Máte doma 6leté dítko s rovnátky?

jarunkaxyz1
11. črc 2014

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na Vaši zkušenost - máte některá doma 6ti leté dítko s rovnátky? Dnes mi bylo na stomatologii doporučeno (u dcerky, která má teprve 5 druhých zubů), abychom se pomalu začaly zajímat o ortodontistu. Má jeden zoubek malinko vytrčelý a tím blbý skus...zajímalo by mě, zda máte zkušenost s takto brzkou léčbou a kolik cca teď rovnátka pro děti stojí (ať už nandávací nebo fixní). Díky moc

nellamk
11. črc 2014

ahoj, mě byly doporučeny fixní rovnátka... řekli mi že 20 000,- za každou čelist, tak jsem to odmítla. Záleží asi na tom, jak hodně jí to vadí, já mám předkus a k tomu zkřížené čelisti a nevadí mi to extra. 🙂 nandavací sem měla, byla jsem líná a nenosila pravidelně a tak dlouho jak se měly, až sem přestala úplně. Záleží hlavně na tobě a na dceři. 🙂

cejina
11. črc 2014

@nellamk 20tis za čelist? to je blbost! stojí tak 6 500-7tis. za čelist + nějaký výměny drátu po pár stovkách
@jarunkaxyz1 malá by asi nejspíš měla jenom vyndavací, určitě to nechce zanedbat, ale zajít na orto a tam vám řeknou a vysvětlí co a jak (jaké možnosti, za kolik a na jak dlouho 😉

ajinkafo
11. črc 2014

Ahoj, já jsem rovnátka takto brzo nosila. Měla jsem ty vyndávací, šišlala s nima a pořád je někde ztrácela. Měla jsem hodně malou čelist a rovnátky se mi ji snažili roztáhnout. Jestli to mělo cenu nevím, stejně musely jít 4 stálé zuby pryč. Zkuste najít nějakého dobrého ortodontistu a poradit se s ním 😉 Cenu v současné době nevím, za fixní jsou to docela pálky, ale pochybuju, že by tvé dceři dávali fixní, vyndávací už tak drahé nebývaly 😉

jarunkaxyz1
autor
11. črc 2014

já si právě říkám, že to snad do těch desítek tisíců u tak malého dítěte jít nemůže...no možná naivní představa, dńeska je možné všechno, ale taky si myslím, že ty fixní jsou spíš už pro ty větší

jaydeep
12. črc 2014

Aj mě u Michala naznačila, že budou rovnátka potřeba, má 8 nových zubů a dokonce i šestky, má je krásně rovné, ale má malinkaté spodní patro... dostane rovnátka jen na noc, sundavací...

jitule23
12. črc 2014

@jarunkaxyz1 Moje obě děti nosily rovnátka , dcera asi od 10 let syn od 9 let. Nejprve vyndavací, asi od 13 - 14 let fixní, dcera na jednu čelist, syn obě čelisti. Cena celkově za celou dobu nošení nepřesáhla 5000,- Kč za čelist. Asi záleží na jakého ortodontistu narazíte a jakém jste regionu.

pelmisek
17. črc 2014

Tak moje dcera je nosí od cca 7 let - na noc čili vyndavací (dokud nejsou stálé zuby tak stálé nedávají) a stály tuším 1500,- . Na orto chodí s taťkou, takže úplně přesně nevím🙂

rudovap
5. led 2015

Ahoj, znovu to tu otevírám, dnes jsme byli na ortodoncii a syn (v březnu mu bude 7) dostane fixní rovnátka Hyrax kvůli tomu, že se mu zastavil růst horní čelisti Tím pádem má horní čelist menší než dolní a tak jakoby spodní předkus. Cílem je roztáhnout horní čelist. Mám trochu obavu jak to bude zvládat....chodí do první třídy, jak mu půjde to čtení s rovnátky atd. Máte někdo zkušenost s tímto typem rovnátek? Díky

adelinkkaa
29. led 2015

@rudovap Je to jenom o zvyku🙂 první tyden s tím bude mluvit huř ale pak si zvykne a ani mu to nepříjde🙂 Lepší léčit už ted než v dospělosti🙂

brumlinka07
5. kvě 2015

Hyrax je velmi účinný a je to rychlý tak se nebojte a rovnátka by se měli dávat až při větším počtu trvalých zubů a také záleží na ortodontistovi a cena 20 tisíc není blbost,špičkovej ortodontista skutečně stojí tolik.Moje doktorka je ta z velmi levných na Prahu.Cca 6 tis celá léčba 1 čelist.

myky
22. zář 2015

@brumlinka07 můžu se prosím zeptat na jméno a případně kontakt na tu vaší zubařku?
@rudovap já chodím s malým taky na ortodoncii. Už dva roky a pořád mi jen říká o skusu a že budou rovnátka. Světe div se, nový zubař mi řekl, abych se zeptala i jinde. Že jsou důležitá vyndavací rovnátka a cviky na čelisti a prý se vše může spravit a fixní rovnátka ani nejsou potřeba. A pak mi taky bylo řečeno jednou maminkou, že fixní rovnátka taky nejsou vždy 25 000,- na jednu čelist, jak nám řekli tam kde chodíme! Prý to lze i na pojišťovnu a vyjde to pak mnohem méně. Je třeba hledat!

brumlinka07
23. zář 2015

Dr se jmenuje Podlešáková Kateřina,Havanská 6,Praha 7,ted je tam laborantka místo mě tak sundavací rovnátka od ní no nic moc,takže když už tak fixy raději.Jako pokud chcete špičkovou péči tak holt k těm dražším i když automaticky drahý neznamená super.A část je určitě na pojišťovnu,zdravím 🙂
@myky

myky
24. zář 2015

@brumlinka07 děkuji 🙂

rudovap
27. zář 2015

@myky syn to zvládl docela v pohodě, neměl trvalá rovnátka (zámečky), pouze napevno na nějakou dobu Hyrax, doma jsme otáčeli se šroubem, zkus se srovnal, nyní to má již jen na noc, aby se kost udržovala v potřebném rozpětí, než dorostou všechny druhé zuby. Chvilku s tím bojoval, ale pak to šlo. 🙂

ikarkulka
1. bře 2016

Dobrý den, nemá někdo zkušenost s Franklovým aparátem, Frankel III appliance?
Starší syn má vynucený spodní předkus, jakmile mu začnou růst stálé zuby, dostane tato rovnátka. Na netu jsem našla spíš jen obrázky a přijde mi to jako šílený mučící nástroj 😅