Natekly dásně, hlásí se druhé zuby? Nebo zánět?

sonije
6. únor 2013

Ahoj, synovi je 5,5 roku, má ještě všechny mléčné zuby, pravidelně čištěné (no občas zapomeneme, každý to zná 😉 ), bez kazů.. Teď ho dva dny trápily zvýšené teploty bez dalších příznaků, ale natekl mu trochu horní ret a udělal se mu na něm aft, následně mu natekly přední dásně. K zubaři má jít až za měsíc a k doktorovi se kvůli práci dostaneme až v pátek. Bolí ho to jen trochu, v nejhorším dáváme nurofen. Chci se zeptat, jestli se takhle můžou hlásit druhé zuby nebo je to spíš zánět dásní? Nikdy jsem tyto příznaky u druhých zubů nevyčetla ☹.
Děkuji za odpověď.

zamilovanadonej
6. únor 2013

Ahoj, a kýve se mu nějaký zoubek? My máme 6 let a syn má 3 stoličky dospělácké a ani jsme to nepostřehli. Vůbec na nic si nestěžoval, ale je pravda, že afty se mu občas také objeví 😒

evulinkab
6. únor 2013

@zamilovanadonej Těžko říct, muže to být od druhých zubů, ale taky nemusi.Víc asi rekne dr.,každopádne je tu na modrem koniku pár maminek-zubařek, zkusím najít jejich uživ.jmeno a mužeš se jich zeptat.

evulinkab
6. únor 2013

tak bud je to maminka: leiladelly
a nebo : jasekd

Obe jsou zubařky, co jsem postřehla z jiné diskuze

evulinkab
6. únor 2013
irenkasofinka2016
7. kvě 2020

Prosím. O radu našla jsem v příspěvcích paní zubarku chci se na něco zeptat paní JASEKD