...piti jsem jí dala do kl.koj.láhve..prt už odmítala pít normálně z pítka a hrnku..ještě jednou děkuju... 🙂

martinkaalesek
13. led 2016

Tak na syn ma aktualne zanet dasni ☹ Dr. nam na to nic nedala, jen Nurofen ☹ tak trpime a trpime ☹

majkoz
13. led 2016

@martinkaalesek a jak máš velké-malé dítě? Šalvějí by si tlamičku nevyplachoval? Mně vždycky zaručeně pomůže..

martinkaalesek
14. led 2016

@majkoz 2,5 roku, takze kloktat neumi ☹

amazonka.k
14. led 2016

@martinkaalesek Jediná cesta jak vyléčit zánět dásní je pravidelně a důkladně čistit, navzdory bolesti a krvácení.

martinkaalesek
14. led 2016

@amazonka.k tak to ted opravdu nehrozi ☹ on ani nic neji, kor jeste cistit zuby.
Snazim se potirat Tantum verde a Neocide gelem.

majkoz
14. led 2016

@martinkaalesek Tak zkus aspoň potírat naředěným Florsalminem.Ať je brzy lépe přeji!

amazonka.k
14. led 2016

@martinkaalesek Já vím, ze je to u takhle malého dítěte těžké, ale zkousejte, je to jediná účinná terapie, je třeba odstranit povlak na zubech - bakterie v něm obsažené zánět vyvolávají, čili vím dříve jej odstraníte, tím kratší dobu bude trpět. Výplachy samy o sobě nepomohou.

radka8888
14. led 2016

@amazonka.k souhlasim. Nutné čistit mechanicky. Když se to vyčistí rychle to polevi.

efiik
4. únor 2016

Malá 2,5 roku tím tedko taky prochází. Aftíky už jsou snad zaléčené, protože už pije sunar i jí pribináky. to před 3 dny ještě vůbec nechtěla, a stěžovala si na bolest zoubků. Ted má zase červený nateklý dásně a když je chcem vyčistit, tak krvácí. Taky si tam nenechá šahnout, tak jsem včera začala čistit, alespon ten povlak dala pryč, když spinká. V poledne a večer. To jde. ale dostanu se jen z venku, takže nevím jak to vypadá ze vnitř patra. Vyplachujeme heřmánkovým čajem. Za jak dlouho se vám daly dásničky do pořádku aby nekrvácely? Děkuju.

cutie_01
17. únor 2016

@amazonka.k Stomatitida, která se v tomto vláknu řeší je ale něco jiného, než klasický zánět dásní, který máš asi na mysli. To prvně jmenované je způsobeno viry herpes původu...

cutie_01
17. únor 2016

@efiik U dcery to od horecek po zastaveni krvaceni dasni pri cisteni trvalo celkem urcite dva tydny

rage
8. bře 2016

My jsme tím taky prošli v 13 měsících, 4 dny teploty a pak afty v pusince. Malej v podstatě týden nic nejedl, stříkačkou jsem do něj dostala alespoň tekutiny. Teď už máme po nemoci, afty už jsou snad pryč ale pořád mu krvácí horní dáseň. Měli jste taky krvácení?

brumlicka
31. kvě 2016

ted to mame taky mala ma dva roky pric taky uz nic neji pije jen mliko obcas neco sni jak tady ctu tak nato poradne nic neni chudacci mali 😢

simuskap
6. zář 2017

Tohle je opravdu hrozné onemocnění, já sama vím, jak mne bolí jeden aft a přitom ta moje chuděra má v pusince několik. Také měla nejdříve teploty a jelikož si tím prochazíme už podruhé (poprvé to chytla od kamarádky syna, kterému se napila z lahve), tak už je to přespříliš a to jí je teprve 19 měsíců. ☹ Zápach je hrozný, jenom jsem nevěděla, že se má odstraňovat ten plak - nános na předních zoubkách, po odstranění to velmi krvácelo. Je stále kojená a přijde mi, že jí hlavně studené.

efiik
7. zář 2017

U nás to má zrovna syn, je mu rok a půl 2 dny měl horečky a postupně přestával jíst, hlavně že pil, mlíčko i vodu. ted už zase baští, ale trvalo to 5 dní. Určitě dávat Nurofen aby si aspon trochu odpočli od té bolesti a mohli se najíst a spát.