Mezery mezi zoubky, nevypadají?

petulka002
6. bře 2013

Ahoj mám dvouletou dcerku už má všechny zoubky, trápí mě jedna věc.....Ty spodní má docela úzké a velké mezery, tak nevím jestli jí nevypadají ☹ A chci se zeptat, jak jste na tom s dudlíky? Už jsem jí ho jednou sebrala ale co ho našla nedá ho už z rukou ☹

honzulka
6. bře 2013

Kluci mají taky mezery a zubař nám řekl,že je to dobře,že se tam pak vejdou ty druhé zoubky..Dudlíka už nemáme,sebrali nám ho v létě broučci,když jsme byli pod stanem,sousedka ho zase dala kočce a jedna známá ho šla s malou hodit do popelnice pro miminko skřítka popelnice.. 😀 Nemá cenu asi brát násilím,zvykne si na palec a ten už se špatně někam strká.. 😀

blahova_andrea
6. bře 2013

náš malej má taky mezery, má to po tátovi, takže do budoucna počítáme s rovnátky (už šetříme 😀). táta si to spravit kdysi nenechal a teď toho lituje, dělá mu to problém při jídle. vypadají určitě až se budou měnit za dospělácký 😉 dudlík nevím. hodlám to do 1,5roku neřešit a pak zkusit odstranit. do dvou let bych ho chtěla zrušit, ale uvidíme. když se nic nepřihodí a dudlík není, tak je malej bez něj klidně celej den, ale když má bolístku, tak je to nejlepší lék.

ezenduska
6. bře 2013

Myslím že u prvních zoubků se mezery neřeší 😉 jinak dudlík jsem sebrala po roce staršímu klukovi, respektive sám ho dal po tom co jsem mu ustřihla špičku 😅 😀 a druhý dudana bohužel nikdy nechtěl, mámy prso bylo lepší 😅 😠

klara009
6. bře 2013

My jsme měli velkou závislačku na dudlíku ale museli jsme se ho zbavit protože se dceři pod ním udělal ekzém a nechtěl zmizet. Tak prostě zakročil tatínek a hodil dudlík před dcerou do záchodu ( ve skutečnosti ho držel pořád v ruce protože nevím jestli by se spláchl)a spláchnul. Sice párkrát brečela a vyžadovala ho ale vždycky jsme jí připoměli že je spláchnutý a po týdnu už si ani nevzpoměla a ani prstíky si necucala. Nejhorší to bylo při usínání ale vyřešila jsem to čtením pohádek, lépe se jí usínalo. Bylo jí bez 2 měsíců 2 roky. Chce to vydržet a už nevracet.

hpaja
6. bře 2013

Ahoj, dceři jsem vzala dudlík zrovna minulý týden. Měla ho už jen na spaní (poslední dobou ho začala chtít i přes den, ale nedávala jsem jí ho) a přišlo mi, že se jí dělá tzv. volný skus. Takže před týdnem jsem ho hodila do koše. První spánek bez dudlíku byl s pláčem (bylo to po obědě, neplakala nějak moc), pak večer se na něj 2x zeptala, ale tím, že sama viděla, že jsem ho vyhodila, moje vysvětlení vzala a dobrý. Včera se na něj zeptala a navrhla, že koupíme nový. Ale řekla jsem jí, že je už velká a nový nekoupíme. Tak lehké jsem to opravdu nečekala 🙂

majkali
6. bře 2013

@klara009 To se mi zdá hodně kruté dítěti dudlík takhle vzít. My dudlík měli poměrně dlouho, do 3 let a kousek, na spaní. Pak měl malý úraz, rozsekl si ret a pochopil, že dudat nemůže a za pár dní zapomněl.

Jinak mezery se srovnají až narostou druhé zuby. Koukněte se jaké máte zuby vy a tatínek dítěte a pokud nemáte veké mezery, neřešila bych to. Já měla velkou mezeru mezi jedničkama nahoře a syn jí bude mít taky, tak stejně počítáme s rovnátkama.

tara
21. bře 2013

no aj nas alex ma medzery, najvacsiu medzi hornymi jednotkami, medzi ostatnymi zubami tak 1mm. ked si pozriem fotky, tak mal presne take iste mliecne zuby aj moj manzel. trvace zuby ma nadherne, rovne, jeden pri druhom ako hollywoodsky herec a uplne rovne! 😀 😀 😀 takze toho sa nebojim. tiez vsak mame stale dudlik, ale len na spanie. cez den som mu vysvetlila, ze dudlik je len na spinkanie, a teda pochopil. ale ked je chory, alebo unaveny, tak ho pyta aj cez den.