Medové zoubky, má některé Vaše dítko a co s tím?

haklicek
28. pro 2012

Dobrý večer maminky,
chtěla jsem se zeptat,zda má Vaše dítko tzv. medové zoubky .... z čeho,jak Vám to probíhá a co se s tím dá nebo nedá dělat...?
My je máme,rozpadá se nám sklovina,vrchní zoubky už jsou ve špatném stavu...čistíme,sladké jíme zřídka,koupila jsem i speciální gel ale nevím jestli pomáhá...jsem z toho strašně zoufalá ☹((

olcab
28. pro 2012

@haklicek měla moje neteř,myslím že kolem 5roku jí trhali zbytky pod narkozou 😒 a zašívali.Pak jí udělali otisky a nosila chvíli protézu,aby se jí druhé zoubky nekřivili a měli kam růst.Jenže podle mě je zas až tak nenosila a stejně to časem tipuji na rovnátka 😖

haklicek
autor
28. pro 2012

@olcab ježiš to je hrozný ☹(( a z čeho je mněla? a jak to snášela? a kde ji to dělaly? teda teď jste mně vyděsila ☹((

elinka222011
28. pro 2012

ahojky tak moje holčička je má taky čistíme pořád sladké moc nemusí a budou jí tři roky zubařka mi na to nic neřekla, ještě byla nasr....., že jsem tam s ní byla v říjnu a ona nic nenašla, nebo spíše nechtěla a já to za dva týdny objevila, jsem z toho hotová nevim taky co dělat jinad speciální gel jsem koupila taky tak uvidíme 🙂

olcab
28. pro 2012

@haklicek pití sladkých nápojů a hlevně na utišení dudlík namočený do medu ☹ ,ale kde to dělali netuším,myslím že Motol,snášela to v pohodě,jen pak bylo divný jak jí to vytahali že jí z pusinky koukali provázky ze stehů 😀 pak chodila i na logopedii kvůli mluvení,myslím že nejvíc byly zasažené1 a 2 nahoře i dole 😖

marecek4
28. pro 2012

medové zoubky měla holčička od máminy známé-byla jsem ještě malá,ale tohle si pamatuju,vypadalo to příšerně a zajímavý bylo,že propagovali zdravou výživu-dudlík do medu-nedávali,sladkosti nijak moc,to spíš naše máma do cukru-a ségry nic,ta mladší má ještě teď ve třiceti tuším dva mlíčňáky a děda měl jeden ještě v 70 a nasbíral za celý život jednu plombu,je to dané asi v genech a buď se projeví,nebo ne

baru7
28. pro 2012

@haklicek všimla jsem si, že stále kojíš, jestli je to tedy stále aktuální a není fotka stará....moje mamča je zubařka a byly jsme spolu u mé kámošky, která také ldouho kojí a přišla na to řeč, že malému se asi kazí zoubek a mamka se právě hned ptala, co kojení a že by to mohlo být z toho....zejména pokud se přicucne v noci, tak ty zubky už pak nevyčistíš...a mléko obsahuje dost cukrů...

haklicek
autor
28. pro 2012

@baru7 dobrý večer,pořád kojíme...a občas když neklidně spí,tak i v noci,jinak my nechce usnout ☹(( bohužel.Dudlík nikdy nechtěla a tak jsme vše řešily prsem..... když jsem to ale říkala naší zubařce asi před rokem,tak mi řekla,že si ji můžu kojit i v noci,že to nevadí,že to jsou jiné cukry a že mateřské mléko obsahuje látky,které ty zoubky chrání.A já ji uvěřila ☹

haklicek
autor
28. pro 2012

@elinka222011 dobrý večer....taky to nechápu....je pravda,že moje mamka i já nemáme nejlepší zuby ale že by až takhle...už nám jeden zoubek vytrhly...před měsícem...stoličku ☹ a nahoře ty zoubky má hrozné ☹(( jsem z toho vyřízená...čistíme i po sladkém,když zbaští čokoládu...ale nejde to zastavit....my to příjde.Doufám,že se ji to jen nerozšíří tolik na ty spodní.Naše zubařka to taky moc neřeší...zatím...prý to jsou první zoubky ☹ Ale já mám šílený výčitky svědomí pokaždé,když čistíme zoubky...fakt čistíme od prvního zoubku a pečlivě....a jaký gel?My jsme kupovaly přes net cca za 400,- ... později mrknu na název. Mám hrůzu co si ještě s těmi zoubky zkusíme...nejvíc mám výčitky,jestli jsem opravdu nepochybyla já ☹((( Poslední dobou z toho mám téměř deprese...v noci nespím...hrůza.Od té doby,co nám trhaly tu stoličku....bylo to strašný ☹((

baru7
28. pro 2012

@haklicek ono to je těžké...každý chce pro dítě to nejlepší, každý má na věci jiný názor a pak se v tom vyznej...já samozřejmě mojí mamce bezmezně veřím, ale nevtrdím, že musí mít pravdu vždy a ve všem....ale toto mi zrovna přijde docela v souladu se selským rozumem... 🙂 je mi jasné, že odvykání kojení není žádná sranda a je to těžká situace 😒 pozitivní je, že ty mléčné zoubky jsou opravdu dočasné a až bude mít stálé zoubky, budou krásné jako perličky 😉

haklicek
autor
28. pro 2012

@marecek4 ☹((( máte pravdu,vypadá to opravdu nehezky..... jsem z toho hodně špatná...dcera ta to zatím moc nevnímá....díky bohu ☹((

haklicek
autor
28. pro 2012

@baru7 moc Vám děkuji....opravdu to dává velký smysl...ale já ji opravdu věřila...říkala jsem si,tak je to zubařka (té naší bude asi kolem 60) tak jsem si říkala,nedělá to rok,bude mít zkušenosti a takové dítě tam nemá poprvé....asi jsem mněla víc myslet hlavou než srdcem.....☹((((

baru7
28. pro 2012

@haklicek hlavně si nic nevyčítej, dělala jsi to ,co jsi myslela, že je nejlepší...a opravdu to může být způsobeno i geneticky, pokud Ty i maminka máte špatné zuby.... 😒

baru7
28. pro 2012

@haklicek omlouvám se za tykání, nějak mi to ani nedošlo 😉

haklicek
autor
28. pro 2012

@baru7 za svou dceru bych dala život....nikdy bych ji nechtěla ublížit.....a nechci vědět,co nás ještě čeká....☹((( Hrozně se bojím už teď ☹(((((

haklicek
autor
28. pro 2012

@baru7 ne,to je úplně v pořádku,klidně my tykejte....jsem ráda za každý příspěvek a to jestli mi někdo tyká nebo vyká je to nejmenší 🙂

baru7
28. pro 2012

@haklicek a ještě mě napadlo, že fakt zlo jsou Kubíky, Jupíky a podobné štávičky s tou savičkou, protože jak to ty děti žužlají, do toho ty cukry z nápoje, se jim to tam vesele rozkládá ty cukry a bakterie množí...mojí mamči se z Jupíků a spol. otevírá nůž v kapse 😀

evaviki
28. pro 2012

@haklicek taky myslim kojeni.. proto se detem maji cistit uz prvni zouby, materske mliko ma dost cukru.. takze ak pravidelne kojis v noci a pak si zuby necisti (co je logicke,nebude prece vstavat),tak to moze byt z toho.. ale zubarka ta na to mala upozornit, takisto pediater,ak vie, ze kojis.. drzim palecky,aby sa to nerozsirilo...

baru7
28. pro 2012

@haklicek to chápu...člověk si asi ani neumí představit, jaký strach to musí být...já mám hrozné obavy třeba i o manžela, sestru a naše...a když si uvědomím, že dítě je je prostě část matky, tak to musí být opravdu nepopsatlené pouto a obavy...ale opravdu si to nevyčítejte, nemá to cenu, akorát zbytečně z toho budete ve stresu....zkuste možná i jinou zubařku, moje mamča používá různé flourizační přípravky, ale to nevím, zda se může používat u malinkých dětí - aby to spíše nezbašitly 😀

ofelieee
28. pro 2012

mě k tomu jenom napadá, že (prej? kdo ví) na kvalitu prostředí v ústech a vůbec proti kazení zoubků pomáhá kousat chlorellu, znám holky, co si pár tabletek rozkoušou po vyčištění zubů večer a moc si to pochvalujou... můj Kuba ji baští rád a znám víc děí, co s ní problém nemají. Třeba by to stálo za pokus...

baru7
28. pro 2012

@ofelieee no já nevím, ale ty tablety obsahují různé pomocné látky, což taky mohou být sacharidy....

ofelieee
28. pro 2012

@baru7 je to možný, já fakt nevím, mě to zní divně takže to nedělám, ale zkušennosti jsou s tím dobrý. Konkrétně od firmy Green Ways (jedny z nejdražších)

haklicek
autor
29. pro 2012

@baru7 kubíky a jupíky nekupujeme...jestli jsme je koupily 5 krát za tu dobu co máme Natálku (3roky).Ona to chtěla jen kvůli obalu.....a buď si cucla nebo jsem to celé vylévala....My spíš čaje...ovocné s medem po ránu,bylinkový ,vodu a občas šťávu...

haklicek
autor
29. pro 2012

@baru7 nejvíc se vážně bojím toho,že kdybych udělala něco jinak,tak mohla mít krásné zoubky a z toho co nás čeká jsem ji mohla ušetřit.....tak moc bych chtěla vrátit čas a zkusit to udělat jinak ☹((((
já právě s naší paní zubařkou jsem spokojená....až teda na tohle.Dříve jsem mněla panickou hrůzu ze zubaře (chodila jsem tam pravidelně ale s neskutečným strachem ) a až tahle paní zubařka mně strachu téměř zbavila....proto jsem k ní přihlásila Natálku....a taky tady v České Lípě si zubaře opravdu nelze vybírat...znám i maminky co zubaře pro sebe nebo pro dítě ani nemají,protože prostě neberou ☹(( Přitom je to tak potřebná věc.

radka8888
29. pro 2012

Ahoj holky, medove zoubky nemusi byt zu medu ani sladkosti. Staci kojit bohuzel. Oni ty docasne zoubky vydrzi mnohem mene nez ty nase. Samo jupici a kubici, sirup nebo slazueny caj rposte cokoliv s cim dite cely den chodi a cumla je zlo.
Zalezi v jakem stavu jsou ty zoubky a kolik jich je poskozenych, ale delat se s tim moc neda krom tedy vyndani.Jdou tam nakou dobu udrzet u nekoho az do prorezani, ale to je individualni a mel by Vam to rict zubar.

burysek
29. pro 2012

Ahoj mému chlapečkovi jsou necelý tři roky a máme též špatné zoubky..kojila jsem ho přes rok a když mu lezli první dva zoubky,tak už mu narostli zkažený a to jsem ho vlastně jen kojila a sem tam nějaká polívka a přesnídávka..byla jsem z toho a jsem i teď špatná,ale když začínal chodil okolo nábytku,tak měl hodně pádů a vždy narazil na pusinku stalo se mu to asi 5krát a tím se mu dost poškodili ty dásničky a nevytvořilo se tam,už to ochrané lůžko na růst zoubků:(vždy to velmi krvácelo:(tak nevím jestli je to způsobný tím a nebo co my bylo řečený,že opravdu v tom ty geny taky hrají velkou roli.Chystáme se taky k zubaři a bojim se,že mu je bude chtít vytrhat horní má špatné dolní jsou v pořádku...no neumim si to představit když mu bude chtít do tý jeho pusinky zasáhnout 😢

elinka222011
29. pro 2012

@haklicek tak to plně chápu, že jste z toho hotová já jsem nespala kolik nocí ted už je to lepší , ale stejně čistím pořád , až už malá ani nechce tak musím být rázná , ale nejsem za to ráda 🙂 Gelík máme koupený v lekárně od firmy elmex musí se jenom malinko opravdu malinko jednou týdně potřít ten jsem kupovala na doporučení doktorky. Každý říká něco jiného, někdo že je to z pití, jiné mateřské mléko a dokonce říkají , že malá ma malo živin a že jí něco chybí neni to totiž moc jedlík, ale já prostě do ní nic nedostanu nepapá už od malinka tak nevim, ale jsem z toho taky mooooc špatná přeci jenom je to holčička tak se držte snad se to alespon trochu zastaví 🙂

radka8888
29. pro 2012

@elinka222011 to delate skvele, ze jste dusledna. Doufam, ze taky budu, ale uzted je mi jasny, ze je to boj. Toho elmex gele pro ty prcky opravdu malo, i dospeli to maji pouzivat max 2 krat tydne.
Fakt je ten, ze MM je hodne sladke a ze kdyz k tomu pridame par oliznuti dudliku - tims e prenesou bakterie do ust diteti, ty zuby proste dostanou zabrat. Nekdo je ma kvalitnejsi nekdo mene, ale v zasade, se vetsina toho da ucistit. Tot teorie...za pul roku bude u nas zeleny strom zivota.. 🙂

elinka222011
29. pro 2012

@radka8888 jojojo vim že pravě ten gelík se musí opravdu malinko 🙂 a určite taky budete když se malá narodila v tu chvíli se opravdu všechno změnilo nikdy jsem si nemyslela jak se o ty prcky budeme bát , ikdyž to neni nic vážného i tak je to na .......

radka8888
29. pro 2012

@elinka222011 jj. my mame teda mimino jen 14 dni, ale uz ted jsem z toho cela pryc. Ale tim, ze jsem trochu deformovana, tak ty zuby jsou rpo me jako damokluv mec 🙂
Vytahovani zoubku je blby v tom, ze ty docasne maji drzet misto tem stalym, maji vliv na vyslovovani hlasek, ale to se da odbrourat tim mezernikem, ketry by mel zhotovit kazdy detsky zubar. Jinak do ty celkovky se davaji neoseteritelny deti, vetsina deti by mela prip extrakci zvladnout nebo ji zvladnout v analgosedaci - to je takovy diazepam v sirupu. Ale lepsi byt bez extrakci 🙂

elinka222011
29. pro 2012

@radka8888 tak to moc gratuluji to je člověk vyplašenej ze všeho 🙂 ale je to moooooc fajn tak at je hlavně zdravé a dělá jenom radost