Maminky, setkaly jste se u dětí se zánětem dásní?

domiz
14. kvě 2013

Dcera 2r.7měs. má od soboty hrozně červený a nateklý dásně zepředu na horních zubech ☹ afty jsem nenašla,říká mi pořád,že jí to nebolí..ale moc nechce,abych se na to dívala..dva dny předtím jí začala teplota,kolem 38 a trvala 3dny..ted už nemá..myslela jsem,že teplota je kvůli tomu,že jí roste psolední zub,pětka dole..tam nateklý dásně nemá...navíc jí trošku začalo zapáchat z pusinky..zoubky čistit nechce...s jídlem nevím,prt poslední dobou nejí skoro nic...bojujeme s tím..ale mlíčko si vypije,něco zakousne...koupila jsem Calgel,ale nějak to nezabírá...zítra se vydáme radši k mudr.děkuji

sisstin
14. kvě 2013

@domiz stomatitida,afty vyskacou teprve

domiz
autor
14. kvě 2013

@sisstin měli jste to?já to nikdy neslyšela..jsem z toho zoufalá,jak to probíhá?je mi jí líto už teď...snad nás mudr.vezme...

sisstin
14. kvě 2013

@domiz jo,meli. Nejdriv mel prave ty zarudly dasne,pak horecky,pak mu zaclo silene smrdet z pusy a nakonec vyskakaly afty. Uprimne to bylo sileny,ctyri dny v kuse rval,nejedl,nepil. Leky na to nejsou,strikali jsme Tantum verde. Pokud dite prestane uplne prijimat tekutiny,tak hospitaliizace a antivirotika,ale to je jen u hodne tezkeho prubehu.

jajulin
14. kvě 2013

@domiz naše malá měla zánět dásní + afty, když jí bylo 17 měsíců, ale bolelo jí to teda děsně. Úplně přestala jíst, i když je jinak velký jedlík. I doktorka říkala, že je to hodně bolestivé a vůbec ji nemáme nutit k jídlu, max. nabízet tekutou stravu. Jak bolest ustupovala, sama si pak o jídlo řekla. Běžte k mudr. a uvidíte.

domiz
autor
14. kvě 2013

@sisstin 😢 ach bože....ona právě nemrčí,je veselá..řádí jako vždy...ale má to děsný..dnes teda úplně,nebyla jsem s ní celej den,prt jsem nemocná..myslela jsem,že se tam bouchla nebo něco...ale bylo mi to divný..jsem měla jet asi dřív na pohotovost...ona měla teplotu,ale předtím něž jí to nateklo..naštěstí pije,ne teda moc,ale něco do ní dostanu..pije ještě sunar-ráno,večer.to snad,tak probíhat nebude,že by musela do nemocnice...díky za odpověd!!!

jajulin
14. kvě 2013

@sisstin @domiz nám na to teda doktorka dala antibiotika a postupné zlepšení hned druhý den, ale težko říct, jestli by to stejně rychle nepřešlo i bez ATB (malou do bolelo už od soboty, k mudr. jsme šli v pondělí). Kamarádka zubařka mi taky říkala, že je to virové a ATB na to nejsou, tak nevím.

domiz
autor
14. kvě 2013

@sisstin z pusinky jí začíná taky smrdět...zuby nechce čistit,jinak je čistí...nci Vám na to nedali?tantum verde-na to je ještě malá,ne?

sisstin
14. kvě 2013

@jajulin no co vim,tak je to fakt virovy a ATB na to nejsou. Ty se davaj na aftovou anginu,coz je priznaky hodne podobne.

sisstin
14. kvě 2013

@domiz syn mel presne tri roky a mohl to v pohode,meli jsme sprej,lepsi jak fialka 😉 Zuby jsme vubec necistili,pac mu to hned krvacelo.

domiz
autor
14. kvě 2013

@jajulin a byly jste u zubařky pro ty antibiotika?nebo ještě u dětské?k jídlu jí nenutím,ona poslední dobou s jídlem zlobí,ale pije sunar...právě,že mi říká,že jí to nebolí..ani nemrčí,nestěžuje si-nic...a nic jinýho jste neměly?děkuji...

sisstin
14. kvě 2013

Ja myslim,ze u ty stomatitidy je prave priznacny ten zapach z pusy,coz u te aftove anginy neni.

jajulin
14. kvě 2013

@sisstin možná jsme to měli i mixnutý tou angínou, ale fakt nevím. Naše dr. ATB zbytečně nedává a je celkem zkušená. Každopádně to zlepšení po cca 3 dávkách ATB bylo nepřehlédnutelné.

jajulin
14. kvě 2013

@domiz ATB nám dala dětská dr. U zubařky jsme nebyli. Až pak zpětně jsem se o tom bavila s kamarádkou a ona mi řekla, že tahle diagnozna je spíš zubařská záležitost a ATB se na to nedávají, protože je to virové. Když je tvoje malá v pohodě a nebolí ji to, tak to na ten zánět ani nevypadá. Ale může to být něco jiného, takže k dr. určitě běžte.

sisstin
14. kvě 2013

@jajulin
@domiz Ono ho to prave taky neboleli,kdyz mel ty dasne rudy,ale peklo zaclo az po vyskakani aftu.

domiz
autor
14. kvě 2013

@sisstin tak to je hrozný..to na to nic není?!! 😖 do čištění jí nenutím,prt se jí vůbec nedivím..můžu se ještě zeptat?měl malej ty dsáně nateklý taky jen na jednou místě?malá je nemá jako celý natej¨klý,jen nahoře na těch předních zubech..díky

jajulin
14. kvě 2013

@sisstin
@domiz teď jsem si zpětně našla autentický záznam na našem blogu a fakt malá měla i tu angínu. Já bych to bývala úplně zapomněla 🙂. A bolelo ji to od pátku, přes víkend se to zhoršovalo a v pondělí katastrofa. V úterý odpoledne se to začalo vracet k lepšímu. http://malysvist.blogspot.cz/2012/11/prvni-nemo...

sisstin
14. kvě 2013

@domiz jo,mel to prave taky jen nahore vepredu 😉

sisstin
14. kvě 2013

Jinak ten smrad z pusy byl fakt desnej,mne se z toho zvedal zaludek. A jak slintal kvuli tomu,tak smrdelo fakt vsechno 🤐

jajulin
14. kvě 2013

U nás smrad z pusy taky, ale asi ne tak hrozný jako u @sisstin. Dáseň nateklá a červená celá, nahoře i dole.

sisstin
14. kvě 2013

@jajulin Tygr to mel asi docela tezky,nam uz prave hrozila ta hospitalizace,uz prestal uplne prijimat tekutiny,ale nastesti to pak polevilo a nemuseli jsme nikam.

domiz
autor
14. kvě 2013

@jajulin tak angína to asi určitě není...ráno volám zubařce,snad nás vezme a dojedu tam,prt mám druhej den stř.chřipku a manžel bude v práci...právě,že mi nci neříká..pořád se jí na to ptám a tvrdí,že ne...že by říkala proto,aby měla pokoj an to mi přijde ještě malá 🙂 snad to nebude tak hrozný,ale má to děsný..moc díky!!!

domiz
autor
14. kvě 2013

@sisstin malá to má taky jen nahoře u těch předních zubů,ale dost rudý...krev jí zatím netekla..ale vypadá to,že to musí být bolestivý,ale pořád mi tvrdí,že jí to nebolí a začne se rozčilovat,že se jí an to pořád ptám...tak z té pusy zas tak extrémní není...ještě,že vám to tak dopadlo..malá byla dnes celej den s babičkou a prej vypila tak 2x dvě deci...moc díky,snad nám to dobře dopadne...

jajulin
14. kvě 2013

@domiz tak hodně štěstí 🙂. A kdyžtak písni sem, co to nakonec bylo 🙂.

domiz
autor
14. kvě 2013

@jajulin chudinka☹((((ted jsem to četla..naše malá právě neměla nikdy nějaký problémy,měla jen rýmu a párkrát teplotu..tak jsem ze všeho dohukaná...každopádně Vám mco děkuji maminky,že jste mi napsaly...

sisstin
14. kvě 2013

@domiz no u nas to prave byla taky prvni nemoc,do ty doby nemel ani rymu,takze taky mazec 😔

domiz
autor
14. kvě 2013

@sisstin malá taky nebývá vůbec nemocná nebo,že by měla problémy..tak je mi jí líto i když si na nic nestěžuje,ale nelíbí se mi to.. ☹

sisstin
14. kvě 2013

@domiz tak uvidis ,u nas ty afty vylezly asi tyden potom,co jsem si vsimla,ze ma rudy ty dasne.

kaculka46
14. kvě 2013

@domiz Prožili jsme si to minulý létomalá nic nejedla ani pít nechtěla.Je to stašně bolestivý a musím říct že to byla ta nejhorší nemoc co jsem s dětma prožila.Náš známý zubař nás odeslal na pohotovost do dětské nemocnice aby nám napsali Herpesin tablety jsou na předpis dříve to prý mohli předepisovat jen na infekčním,teď už by to měla předepsat i dětská.Brali jsme čtvtku čtyřikrát denně a úleva to byla obrovská po vyzkoušení různých gencián calgelů a nevím čeho ještě.Ať je to co nejdřív za váma.

domiz
autor
15. kvě 2013

@jajulin
@sisstin tak holky hned ráno nás naše paní zubařka přijala..přes noc se malé udělal jeden aft,ale u pětky dole,která jí roste...naštestí to nemá takovej průběh jako u vašich dětiček..říkala,že je to virový,že to během pár dní zmizí,ale samozřejmě nás musí něco dát..dala nám nějakou ústní vodu,co může i malá,musíme tím vyplachovat pusu,prt nechce ani čistit zuby a pak ještě nějakej gel,kterej by měl zabrat..malá si do pusy nechala v pohodě šáhnout a říkala,že jí to nebolí..jen to má fakt pořád hrozný a od rána trošku dásně krvací..v pátek se máme hlásit a kdyžtak zajít i k dětské...jinak malé začo děsně z tý pusy smrdět,chudina 😢 ale zatím si nestěžuje,pije a něco málo jí,takže snad to do konce týdne přejde...děkuju Vám holky!!! 😉

domiz
autor
15. kvě 2013

@kaculka46 😢 to ej hrozný....malá naštestí takovej průběh nemá...právě taky nebývá nemocná,max v zimě rýma,parkrát zvýšen.teplota...my byly dnes u naší zubařky a dala nám nějakou ústní vodu a gel...snad to pomůže,prý je to virový..malá si nestěžuje,jen jí to začlo trošku krvácet a hrozně jí smrdí z pusy...calgel dávám někam pryč..to ej asi naprd..ted už ho stejně nevyužijeme,roste nám poslední zub...snad jí to zabere a nebude to horší...díky!!! 🙂