Nechce jíst. Jsou to zuby nebo vzdor?

monika6e
31. kvě 2009

Ahoj holky, moc prosím o radu, zda jste se s tím u svých ratolestí třeba nesetkaly... Naše malá (15 měsíců) od minulého pondělí téměř nejí (4 dny nejedla skoro vůbec nic) a celý dny je protivka a brečí, vlastně řve, to je přesnější. Obvyklé zbraně na zuby - gely a nurofen nic moc. Přesto jí vylezla celá za 3 dny celá stolička. Myslela jsem, že tedy, když je venku, bude klid, ale opak je pravdou. Dál jí jen minimálně (ráno jen jogurt nebo pribiňák, v poledne oběd, odpo kousíček ovoce - třeba jedna jahoda, večer nic, až zase ráno), odmítá mlíko, který milovala. Nesnáší najednou, když se na ni při jídle jen díváme a musí jíst sama lžičkou. Pokud ji chceme nakrmit a vidí jídlo v našich rukou - neuvěřitelný hysterák. Alespoň tedy hodně pije, což mě uklidňuje, že aspoň ty tekutiny má. Nezažily jste to někdy? Na ty zuby se mi to nezdá, může to být ten vzdor? Vzdorovitý období nám teď totiž "jede" opravdu fest...

sisstin
1. čer 2009

tak u nás se v poslední době taky moc nejí, a to dřív jedl docela slušně..sice jsem mu to musela nanutit, sám se nepřihlásil..ale ted fakt sní max. 2jídla za den..mlíko nepije už 3/4roku 😒

zusma
1. čer 2009

mne i když nechce nic,tak nabídnout ji sušenky, tak ty sní kdykoliv a klidně celý pytel. Miluje sušenky sunarky. Ale teď hůře jí,dávám je minimálně. Ještě že to mlíko alespoň pije dvakrát denně.

jakoubka
1. čer 2009

Tak já už taky chytnám z toho našeho nejezení solidního nerva 😒 Dřív furt ham,ham,a teď ... 😝 .No,je fakt,že mu rostou poslední stoličky 😉
Dnes:
ránp-200ml Sunaru
svačinka-kousek okurky hadovky,čtvrt rohlíku
oběd-10 lžiček zapečených těstovin
svačinka:2 krát kousnutí do chleba
pak v obchoďáku půl rohlíka a 2 polystyrénové medvídky
večeře-tak ta nás čeká 😕 😠 ☹

zusma
1. čer 2009

Jakoubka jo máš pravdu. Je to někdy vážně na nervy. Přeju hodně síly a ať má večeře úspěch. Mne teď snedla velkou porci těstovin.salátu se zeleninou a sunkou. Ale musím ji krmit. Sedí jako milostpaní.

luucia
1. čer 2009

Jakoubka, malé taky rostou poslední stoličky 😉

Holky, já jak jsem si přečetla tuhle diskuzi, tak už jsem docela v klidu, že nejsme samy 😵

jakoubka
1. čer 2009

zusma-ještě 15minut a jdeme na to 😒 pak napíšu. 😉
Připadá mi hrozně drobnej a to do roku byl takový cvalík-Teď má 12kg ☹

zusma
1. čer 2009

Já jsem taky klidnější s touhle diskusí🙂 naše malá má taky dvanáct kilo. koupila jsem dnes ananas tak jsem zvědavá zda si dá. Pochybuju.

jakoubka
1. čer 2009

dnes mě říká jeho táta,a nedáme mu hranolky aspoň v KFC 😠 no,to radši nic ,než toto.
jinak mu hranolky dělám občas doma a to mu jede.Bez tuku v troubě 😉

luucia
1. čer 2009

Malá má k 11kg a to do roku byla taky docela macík 😖

Hranolky občas dělám taky doma v troubě..ty jí jedou..jednou ode mě ochutnala z KFC a hned jí vyplivla 😝 se nedivím, v KFC maj nejhnusnější hranolky jaký jsem jedla 😝

jakoubka
1. čer 2009

Hm,tak krajíc chleba s máslem,pár kousnutí do okurky a cherry rajčátka asi 2 ☹

eppik.m
1. čer 2009

ahoj, tak dnes jsem razantně zakročila a řekla že prostě oběd sní a hotovo ! cca týden mi nesnědl k obědu skoro nic! dnes jsem zkusila prodloužit interval aby měl hlad a znovu ječák ... tak jsem to prostě do něj narvala násilím, lépe řečeno ječel ani sám nevěděl proč tak jsem mu do pusy vždy dala plnou lžyčku a čekala co on na to, a Michal to vše snědl, nečekal že mu to tam prostě narvu ... myslím že kdyby fakt neměl hlad tak by to plival ven ale on to snědl, řval jak kdyby ho na nože brali ale hlavné je že se najedl !!! Opět zabrala rada z knižky o výchově co momentálně čtu 😉 takže si myslím že ho prostě bolí celá pusa jak mu jdou ty zoubky a řve jen co si uvědomí že se jde jíst a je protivnej a řve i když ho nechám aby papal sám, řve i když mu povídám ... a jak je naštvaný tak prostě si vylévá zlost na jídle, že ho odmítá ... a doteď jsem ho musela právě krotit ... ale zajímavé je že třeba to jídlo co dostane do ruky tak sní a neřve ... takže trochu v tom mám zmatek ???!!! a dnes papal takto: ráno UM 266 ml snídaně jsem mu poprvé dala takové ty křupavé tyčky ze sýrem Apetito ať má alespoň trošku zábavu a docela se mu to líbilo, sváča v krámu pár krát kousnul do housky, oběd měl pozdě protože jme byli pryč a spal tak v cca v půl třetí (nechtěl ani lžýci, ale dostala jsem do něj cca 200g!) šli jsme ven tak se mnou kousal broskev, venku dostal 100g ovoc. přesnídávky (opět ječák že bude sám) tak jsem mu to opět narvala do pusy a snědl to vše, večeře 250ml ovoc. kaše 😔

monika6e
autor
1. čer 2009

ahoj holky, já přes den nějak nestíhám, i díky práci, psát, takže až teď. Co se týče dnešního jídla - ráno 1/2 malinovýho pribiňáka, pak kousek banánu - asi dvakrát kousnuto, v poledne pokus o oběd - bylo to všude - v puse asi jen dvě lžičky. Odpoledne jsme byly s kamarádkou na kafi. Aničce jsem koupila pohár - ovoce jahody a borůvky se smetanou - zapadlo to do ní celý. Toť vše.... ach jo, ale taky jsem nějak klidnější, jak to tady čtu 🙂

monika6e
autor
2. čer 2009

tak máme za sebou druhou přišernou noc. V noci se vzbudí, asi půl hodiny brečí a pak zase usne. Nevím, jestli hlad nebo zuby. Každopádně jen křik, nic ani nechce. Teď zbaštila celýho pribiňáčka, tak uvidíme, co přinese den. Jinak mlíko mi přestala úplně :-/

sisstin
2. čer 2009

eppik: Tygr měl taky vždycky kecy u jídla, ale když jsem mu to nastrkala do pusy, tak to v poho snědl...ale ted kroutí pusou, odstrkuje mi lžičku a fakt brečí a i mu z toho jídla natahuje, takže už mu to pak nedávám...tak zatim dneska snědl asi 120kaše k snídani, oběd počítám, že bud vůbec, nebo tak 5lžiček max. 😝

luucia
2. čer 2009

Tak u nás dneska zatím nic...jdu nachystat sváču...ale vzhledem k tomu, že má šílenou rýmu, tak pochybuju, že bude něco jíst ☹

U nás násilný nastrkání jídla do pusy fakt nehrozí...ptostě když nechce, tak to do ní nedostanu ani párem volů 😝

zusma
2. čer 2009

Tak u nás nastrkání jídla fungovalo tak před rokem. To jsem ji začala krmit a ona stichla a snědla to. Ted když řve, tak na ni nezabere nic a začít ji krmit, tak to absolutně nehorzí a maximálně ji rozzuřím do nepříčetnosti. Musí se nejdřív sklidnit.
Dnes se taky vzbudila s rýmou 🙄 Ale dala si sunar, jeden kelímek frutapury a světe div se-i malý jogurt. Ale ten nejdřív nechtěla, a pak si ho dala.
Děsím se očkování za 14 dnů-to se už ted připravuju, že bude čtrnáct dnů řvát,nebude jíst a já skončím v Bohnicích

zusma
2. čer 2009

A kromě toho, že bojkotuje jídelní židli, tak docela taky bojkotuje nočník. A to jí to tak kráásně šlo.

zusma
2. čer 2009

...respektive bych řekla, že poslední dobou bojkotuje snad vše - nechce se strojit ani odstrojovat, venku nechce ani chodit ani kočár atd atd 🙄

sisstin
2. čer 2009

ehm..tak oběd asi 80g zeleninový polívky s telecím...no aspon něco no 😝

jakoubka
2. čer 2009

ha,my jsmě měli hroznou noc,o půl 10 se probudil a plakal a chytal si na bříško,pak usnul a pak nanovo ☹ raději jsem volala 155,bála jsem se ,aby to nebyl slepák.
V nemocnici nás vyšetřili,uf slepák to není,jen se mu víc pohybovali střeva než je normální 😒

Přijeli jsme ve 2 ráno taxíkem a usnuli ve 3.
snídaně-mlíko jsem raději vynechala,dala jen křupky,sušenky a čaj,to pojídal až do oběda
oběd-plná miska bram.kaše s trochou skleničky dohromady
🙂

luucia
2. čer 2009

jakoubka, týjo, to jste si teda užili "pěknou" noc ☹

Malá dneska jedla zatím 1 plátek šunky a suchar 😒 Až se vzbudí, tak jsem zvědavá na oběd 😕

sisstin
2. čer 2009

tak jsem mu chtěla dát svačinu, no jak viděl, že otvírám přesnídávku..tak hned začal kašlat, jako že se dusí...a mávat..takže prd prd 😝

sisstin
2. čer 2009

tak jsem si pro sebe vzala obloženou chlebovou bulku..a jak dlabe 😝 ale musim ho krmit..tak já nevim, jestli mu ty jídla už nechutnaj atd, ale co mu mám dát jinýho? 😔

zusma
2. čer 2009

Sis já si myslím že toho už může být přejedenej. Já mám u malý to samy podezření. Furt jedla jogurty hlavně bílou holandii a pak najednou šlus. To samý s ovocem jablka a banán ji už asi lezou krkem. Tak dávám pauzu. Ale taky moc nevím co ji dávat když teď žádný ovoce nechce a jogurt jen výjimečně. Naštěstí obědy a večeře sní vše.

sisstin
2. čer 2009

zusma: když on normoš jídlo jíst neumí, jako sní pár pidi drobků, ale trvá to hodinu a déle..takže na množství toho sní fakt málo 😖 ale jestli je toho už fakt přejezenej..tak to je v prdeli, páč fakt nevim, co bude jíst 😖 on třeba ten oběd sní, ale musí bejt třeba 10h o hladu 😔

zusma
2. čer 2009

Tak zkus třeba udělat samotnou bramborovou kaši a úplně ji našlehej na jemno. To by třeba jedl ne?

sisstin
2. čer 2009

zusma: nejed 😒 kaši bleje okamžitě 😒

zusma
2. čer 2009

Ty jo to je problém teda že nic nechce a kousky neumí. To je na prd. Jsem ti ještě chtěla poradit od sunaru nějakou tu zeleninovou kaši co dělaj. Ale to bude to samý co.

sisstin
2. čer 2009

zusma: kaši jí jako tu v krabici, ale ne bramborovou 😉 donedávka fakt obědval normálně..sice skleničky, ale obědval..ale posledních 14dní je to děs..to fakt sní jen 2jídla denně..a to ne celý ještě 😕

zusma
2. čer 2009

Já osobně si myslím že mu to už leze krkem. Ale kdo ví... A jí ti sám? Mne ani omylem. dat jí lžičku tak klidně nejí celý den