Nechce jíst. Jsou to zuby nebo vzdor?

monika6e
31. kvě 2009

Ahoj holky, moc prosím o radu, zda jste se s tím u svých ratolestí třeba nesetkaly... Naše malá (15 měsíců) od minulého pondělí téměř nejí (4 dny nejedla skoro vůbec nic) a celý dny je protivka a brečí, vlastně řve, to je přesnější. Obvyklé zbraně na zuby - gely a nurofen nic moc. Přesto jí vylezla celá za 3 dny celá stolička. Myslela jsem, že tedy, když je venku, bude klid, ale opak je pravdou. Dál jí jen minimálně (ráno jen jogurt nebo pribiňák, v poledne oběd, odpo kousíček ovoce - třeba jedna jahoda, večer nic, až zase ráno), odmítá mlíko, který milovala. Nesnáší najednou, když se na ni při jídle jen díváme a musí jíst sama lžičkou. Pokud ji chceme nakrmit a vidí jídlo v našich rukou - neuvěřitelný hysterák. Alespoň tedy hodně pije, což mě uklidňuje, že aspoň ty tekutiny má. Nezažily jste to někdy? Na ty zuby se mi to nezdá, může to být ten vzdor? Vzdorovitý období nám teď totiž "jede" opravdu fest...

zusma
31. kvě 2009

Monika já to mám podobný. Jestli je to zubama,netuším. Čtrnáct dnů to byl jen řev a řev a málo jídla. Teď dopoledne skoro nic nechce,odpoledne a na oběd je to lepší. Oblíbené ovoce a jogurt též nechce a nesnese když ji chci dat do jídelní židle. Jen doufám že ji to přejde. Už je to lepší než to před 14dny bylo.

luucia
31. kvě 2009

Ahoj Moniko,
zrovna prožíváme úúúplně to samé 😉 Dopoledne skoro nic nejí, vždycky jedla jogurt a ted jen jí chci dát do židličky, tak se vzpírá a řve, občas si něco uzobne ode mě, ale minimálně...k obědu sní pár lžiček, ale taky chce jíst spíš sama, takže jí napichuju jídlo na vidličku a ona něco málo sní 😉 Odpoledne zase skoro nic nejí, maximálně nějaký křupky, kousek šunky,..ale třeba mléčný výrobky nejí už vůbec..teda kormě mlíka, který má k snídani kolem 5., 6. a večer kaše 😉 Prostě jakmile vidí, že se dje jíst, tak hned utíká, řve, vzpírá se,.. 😝 Jak píšeš, taky hodně pije, někdy až 2 litry za den 😕 myslím, že u nás je to kombinace obojího, jak zubů, tak i vzdoru 😉 nesnáší nějaký organizování a zákazy...to je hned řev 😝 je to ted dost náročný období 😝
přeju pevný nervy a doufám, že to brzo přejde 😉

eppik.m
31. kvě 2009

ahoj, nepíšeš náhodou o mém synovi (také 15m) ?! 😀 s tím nic neuděláš, jsou to zuby a ty pěkně potrápí, můj syn také odmítá jídlo a to byl jedlík a vždy všechno snědl bez debat ... nám se prořízli trojky nahoře, stloličky dole a jdou také nahoře, další dásínka má nateklé a stále má prsty v puse a kouše a kouše a kouše 😝 zkusme se vžít do jejích kůže a pochopit jak je to nepříjemné ... buďme proto trpělivé a laskavé a zkusme jejich pozornost odvést alespoň nějakou hrou či něčim zaujmout ... jinak tyto zuby nám jdou od roku a až teď se teprve začali klubat, takže to trvá dlouho než vyrostou 😉 já nepoužívám žádné medikamenty ...

iloha
31. kvě 2009

Ahoj Moniko6e, nevím jestli tě to uklidní, ale to co jsi napsala, že malá sní, je skoro strava naší Terezky, tedy až na to ovoce, to odmítá pořád, jsou jen světlé vyjímky, třeba ve čtvrtek snědla odpoledne 3 jahody a k večery dva malé kelímky mattyho. Mléko nepoje od roka. Takže to bude asi normální.........Já už se s tím snažím moc netrápit, jsou i dny kdy sní třeba za celý den jeden jogurt (její oblíbené danette - žluté jako sluníčko) a housku a zatím roste anebo naopak sni ode všeho co vyndám ze šuplíku nebo ledničky tak půlku. 😉

luucia
31. kvě 2009

Jak to tak čtu, tak u nás to bude spíš asi vzdor...pže je v pohodě, jen jak jí chci dát do židličky, tak má hysterák 😝

monika6e
autor
31. kvě 2009

Ahoj holky, to jsou fofr odpovědi. Díky moc. No je to peklo. Dřív snídala jogurt, teď jsem musela nabídnout sladký pribiňák, páč jinak by snad byla hlady celý den. Pravdou je, že uplynulý tři měsíce mi ovoce naprosto odmítala a teď sní buď jahodu, kus kiwi nebo banán. Jablko, hruška... ani omylem.
Jinak vzdor tam asi bude taky, dneska si na procházce "gepla" na zem a spustila hysterák. Jen proto, že jsem ji nechtěla nosit v náručí a řekla jí, že nožičky jsou od toho, aby se po nich chodilo. Vstala, až jsem se schovala za keř... takže tak.
add luucia: Pije fakt abnormálně, ráno vařím čajík, v poledne je vypitý a pak už dolívám jen vodu...

monika6e
autor
31. kvě 2009

luucia: přesně tak, jen přisunu židličku a sousedi si musí myslet, že ji snad týráme... Hrozný neštěstí, tělíčko jak pružina a slzy tečou proudem. Ale ona vždycky jedla docela pěkně. Jsem teď z toho na větvi. Ale jak koukám, tak v tom nejsem sama 😲 😖 Jen kdyby měl někdo nějaký recept na to, jak zjistit, v čem je největší problém a jak těm prckům pomoct... a nám taky... 😝 😎

luucia
31. kvě 2009

Moni, koukám, že máme stejný děti...dneska jsme na procházce taky řešily, že má svoje nožičky a po nich se chodí a když nechce, tak je kočárek a ne, že jí budem nosit 😝 no řev to byl pořádnej, že se po nás lidi otáčeli 😝

Já jsem z toho jídla docela na nervy...teda ted už mín, když to tady čtu 😅 moje mamka mi říkala, že to ze mě malá cítí, že mě to nervuje a dělá mi naschvály 😝

luucia
31. kvě 2009

Moni, mě mamka říkala, že jsem byla jako malá to samý a že mě prostě nechali 2 dny vyhladovět..nabídli jídlo, nechtěla jsem, tak mi dali pití...prostě žádný křupky, sušenky,... za 2 dny jsme prý snědla všechno 😅 já to teda na malou ještě nezkoušela 😕

zusma
31. kvě 2009

S jídelní židlí a se scénama venku s chozením to máme to samý. A sušenky a krupky už nedávám vůbec. Začnu zase az bude jíst.

luucia
31. kvě 2009

no já křupky do ted dávala, byla jsem ráda, že aspon něco sní, ale už končím...já se jenom děsím, že se nenají, půjdem ven a ona mi začne řvát hlady 😝 to je moje noční můra 🙄

monika6e
autor
31. kvě 2009

luci, to je asi fakt. Já se sice snažím být docela v klidu, ale tatínek to nějak špatně snáší. Oba děláme, takže ji hlídáme tak nějak cca na půl, prostě je s ní dost a zdá se mi, že má už nějaký slabší nervy. A ty dítka to asi holt cítí. Mě, když teda už jí sama, tak si dává lžičku pěkně do pusinky, něco sní a je čisto. Teď večír mi volal drahý, že malá rozházela jídlo kolem sebe a nic ani nesnědla, takže ji radši vyndal ze židličky a tancovali. Pak šla spát zase hladová. Dneska jedla naposledy v 15h půlku pribiňáka a pak jednu malou jahodu ze záhonu, ach jo

monika6e
autor
31. kvě 2009

sušenku jí zatím tu a tam dám, ale fakt je, že se jí místo toho snažím nabízet spíš ovoce. Ale je to dobrej nápad, zkusím to bez sušenek. I když ona je tak často nemá, takže myslím, že když to schovám, tak si ani nevzpomene... uvidíme...

luucia
31. kvě 2009

U nás je to právě naopak, já jsem na nervy a malá se mnou skoro nejí 😔 a jak je doma s tatínkem, tak s ním sní cokoliv...sice ne moc zdravě, ale to už neřeším vůbec 😉 Ted teda o víkendu nejedla už ani s ním 😔

eppik.m
31. kvě 2009

luucia: souhlasím s tebou a mamkou, "že to ze mě malá cítí, že mě to nervuje a dělá mi naschvály" já vím že se radí lehko ale já jsem to už dávno zjistila že když jsem nervní já tak je taky Michal ... u nás problém s jídlem a navíc se chce krmit sám, jinak mu nedám do pusy ani lžyčku, ale venku opak nechce být v kočárku a chce pořád běhat, sám neumí tak ho musím držet, dnes jsme tapali že jednou rukou držel kočár a druhou moji ruku a šli jsme to bylo radostííííííííííííííííííííííííí (to mi ale nevadí, když musím ohýbat hřbet) a taky trošku toho vzdoru, ale už studuji výchovnou metodu a začínám jí používat v praxi a fakt to zabírá 😉

monika6e
autor
31. kvě 2009

Anny taky musí papat sama, já kolem ní nesmím se lžičkou ani projít. Ale když jdeme ven, tak když jdeme s kočárkem, tak musí být v kočárku a nechce ani za ruku. Vlastně za ruku nechce nikdy a vůbec. No a když jdeme bez kočárku, tak pěkně po svých... a jakou výchovnou metodu?

eppik.m
31. kvě 2009

kuk: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... teprve jsem začala protože jak píšeš i ty taky to máme podobné a řekla jsem že s tím musím něco udělat 😀

monika6e
autor
31. kvě 2009

eppik.m - určitě juknu, ale nemyslím, že malá je cholerická. Ona se sice vztekat umí, ale cholerik je něco jinýho. To vztekání je spíš podle mě ten vzdor. Ale dík 🙂

eppik.m
31. kvě 2009

moni: já také z určitostí nemůžu říct že Michal je cholerický, protože se pořád vyvíjí jeho osobnost a mění, ale chci prostě výchovu včas podchytit než bude neskoro ... a co se týče ty knihy je pro všechny ...

bramburka
31. kvě 2009

holky, my to taky někdy máme... je to vzdor, ale vzdor je z toho, že je něco štve, štve je to, že rostou zuby, něco na ně leze, můžou to být i třeba afty v puse, nebo je prostě štve, že mají chut na něco jiného. Myslím, že to přejde, řeším to, že dávám sladké pití, tak třeba někdy nic nesní, pak jí to přejde a něco sní...BTW Moniko, co popisuješ že jíte, je u nás naprosto luxus....tak ráno - mlíko, tak max 90ml, více už odmítá...dá si čaj... pak nic, někdy svačina - kousek piškotu, obed nekdy jo, nekdy ne - vetsinou tak 3 lzicky, odpo jogurt a vecer par lzicek polivky, kousek housky, kousek ovoce (jen jedno z toho, ne vše...), tím to končí... běžný den.

luucia
1. čer 2009

Ahoj holky, tak jak dneska?? My jsme zatím bez jídla 😝 jen jsem jí chtěla zase posadit do židličky, tak řev 😖 zkusila jsem jogurt, palačinky a chleba se sýrem..nic si nevzala, tak už na to kašlu 😝 Ale asi jí rostou poslední stoličky, tak to bude asi zubama 😝 uvidíme, jak dneska bude jíst dál 😕

Holky, řešily jste to s dr?? co na to říkali?

kalo
1. čer 2009

Tak u nás se občas pár dní taky nebaští...už to beru jako normální věc 🙂 Naše malá nikdy nebyla žádný jedlík..však také její váha- ve 23 měsících nemá ani 10 kilo- tomu napovídá. Když se rozhodne nejíst už ráno, tak vydrží nejíst celý den. A vůbec nejhorší to je, když někam jedeme na pár dní....V jiném prostředí vydrží nejíst 3-4 dny normálně. Kdyby nejedla, tak mi to tak ani nevadí, ale ona ani nic nepije!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ Prostě si to řídí sama.....

jklm
1. čer 2009

ahojte mamicky poradte kalo muj synek ma21 mesiace a vazi jenom11kg je to normaalny mudr.zika asi jooo.tak neviim .chyba je ze nechce jest meso tak ako mu ho mam daaat viis aby byl trocha silnejsi nebo coo uz neviim.a lepsiii.a porad prosiim ci je dobry mu daavat kupene meso mysliim vizivy lebo nechce co jaa uvaziim ako domaci meso je to stejnee.neviiz nejakou radu 2 dni ji a potom zas nejii ☹

zusma
1. čer 2009

Luci, tak u nás dnes takový lepší normál-ráno 200 Sunaru, pak jsem jí za hodinu a půl nesla kaši a ona nenene 🙄 Tak jsem jí řekla, že jí to vařila v kuchyni myšička (miluje říkanku vařila myšička kačišku) a tak snědla tak 140ml-ale musím ji u všeho krmit já a do židličky nechce ani za svět.
No a šly jsme ven a tam většinou sní rohlík,ale ten nechtěla. Pak snědla 1 Kidiboo tyčinku a pak oběd - br.kaši a na to jsem jí dala část nějaký skleničky. Takže to dnes šlo,ale kdybych jí místo kaše dala ráno něco jinýho,tak si jen párkrát kousne do rohlíku a dost 🙄

S dr.už to neřeším 😠 . Jsem jí to už párkrát říkala a ona má na všechno nějakou výmluvu-že jí rostou zuby,že byla zrovna nachlazená apod. A naposledy mi řekla,že za 3 dny nikdo hlady neumřel.To měla malá rýmu a teplotu a nechtěla jíst.

zusma
1. čer 2009

Včera jsem jí zkusila dát jogurtový nápoj od Activie a světe div se, trochu vypila. Ale kdybych jí dala ten samý jogurt lžičkou,tak ho určitě nesní. Tak to zkusím dnes znova,ale nedělám si iluze,že by se po tom dychtivě vrhla

zusma
1. čer 2009

Kalo, s tím pitím...já ji musím často nabízet. Mám doma 3 oblíbené lahve,ze kterých tak různě pije. Kdybych ji nenabídla, tak ona sama si za den řekne tak 2x, někdy ani to ne.
Až skončí tahle celková vzdorovací krize,tak ji chci učit pít z hrníčku. Ona to jako umí,ale je zbrklá a vše na sebe vylije.

bramburka
1. čer 2009

Zus to fakt ale snedla dost, nebojte holky, oni uz nemusi jist pravidelne jako miminka, opravdu pro ne neni skodlive trochu občas nejíst.

Malá dnes vypila k snidani mliko /nikdy uz pak nejí - Zus - je to dost syté) a potom mela trochu obeda, tak 6 lžic, thats all a považuji to za úspěch, však se odpo dojí... nebo jindy.

zusma
1. čer 2009

Bram, jo to máš pravdu, proti Vám co jste tady psaly toho snědla docela dost. Ale byly třeba i nedávno dny, kdy měla ve 12 oběd a pak až třeba v 18 hodin ovoce. Anebo dopoledne sní občas fakt jen pár drobků suchýho chleba a tot vše. Ale každý ráno má cca 200Sunaru, tak jí zasytí asi to nebo fakt nevím 😕I když byly doby, kdy si dala ráno sunar a pak za hodinu klidně velký jogurt.

A hlavně mě spíš trápí, že ted už nechce žádný ovoce,ani ten blbej banán. Tak jí dávám ty lepší přesnídávky-frutapuru apod. Snad se to srovná, loni to měla uplně stejný, to pak ani nechtěla přesnídávky. Loni mi i jednu dobu přestala jíst kaše a pak zase začala. Musím ji asi dát pauzu.

luucia
1. čer 2009

Tak u nás je to zatím dopoledne 2 křupky, k obědu asi 10 lžiček skleničky a asi před hodinou půlka rohlíku 😕 za to už vypila přes litr štávy 😝

Anetka pije zatím taky mlíko, ted jak jí rostou zuby, tak ho má 1x v noci a 1x ráno 😉 jinak, dkyž je klid, tak ho má jen ráno...aspon, že to mlíko pije 😵

kalo
1. čer 2009

Tak jsem jí na zkoušku otevřela Kinder mléčný řez...to jste měly vidět dítě trpící nechutenstvím!! 😀 😀 😠 To do ní padlo, jsem ani nemrkla..U nás je to také tak trochu vyčůranost, koukám 😖