Mohou to být zuby?

terkezz
20. led 2022

Ahoj, jdu si sem pro rychlou radu než bychom vyrazili k dr.

Malému je pár dní po 6m a od včera zvýšená teplota (37,5) a dneska ráno už 38,5.. Nechce jíst, naposledy se najedl v 1 ráno a vcěra v 16:30h. Přikládám to zubům, ale nechce abych se ho vůbec dotýkala pusinky, hned mi odhazuje ruce. Ale když se mi povede “nakouknout” nevidím asi nic. Vcěra trošku bílá čárka ale dásně nemá červené ale ma pusenku hodne vařicí. Dostala jsem do něj od rána jen přes stříkačku trošku čaje. Myslíte, že to mohou být zoubky nebo raději hned k lékaři? Nechci bylt plašan ale je to naše první dítko..

Mockrát děkuji

petrasipkova1
20. led 2022

Pokud má pořád teplotu přes 38 a nejí vzala bych ho k lékaři, může to být angina, cokoliv.

terkezz
autor
20. led 2022

@petrasipkova1 teďka mu to kleslo na 37,1 a vypil 150ml mlíčka aspoň😌 naše dr tam nakonec dnes není tak bych zajela na pohotovost, teďka usnul

leniczka23
20. led 2022

Tenhle neduh, všechno svádět na zuby jsem nikdy nějak nepochopila, teď to nemyslím nijak útočně proti tobě, ale když někdy čtu jak má dítě 40 horečku a že to budou asi zuby, chce se mi brečet.
V první řadě vždycky přemýšlej nad klasickou nemoci a až jako na poslední místě přiřazovat k zubům.
Podle mě viróza nebo něco, pokud vypije alespoň něco, nemá průjem a nezvraci do zítra normálně vydrží k Dr. Pohotovost není nutná. Ale určitě hlídej a kdyby se ti cokoliv nezdálo tak určitě radši zajet než něco zanedbat.
Děti mám dvě a teplota k zubům ano, ale opravdu až těsně před prořezáním, takže už jsem vždy viděla že to je zub.
Držím palce ať jste brzy fit.

leniczka23
20. led 2022

A teď čtu že si dal mlíčko, tak to buď v klidu, a vmpohode zítra k Dr

terkezz
autor
20. led 2022

@leniczka23 My právě už včera mysleli, že to bude nějaká nemoc, kašel ani rýmu nemá, jinak vše v pořádku ale pak jak ani nechtěl abych se mu podívala do pusinky tak mě napadly zuby, protože už před měsícem dr říkala, že se mu tlačí
Jestli do zítra nebude dobrej tak určitě zajdu, nechci nic zanedbat
A děkuji za názor

jjasmina
20. led 2022

@terkezz Máme ted něco podobného, v noci , přes 38, rano 37,5 a ted ji to zase vyběhlo, tak jsem volala dr a zkontrolovala ji a vzala crp. S miminkem si take raději zajděte 🙂 Já mám pomalu dvouletačku

terkezz
autor
20. led 2022

@jjasmina mi půjdeme hned zítra ráno pokud se teda v noci nějak nezhorší.. už jsem si volala i do nemocnice na konzultaci
Třeba řádí nějakej bacil (kromě covidu) 😥

jjasmina
20. led 2022

@terkezz Co vám řekli v nemocnici?

sanyy22
20. led 2022

@terkezz a co Vám řekni v nemocnici?

terkezz
autor
20. led 2022

@jjasmina Že to může být cokoliv, že by se muselo udělat crp ale že máme počkat do odpoledne a nabízet tekutiny, srazit horečku
A že když se nám nebude něco zdát tak ať teda přijdeme..
Naštěstí malej už jedl aji horečka odezněla tak ráno k naší dr

jjasmina
20. led 2022

@terkezz malá taky jedla do 20h nic a ted jsem ji měřila a zas 38

terkezz
autor
21. led 2022

@jjasmina Tyjo, to my od odpoledne už bez teplot naštěstí.. Ale zoubek tam pořád nevidím, určitě nějakej binec, viróza.. jak psala @leniczka23

leniczka23
21. led 2022

@terkezz tak super, že jste bez teploty👌