Nechce jíst. Jsou to zuby nebo vzdor?

monika6e
31. kvě 2009

Ahoj holky, moc prosím o radu, zda jste se s tím u svých ratolestí třeba nesetkaly... Naše malá (15 měsíců) od minulého pondělí téměř nejí (4 dny nejedla skoro vůbec nic) a celý dny je protivka a brečí, vlastně řve, to je přesnější. Obvyklé zbraně na zuby - gely a nurofen nic moc. Přesto jí vylezla celá za 3 dny celá stolička. Myslela jsem, že tedy, když je venku, bude klid, ale opak je pravdou. Dál jí jen minimálně (ráno jen jogurt nebo pribiňák, v poledne oběd, odpo kousíček ovoce - třeba jedna jahoda, večer nic, až zase ráno), odmítá mlíko, který milovala. Nesnáší najednou, když se na ni při jídle jen díváme a musí jíst sama lžičkou. Pokud ji chceme nakrmit a vidí jídlo v našich rukou - neuvěřitelný hysterák. Alespoň tedy hodně pije, což mě uklidňuje, že aspoň ty tekutiny má. Nezažily jste to někdy? Na ty zuby se mi to nezdá, může to být ten vzdor? Vzdorovitý období nám teď totiž "jede" opravdu fest...

luucia
2. čer 2009

Tak malá dneska měla ráno mlíko, k obědu mlíko a ke svačině rohlík 😕 nic jinýh onechtěla...k obědu jsem do ní nedostala ani lžičku 😔

sisstin
2. čer 2009

zusma: tak sám fakt ne, když mu dám do ruky rohlík, tak ho chvilku olizuje a pak ho hodí na zem 😉

luuci: tak toho taky moc nesnědla..Tygr kousek chleba, kiwi, nektarinky a buchty..fakt strava jak vyšitá 😝

zusma
2. čer 2009

Luci moc toho teda neměla. Mne to přijde že u vás to jsou fakt zuby,u tygra spíš že už mu to nechutná. U nás dnes mlíko,jogurt,frutapura,velký oběd(dušené maso s rajčaty a brambor),okurka a teď třičtvrtě chleba s pomazankou. U nás to teď celkem jde az na tu vybiravost. Ještě jí dnes zkusím dát něco. A večer bude mlíko.

sisstin
2. čer 2009

zus: ale zuby mu teda lezou taky 😉

zusma
2. čer 2009

Ono to bude asi vše dohromady. Kdyby jim tak člověk mohl vlézt do hlavy. Jo a ještě měla v obchodě kus rohlíku.

sisstin
2. čer 2009

zusma: no mě fakt dostalo, že když viděl, jak otvírám tu přesnídávku..tak fakt věrohodně zrudnul a kašlal, mi bylo jasný, že to jíst nebude už před první lžičkou... 😝

zusma
2. čer 2009

To mi dělá občas taky. Nekasle teda ale dělá nenene. Občas to pak teda sní ale většinou už vím že je zle.

sisstin
2. čer 2009

zusma: on asi dělá, jako že je mu blbě a nechce 😝 😅 😅 😅 😅 ale hned potom, jak jsem si vzala ten chleba, tak už za mnou běžel a otvíral pusu..zmetek jeden 😀

zusma
2. čer 2009

Mne zase třeba nějakou vec ani neochutná a už nenene. Jako včera ananas. V životě to neměla a už ví,že ji to nechutná.

sisstin
2. čer 2009

zusma: tak ananas nejí, několikrát jsem mu ho dávala v přesnídávce..a on nejde asi rozmixovat, vždycky tam byly malý kousky..a ten ananas hned lovil z pusy a šklebil se 😅

zusma
2. čer 2009

Já ji včera koupila čerstvý výborný a ani si nelízla a nene. Stejně tak jahody. Ty měla asi dvakrát a chutnaly ji a jedla je a další den už ne. Zato salátove okurky by jedla na kila

sisstin
2. čer 2009

zusma: tak dřív jedl banán čerstvej, a ted už taky ne 🤐

zusma
2. čer 2009

Mne s tím ovocem štve. Ale pije ten mladý ječmen,jestli to znáte a tam je prý hodně vitamínů.

sisstin
2. čer 2009

tak večeře- 200g vanilkovýho tvarohu, hurá..už teda musel mít hlad za celej den 😕

iza
2. čer 2009

ahoj holky,tak u nás je to taky...dělá děsný scény před jakýmkoliv jídlem krom pudinků(obzvlášť kolem teplých jídel jsou scény brutální)...asi to bude kombinace zubů a vzdoru..už to neřeším...snažím se do něj něco narvat a hlavně hlídám aby pil..... 😖

jakoubka
2. čer 2009

jooooooooo,tak dnes happy day.
Na procházce 10dkg kuř.šunky
večeře :plná miska toho co měl na oběd a teď do sebe dlábe druhou misku křupek.
jo a na sváču půl rohlíku s máslem 😒

eppik.m
2. čer 2009

ahoj, u nás dnes ráno 266ml UM, snídaně 1 plátek šunky, kousek sýra a tři kousnutí do housky s žervé, oběd udělala jsem mu dietní brambor, květák, brokolice plátek másla, trošku vegety vše pomačkala (opět jsem mu to do té pusy strkala a snědl vše 200g, krom posledné lžyčky protože vše skončilo na zemi) sváča dostal poprvé roládu se šlehačkou a jahodami (moje výroba) ať má změnu ale samozřejmě těsto bylo z piškotu a plnka šlehačka s čerstvýma jahodama se zahrádky, tak jsem mu to dala do misky do ruky vidličku a krm se, takže toho moc nesnědl ale ochutnal ... venku se mnou jedl broskev a večer měl 250 ml ovoc. kaše

luucia
2. čer 2009

zus, asi jo...už to jeenou měla, dkyž jí rostly špičáky...to nejedla 14 dní 😖 už jsem fakt celkem v poho, aspon, že pije 🙂

monika6e
autor
2. čer 2009

tak se zase hlásím. Musím říct, že dnešek byl velká tragédie. K obědu jsem Anny udělala bramorovou kaši s biomasem a pažitkou. Snědla dvě lžičky a pak se sápala po mým jídle. Já měla taky bramborou kaši. Ta jí chutnala, tu svou jen rozpatlávala... Kvůli jídlu dneska dva hysteráky, kdy se válela po zemi a sousedi si snad museli myslet, že ji týrám, jak křičela. A pekla jsem dneska bábovku, takže za celej den snědla ještě tři malý kousky a jedno balení (50g) takovýho toho tvarohu od Danone - Danikiti nebo jak se to jmenuje. Odpo jsem pak šla do práce a malou šoupla k babičce. Prý ještě něco snědla, ale ještě jsem nebyla doma, tak nevím. Jo a ráno strašně řvala, když viděla, jak snídám tvaroháčka - chtěla mě totiž krmit!!! Když jsem jí to u posledních dvou lžiček dovolila, byla neskutečně šťastná a otvírala pusu společně se mnou. Do té doby tragédie. Už se asi teda ani my v klidu nenajíme... 😖

zabula
3. čer 2009

ahojky,narazila sem na vaši diskuzi 😉
s tímhle už si hlavu nějak nedělám,malá mě jednu dobu nejedla nic,jen mlíko,mlíko,mlíko a čaj,tak sem ji nechala,časem pak zas normálně začala jíst.
u malýho to ted bylo několik měsíců,zas jen mlíko,mlíko,čaj,jakmile viděl jídlo hlavu pryč,a uviděl flašku a lapl po ní,to samý jak u malé,už sem věděla co a jak,tak sem to neřešila,ted je to tak 5dní,co mi začal papat obídky,výživu,no koukám jak ted jí.
já bych dítěti nic nenutila když nechce je to pak horší,samo si řekne a veme až bude chtít.
jako hoodně malinká sem musela do školky,nutily mě tam jíst všechno maso,a do dnes mě to zůstalo,že se v tom rejpám i ted,a pamatuju si to

sisstin
3. čer 2009

zabula: tak třeba syn ale mléko nepije už 3/4 roku..takže když nesní nic, tak opravdu nesní ani to mléko jako jiné děti tady 😉

jinak dneska to u nás šlo, k snídani skoro 150kaše, k obědu 200maso-zeleniny, ted 200přesnídávky...druhou svačinu vynechávám, to by už asi bylo mnoho štěstí naráz 😅

zabula
4. čer 2009

sisstin,slyšela sem že i nějaké děti mléko nepijí 😒 já sem říkala,že můžu být ráda,že sem malé dála sunar do 3,5let,ted do ní sotva dostanu normální mlíko
no to ste šikulky,včera ste toho zbaštili víc než my 😀

sisstin
4. čer 2009

jo holky..vypadá to, že se to zlepšuje...sice ho teda musim trošku zhoukat, ale nakonec to sní 😉 ale vynechávám odpolední svačinu, aby jedl večeři..dneska měl asi 130kaše k snídani, k obědu 200 králíka s fazolkama a bramborama 😝 🤐 a za chvíli mu zkusim dát 200přesnídávky..a pak až k večeři 200tvarohu 😔

zusma
4. čer 2009

No tak super Siss. U nás tak normálně. Ráno mlíko a pak trochu kaše a jogurtu s kecama. Oběd dobrý-ještě jsem ji musela přidat. Teď měla ovocnou presnidavku s kecama ale pak ji snedla a ještě si párkrát kousla do broskve. A teď bude až večeře. Zato začala totálně kašlat na nočník a to ji to tak pěkně šlo. Teď si sedne na zem,vyčura se a v klidu odejde.

zusma
4. čer 2009

A dokonce dnes po dlouhé době seděla na oběd v jídelní židli. Neskutečný.

luucia
4. čer 2009

Tak u nás dnešek byl taky lepší!!! 😵 Ráno snědla trochu míchaných vajíček, pak pár jahod...na oběd snědla řízek a trochu bram. kaše a ke sváče asi 10dkg šunky s rohlíkem 😅

zus, Anetka dneska taky v poho seděla v židličcejsem zírala 😅

jakoubka
4. čer 2009

tak jak čtu,tak se daří dnes všem 🙂 i nám.

ráno-260ml Hami
dopo-vechno možný
oběd-2 misky polévky
odpo-puding a pak venku 1,5 rohlíku +křupky
večeře-2 misky polívky 🙂

eppik.m
4. čer 2009

ahoj, u nás ráno 266 ml UM asi 2 piškotky, snídaně 1 plátek šunky, 2 x kousnutí do housky, kousek sýru, na nákupu 1 rýžový chlebík, oběd cca 250g zeleniny s oves. vločkami (půlku snědl sám pak jsem opět futrovala), sváča kousek jablka s nektarinkou a 5 piškotu, večeře 250 ml ovoc. kaše 🙂

luucia
6. čer 2009

Holky, tak u nás je s jídlem zase krize!!! Mamka našla tenhle článek, zkusíms e držet jejich rad, pže si myslím, že nás malá jen trénuje 😖 😖 😖 Tak mrkněte, třeba Vám pomůže 😉

http://www.zeny.cz/magazin/deti-/kdyz-dite-nic-...

zusma
6. čer 2009

Luci, já se obávám, že u nás je to vyčůranost. Momentálně žádný zub apod. Ten článek na nás sedí. Ona si ted hrozně vybírá co bude jíst a co ne-mám tím na mysli svačiny. Oběd a večeře je v pohodě.

Včera jedla velý den u tety a v pohodě snědla např. lipánka nebo něco takovýho a vím jistě, že kdybych jí ho dávala já, tak ho nesní ani za nic. Já jsem si to už začala sama uvědomovat, že prostě na ni s tím jídlem musím "kašlat". Ona to určitě ze mě cítí, jak tam píšou 😖