Miminko už je 3. den mrzuté. Kvůli růstu zoubků?

beruska1979
6. čer 2008

Ahoj maminky,

Ma skoro pul rocni holcicka uz treti den pobrekava, nic ji nebavi, muism ji neustale podsouvat hracky, brzy ji ale omrzi. Jak se vzdalim, tak zacne plakat. Je vice unavena, hodne slinta, porad by neco "kousala". Ale nevim, jestli jsou to zoubky, protoze prujem ani teplotu nema. Obycejne se porad smeje a nikdy takhle mrzuta nebyla... Jeste dodam, ze ma zdurelou uzlinku na hlavicce, doktorka ji prohlidla a pry to nic neni.
Myslite, ze by to mohly byt soubky, aniz by mela teplotu a prujem?

nensy
6. čer 2008

tak naše malá už je protivná takhle měsíc a taky nevím jestli to budou zuby ale zatím tam nic nemáme 😀

zlatka
6. čer 2008

A má nateklý dásničky??? Jo, holky, já jsem taky každý její umrčený období omlouvala růstem zoubků(asi od šesti měsíců) a první vylezl až v deseti měsících. 😀 Ty sliny a kousání by tomu nasvědčovaly. Zkus jí prstem přejet z boku po dásničkách, třeba je usítíš. Ono to takových čtrnáct dní určitě potrvá.Průjem a teplota by neměly být při prořezávání, aspoň co jsem četla, ale maminky říkají, že to je s tím spojený.Tož tak, to je moje zkušenost. Taky se Berunce prořezávají další dva nahoře a je bez průjmu a teploty.

beruska1979
autor
6. čer 2008

Zkousela jsem ji prejet prstem po dasni, ale zatim jsem nic nenahmatala 😉 akorat z vnitrni strany dolni dasne se mi zda, ze ma takove bile kopecky, ale dasne natekle nema, tak nevim.

nensy
7. čer 2008

tak i teda slintáme hrozně ale Dr říkla že to ještě na zoubky nevypadá.třeba má takové období že je tak protivná 😀

jandalinka
7. čer 2008

beruska 1979:tohle jsme měli také zhruba,jak nastali ty vedra,takže já jsme to přisoudila nejdřív zoubkům(jako vždycky a to už od 3.měsíce 😅 ),ale "chybalávky"pořád nic.Takže to přisuzuji k počasí,co je venku.Prostě 3dny je zlatíčko a třeba další tři dny je uplakaná,nevrlá......prostě pořád se jí něco nelíbí.A to slintáme jak slimáci 😀 od 3.měsíce. 😉 Takže 😉 vydrž!!!!!! 😉

gilotek
7. čer 2008

náš martínek se takhle taky choval asi 14 dní, můžou to být zoubky a taky nemusí 😝 Nám zoubek vylezl ve 4,5 měsících a o týden později druhý 😵

nensy
7. čer 2008

tak to vám vylezl brzo gilotek 😀

maart
7. čer 2008

....jojo, taky to znam....vcera byla mal protivna jako ves, tak jsem kamaradce (bezdetne), ktera u nas byla na navsteve urputne tvrdila, ze nam urcite rostou zoubky..... 😀 .....

luucia
7. čer 2008

Tak malá je už asi týden takjy děsně mrzutá, ukňouraná. Takovou jí neznám, do 6. měsíce skoro nezabrečela a ted si to teda vynahrazuje 😒 ale je to takovej divnej brek. Hraje si a z ničeho nic začne úplně hystericky brečet. Dásně nateklý nemá, slintá, pořád něco okusuje a do pusy si nenechá ani šáhnout. A včera ještě začla odmítat příkrmy 😕 tak snad to jsou ty zuby a vylezou hodně brzo 😅

gilotek
7. čer 2008

nensy: to jo, nečekali jsme to´, už se mi je i podařilo vyfotit do albíčka 😉

nensy
7. čer 2008

tak to je pěkný já bych je taky chtěla vfotit.koukám že bydlíš blízko mě gilotek 😀

gilotek
7. čer 2008

ty jsi někde od Kutné Hory?

nensy
7. čer 2008

já jsem přímo K.H.takže máte jenom zatím dva zoubky 😀

marthule
7. čer 2008

Čusík holky...přidávám svou zkušenost...Naší holčičce vylezly zoubky na 4.měsíci..nejdřív jsem tomu ani nechtěla věřit-moje mamča našla zoubek...malá právě ani teplotu ani průjem neměla...jen začala hůře usínat (nevěděla jsem proč-byla jsem i tady pro radu), a nakonec to fakt byl ten zoubek..a za chvílku hned druhý. Ani nebyla nějak mrzutá. Ale teď už nám lezou vrchní, tak tentokrát je občas mrzutá-nic ji neba a neví co by...

gilotek
7. čer 2008

nensy: no zatím jen dva 😀 , ale jak koukám, tak marthule už bude mít i nahoře , tak to je síla 😕

nensy
7. čer 2008

no vy se teda máte gilotek.já čekám kdy vylezou nám. 😝

marthule
7. čer 2008

Nám vylezly ty spodní úplně v pohodě, tak to zatím jde...jak jsem psala, až teď je občas mrzutá, ale zatím to celkem jde...každý mě straší, že řezáky a stoličky hodně bolí...a je to horší. No mně občas lezou moudráky(zatím je nemám venku), tak s mimčama soucítím.. ☹

nensy
7. čer 2008

tak já jsem u prvního u syna taky vubec nevěděla 😀

supina
7. čer 2008

Já si mého syna nebyla vůbec jistá, protože dásně ani nateklý neměl, ale často kakal (né řídce 🙂) a byl trošku protivnej. Má dva dole a u obou to bylo stejný. A teď budeme mít upíra, protože jsem přišla na to, že mu nahoře roste dvojka a jedničky ještě nemá 😀 😀 Ta mu krásně prosvítá, ale ty dolní byly vidět, až když se začly klubat

berynka
8. čer 2008

beruska1979: může to být zoubky a nemusí 😉 . S malou jsme to měli v tomhle období stejné, pamatuji se, že jsem jí přenášela z místnosti do místnosti, střídala zábavu a furt je kníkání a nevrlost 😒 . Je pravda, že první zoubek se kolem toho půl roku objevil a pak postupně další, ale teploty, větší kakání, špatné spaní či problémy s papáním nikde 😵 . Zato teď je to hustý, asi nás čekají stoličky nebo co... v určitých několikadenních intervalech malá kaká až 5x denně, do pusinky se snaží nacpat cokoli, je to vztekloun vzteklej protivnej a s jídlem je to sázka do loterie... někdy slupne porci na jeden zátah a jindy je po první lžičce takový řev, jako bych jí dala jedu 😠 .
Každopádně ať je to tak nebo tak, chce to mraky trpělivosti 😀 .