Mléčné zoubky a rozleptaná zubní sklovina

verca156
20. dub 2017

Holčička má problémy se zoubky samozřejmě čistíme hned od prvního zoubku ale teď mi zubař řekl, že se jí rozleptala zubní sklovina tím jak v noci pila. Výsledkem je tedy rozleptaná zubní sklovina a náchylnost ke kazům. Máte někdo zkušenost co se s tím dá dělat ?? Děkuji za odpovědi

semisovamys
20. dub 2017

Syn má také takto poškozené mléčné zoubky- horní jedničky. Na doporučení zubařky 1x-2x týdne docistime po vyčištění zoubků normální pastou ještě malickym množstvím elmex gele.

verca156
autor
20. dub 2017

@semisovamys můžu se zeptat kolik je synovi?? my máme teprve 2 roky.. a elmex je údajně od 6 let

semisovamys
20. dub 2017

@verca156 přesně to jsem také řešila s Mudr. Ale říkala že když dáme opravdu jen maličko, (dávám množství např velikosti semínka z papriky) tak že to nebude vadit. Synovi budou 3 roky a takto mu zoubky dočístujeme asi půl roku 😊

verca156
autor
20. dub 2017

@semisovamys Aha, děkuji a ještě se zeptám pozorujete nějaké zlepšení??

pajounek
20. dub 2017

A co i nejake vitaminy? Treba Zymafluor by pomohl

verca156
autor
20. dub 2017

@pajounek používáme a zatím bez výsledků :-/

semisovamys
20. dub 2017

@verca156 žádné zlepšení nepozoruji..ale říkám si že jinak by to bylo třeba horší a zoubky by se kazily..🙂

izz76
21. dub 2017

@verca156 Moje dcera má také špatnou sklovinu na horních jedničkách,mě tedy zubař řekl,že pokud se takhle brzy kazí první zoubky,tak se vytvořily nekvalitní už v těhotenství... Čistíme dětskou pastou elmex a třikrát týdně večer pastou tooth mousse,dá se objednat na internetu,prý je nejlepší a vhodná pro mléčné zuby.

verca156
autor
21. dub 2017

děkuji za každou radu vyzkouším co se dá

franerka
21. dub 2017

Moihla bych poprosit o foto? Dnes jsem si všimla že dcerka má nějakou divnoiu bsklovinu na jedničkách.u doktora jsme nebyly.

medved09
23. dub 2017

Syn to má také. Nyní mu je 5,5. Zjistili mu to asi ve 3 letech. Má to z ovoce - sní ho neuvěřitelné množství. Dr mu ty jedničky cca každé 3-4 měs přelepuje bílou hmotou (něco jako bílá plomba). Bez vrtání, jen očistí a přelípne a pak chvilku pusinka otevřená a cca 1/4 roku OK. Pak se to většinou odlepí, odpadne, tak jdem znovu. Jinak používáme 1x týdně Elmex gelee. A musí si po konzumaci ovoce vypláchnou vodou (čistit až cca 1/2 hodiny po jídle)

verca156
autor
25. dub 2017

@izz76 hledám ji na internetu a mám dotaz na tooth mousse je to pasta nebo gel ?

izz76
25. dub 2017

@verca156 Je to pasta,v popisu je napsáno dentální krém.. Přesně se to jmenuje GC Tooth Mousse,mají různé příchutě a stojí kolem 400kč. Já jsem to objednávala z eshopu Nazuby.cz,je fakt,že to mají zařazené mezi zubními gely,ale vypadá jako bílá pasta 😉

jirinka1989
21. pro 2018

@verca156 my elmex dáváme tříletému, také malé množství, a pozoruji 100% zlepšení. Do té doby jsem viděla zhoršování skoro co týden, od doby co používáme elmex, tak se kazivost výrazně zastavila/minimalizovala

milli_2020
29. bře 2022

@semisovamys takže tam nedocházelo ani ke zhoršení? Kaz se zastavil? Nebo se šířil na další zoubky?

franerka
29. bře 2022

Jestli mohu doporučit z vlastní zkušenosti. Čistit, čistit a čistit. To jediné nás zachránilo. Od chvíle kdy poctivě čistíme i mezuzubním kartáčkem, jednosvazkovým a každý den podáme i GC toothmouse je to mnohem mnohem lepší. Dcerka měla dosti kazivé zuby. Dnes v téměř sedmi letech se jí kazí už mnohem méně a pokud, jde o velmi malý kaz a ne celé uhnité zuby jak tomu bylo kdysi. Opravdu je to jen o péči. Navíc po každém sladkém ji nutím se napít. Naprosto stejně postupuji u syna. Ten má výhodu druhého dítěte. A v téměř 5 letech neměl ještě ani jeden kaz. Elmex zatím vyzkoušený nemám, ale asi jej u dcerky už pomalu začnu používat. Jednou týdně, už ho nespolkne.

milli_2020
30. bře 2022

@franerka a čistili jste někdy i elmex gelee? Doktor nám ho doporučil,používáme zatím 3 týdny,ale nezdá se mi,že by to kaz zastavilo 🤔🤦dcera měla kazy na jakých zubech? A měla pryč i sklovinu?

franerka
30. bře 2022

@milli_2020 nene elmex jsme ještě neměli. Katy měla hlavně na 1 a 4, ty má i venku. Na 1 šlo spíše o narušenou sklovinu, takže fleky a ty 4 ji vždy začaly bolet, až to bylo skoro vyhnité a šli ven. No a u druhé už jsem se začala více zajímat o to, jak na to, aby se to nestávalo.