Mazání dásní gelem při růstu zoubků. Máte zkušenost?

syrael
8. lis 2007

Ahojda, tak už nám to taky začalo...Několik nocí nespíme, co půl hoďky se budíme, ale bez pláče. Včera večer se vyklubal první zoubek...Noc na to ale Kubík vyloženě proječel. Zkusila jsem mu namazat dásničku Mundisan gelem, potom už u prsa vytuhnul. Nevím, jestli pomohl ten gel, nebo se prostě už vyčerpal...Jaké máte zkušenosti s gelama, případně podobnýma přípravkama? Taky si říkám, kolik tam toho namazatt, návod je dost skoupej...

ria80
8. lis 2007

Dojdi si k doktorce pro recept na Calgel,ten je lepsi nez Mundisal.To mnozstvi se asi musi odhadnout,spis asi min nez vic,ale skodlivy to jiste nebude.Tam je toho anestetika tak strasne malo,ze kdz to sni,tak to nevadi.

miminak
8. lis 2007

My mažeme Mundisanem a řekla bych že pomáhá .. malá se vždycky uklidní a už máme 2 obrovitánský zoubky 😅

lukanek
8. lis 2007

ahoj já zatím nemám zkušenosti s růstem zoubků, malej má 4 měsíce pryč ale mám pocit, že to brzy přijde, chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá vyklubání jednoho zoubku a kdy to tak máme čekat? kolem půl roku nebo to může být i dříve? díky moc

miminak
8. lis 2007

Ahoj Lukanek, no praví se že okolo 7. měsíce, ale Zuzina měla první zoubek po 4. měsíci a od nás Janušky Elishabetka dokonce snad ve 2 měsících oba zoubky 😕 je to individuelní záležitost 😉 Jo a k tomu trvání .. někdo ho má venku hned ani o tom neví a jinému miminku se tlačí i několik týdnů a doprovází to pláčem 😝 ☹ Zoubkům zdar!

dashak
8. lis 2007

Tak my máme zubů 16 a přežili jsme jen díky calgelu (je i volně bez receptu, platíš ho stejně celý, ale v některých lékárnách dělají caviky) a homeopatiku chamomilla vulgaris 🙂

lenycka
8. lis 2007

Dashak, já dnes koupila taky chamomilla vulgaris, je to 4g granulí a nebyli mi v lékárně schopni říct, kolik toho mám malý dávat... neporadíš?

dashak
8. lis 2007

jo, poradím 🙂

Můžeš dávat co půl hodiny 3 kuličky rozpuštěné ve vodě nebo v čaji. Já ji dávala jen na noc, nalila jsem si na lžičku teplou vodu, do toho vysypala 3 kuličky (nemá se na to šahat rukama, takže jen obrať tu tubičku a toč tím víčkem, ono to samo vypadne, ale musíš mít nejdřív nalitou vodu, jinak ti to odpenkne někam do pryč 😀 ) A až se to rozpustí - tak za 10-15 minut, tak ji to dáš spolknout. Pomáhá to i na horečku a průjem při růstu zubů. Takže je to super, že se dá dávat co půlhodiny, protože paralen a ost. léky snižující horečku můžeš dávat myslím co 6 hodin jenom.

lenycka
8. lis 2007

No ale mně v lékárně ženská říkala, že prý jsou různé druhy obsahu nějaké té klidnící látky a tak mi objednala tady tu právě. Mám na tý tubě napsáno nějaký 9ch velkýma písmenama a pod tím 4g granulí - to máš takhle stejné? Já mám totiž strach, abych malou nepředávkovala 😎

lenycka
8. lis 2007

A stačí malý vůbec jen převařená voda z kohoutku? Ještě nepřikrmuju ani nedávám čajíky, nic, takže na vodu není zvyklá

niega
8. lis 2007

Lenyčka: Nepředávkuješ, neboj - u homeopatik to nehrozí 😀 . Vezmi radši balenou vodu neperlivku, trošku převař, na lžičku dej pár kapiček a do ní šoupni ty 3 granulky. Je to velmi dobře rozpustný, neboj. A tak malý množství vody malá zvládne - naklopíš jí to do papulky a ona ani nemrkne 😉 .

niega
8. lis 2007

Calgel je výborný, ale jen na recept. Volně se dá, kromě Mundisalu, koupit taky KAMISTAD gel. Je tam (podobně jako v Calgelu) místně znecitlivující látka, dále výtažky z heřmánku a mateřídoušky. U miminek se nanáší max. 3x denně.

dashak
8. lis 2007

Já kupuju calgel normálně bez receptu, v životě jsem na něho recept neměla. To by mě totiž doktorka asi brzo vyvalila ze dveří s naší spotřebou 😀

Prostě když narazíte na normálního člověka a normální lékárnu, tak vám ho prodají. Nám nic jiného tak nezabíralo, měli jsme ještě baby-dent a byl naprd a taky citrovital, ten nebyl špatný, ale calgel je no.1 😉

A chamomilla - ty číselka zatím udávají ředění, ale nevím jak je to u 9ch, já totiž mám doma originál příručku od Boironu (výrobce) a tam mají uvedenou jen 15ch a 30ch. My máme tu 15ch a jak říkám, 3 kuličky. Předávkovat ji nemůžeš, je tam minimální obsah heřmánku 😉 A s tou vodou - to je tak pidi množství na té lžičce, navíc to dobře chutná, takže určitě si pošmákne 🙂

syrael
autor
8. lis 2007

Tak chamomily 15 se maji davat i trikrat denne 5 kulicek, nebo si rozpustit deset kkolicek a davat postupne. Ja tedy davam rano a vecer 5 kulicek...Je to v podstate cukr, takze se lenycko neboj...

dashak
9. lis 2007

syrael, já mám origoš brožuru od boironu a tam píšou 3 kuličky klidně co půl hodiny do zmírnění příznaků.

dashak
9. lis 2007

http://www.boiron.cz/pdf/prakt_omeopatie042004.pdf

tady je náhled do brožury boiron na netu - píšou tam o tom dávkování chamomilly

dashak
9. lis 2007

je to na str. 19, první pomoc ve stomatologii 😉

syrael
autor
9. lis 2007

Dk, mrknu na to, vychazim z rad homeopata...

usak
8. pro 2009

Holky prosím můžete mi poradit ohledně chamomilly - když si ji večer rozpustím ve vodě a dám to dcerce až v noci pokud začnou zoubky bolet vadí to něčemu? Ona třeba večer v pohodě usne a vzbudí se v noci.............a nechce se mi čekat než se to rozpustí........Děkuji moc!

sonik05
8. pro 2009

My jsme růst zubů do teď "přežívali" jen díky Mundisal gelu. Spotřeba je ale šílená, když je to aktuální, tak nám ta tubička vystačí tak na týden. Mám dojem, že když ji načnu, tak třetina je vzduch ☹ Už nám chybí jen 4 poslední stoličky a máme to za sebou 🙂

germik
8. pro 2009

usak - mne doktorka vravela že kludne si to možem dat rozpustit do prevar.kojeneckej vody a dat na 24 hodin do chladničky, užívat po lyžičkách

usak
8. pro 2009

germik - díky moc! Bála jsem se aby to neztratilo účinek - v té vodě na dýl......a pomáhalo vám to? Za jak dlouho to učinkovalo?
sonik05 - nám mundisal nezabírá ☹ skvělel je nurofen - no ale ten nechci dávat často......tak zkusím tohle.

dzeyn
16. led 2010

ahoj, prosím o radu..mohu libovolně kombinovat gely a homeopatika? co jsem tak četla, tak dle odpovědí ano, ale raději se ještě jednou zeptám. A ještě další dotaz, sice je to trošku mimo téma, ale také se to týká zoubků. Jaké máte zkušenosti s jantarovými korálky?