Mělo vaše miminko teplotu, když se mu klubaly zoubky?

rrk
21. říj 2011

Chtěla jsem se zeptat jestli Vaše miminka měla teplotu když se jim klubaly zuby? Jak vysokou a jak dlouho?

jijitka
21. říj 2011

malému rostlo vždy několik zoubků najednou. Při první várce spodních zoubků byl v pohodě. Pak mu rostly horní (4 naráz), to měl něco přes 38°C asi 3 dny. Další zoubky (i stoličky) už bez teplot.

mihaulka
21. říj 2011

@rrk Taky jsme měli teplotky.. skoro 40.. asi necelé dva dny vždycky..

anehap
22. říj 2011

většinou míváme tak 2-3 dny zvýšenou, zhruba 37,5, moje dr. říkala, že když jsou vyšší - kolem 38C, už to není zubama, ale je jiný problém, tak nevím 😕

rrk
autor
23. říj 2011

@anehap
@mihaulka
@jijitka
děkuji za odpověď. Včera jsme se raději vydali na pohotovost a zoubky nám potvrdili, tak snad to brzy přejde.

jajina.c
23. říj 2011

Můj syn měl také vždy taploty a 39-39,8 C, také 1-3 dny. Ale většinou přes noc, ve dne jen zvýšenou. 😉

rozarka65
11. črc 2012

@anehap Eli měla horečku 5 dní skoro 40cítky...přičítala jsem to zubům...většinou má horečky 3dny...v tomhle případě jsem se už dost bála...jela jsem s malou na pohotovost, udělali vyšetření,ale na nic nepřišli...A většinou horečka z ničeho nic "přijde" a stejně "odejde"...nic krom horečky ji není...

kettynka1234
23. srp 2012

Ahojky maminky, naše malá má 9 měsíců a je bez zoubečků. Od neděle večera měla 38 teplotu. Další den i průjem.
přisuzuji to zoubkům. Ale 3 mým dětem vyrost zoubek nebo zoubky a ani jsem to nevěděla, ale malá musí mít něco extra chudinka. Ve středu jsem raději jela k pediatrovi. Doktorma malou prohlídka, poslechla, prohmatala. Vše v pořádku až na ten průjem ( ale ne vodnatej) a teploty. Bohužel dva dny mám 39!!! jeden zoubeček se už klube. Tak doufám, že to rychle odezní a malá bude ok. Má naozdinovanou dietku a nesmí mléčko. Doufám, že ostatní zoubečky budou ok.

pavla22
26. zář 2012

Ahoj mamky, my jsme měli horečky při růstu zoubků skoro vždycky. většinou jen zvýšenou teplotu, která odezní, ale při vyšších jsem občas dávala i trochu nurofenu, vlastně i proti bolesti zároveň. zuby asi obě moje drobátka podědila po mně. no, co se dá dělat.

veruska007
26. zář 2012

Měly. Někdy vůbec, někdy 37 - 38, někdy i 39,5 - jeden až tři dny. Nurofen krásně zabral.