Nechce jíst příkrmy, co s tím?

hanka_12345
17. črc 2018

ahoj mam takovy problem. uz 3 mesice davam prikrmy ale malej to vubec nechce. vzdy sni 3-4 lzicky a konec, zacne se vztekat, otacet se, breci a nedostanu do nej absolutne nic. nekdy sni velikost 2 zamrazenych kostek zeleniny z takovyho toho tvoritka na led ,s masem treba nebo kuskusem a dalsi den sni sotva 2 lzicky. zkousim ve vsech moznyych casech (hned po probuzeni, pul hodiny po probuzeni, odpo, vecer) proste hrozny. Nema nekdo zkusenost jak se pohnout z mista? ovoce tez nic moc, proste jen to mliko ode me. jeste jsem zkousela koupit sklenicky ale tez bez nakyho velkyho uspechu
vsem moc dekuju

hanka_12345
autor
17. črc 2018

mame 9 mesicu

hanka_12345
autor
17. črc 2018

jeste doplnim ze porci 150g bychom jedly snad 3-4 dny ☹

evee24
17. črc 2018

Meli sme to samé. Dr radila nenutit násilím a zaradit tvaroh. Ze všeho par lžiček. Jinak kojena a občas ochutnala jídlo. Čim vic sem stresovala tim min jedla. A asi okolo roku sama mela zájem o jídlo a ujidala s chutí.

hanka_12345
autor
17. črc 2018

DIKY, JA SE SNAZIM NENUTIT PROTOZE VIM ZE BY Z TOHO MOHL BYT BLOK, SNAZIM SE MU To NACPAT VE CHVILCE NEPOZORNOSTI KDYZ OTEEVRE PUSU ALE POKUD HULAKA, VIM ZE TO NEMA SMYSL...., K DR JDEME AZ V SRPNU TAK SE MUSIM ZEPTAT
Snad mliko staci skrz vsechny ziviny a vitaminy jinak nevim
Jinak jeste ho u toho musim strasne zabavovat, mlatit vareckou o misku atd ale to mi nevadi

bzubzalka
17. črc 2018

@hanka_12345 bojovala s tím kamarádka. Malá ji začala až v roce chtít prikrmy. Její dr.říkala pokud pribira, neresit a stále nabízet. Chce to opakovat jednotlivá jidla tzn. Třeba za tyden zkusit to samé,aby si zvykl na danou chuť. Pevné nervy😉

hanka_12345
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanka_12345
autor
17. črc 2018

dnes jsem to zvazila, snedl 35g a to je vykon kterej je 1 za 14 dnu
dale mam zkusenost ze i po tech 3 lzickach chce mliko az ta 3h treba. nakojim treba v 9, dam ho spat, pak se vzbudi zblajzne tu trosicku a dalsi mliko chce az ve 2

evee24
17. črc 2018

@hanka_12345 taky sme dělali psi kusy a nikam to nevedlo. Moc nepribirala. Ted ve 2 letech má 10 kilo ale ted to dohání. Proste musí na to sami dojít asi. Zkusit najít co jim chutna aspoň trošku. U nás třeba skleničky s rybou. Ty ji chuťove zaujali.

ariadna12
17. črc 2018

Chtelo by to zjistit, zda je to tim, ze jidlo nechce, nechutna diteti, vadi mu hustota (moc tekouci x moc huste), nebo mu treba vadi poloha, v niz je. U nas prcek "nadava" na jidelni stolicku, kope do ni a kolem sebe, a musi to byt akorat hustota jidla. A neco mu fakt nejede (brokolice, merunky treba). A obcas ho pri sezeni pekne boli brisko, krici, vzteka se, nechce jidlo, pak se vyprdi a ji se dal. Prcek ma cca 10 mesicu. Zkusila bych zmenu v jidle a polohy.

hanka_12345
autor
17. črc 2018

tak my mame v 9m neco malo pres 10kg, dr. rikala ze si celou dobu drzi horni hranici vahy a vzdy chvali prirustky

petaov
17. črc 2018

Taky máme nejedlíka. Rozjedl se až s dětmi ve školce (a to myslím, že alespoň něco snědl - suché těstoviny apod., ne že jedl jako ostatní). Do té doby pouze na mlíku. Jedna lžička příkrmu byl úspěch. Tři roky jsem neustále jen nabízela, pil jen mléko, nic nechtěl, max. suchý piškot, či rohlík, ale to až tak od dvou let, nebo křupky a to mu na celý den stačilo. Zkoušeli jsme i nechat vyhladovět, nic, on prostě jídlo k životu nepotřebuje. Dnes v 7 letech už jí, ale pořád to není jako ostatní děti, ale s věkem se to každý rok lepší. Tak přeju pevné nervy, chce to jen vydržet, nabízet. Určitě koj dal, ať má vitamíny.

hanka_12345
autor
17. črc 2018

@ariadna12 malej zacal teprve sedet takzw krmim v takovem polohovaci lehatku, v polosedu-pololehu

beruda
17. črc 2018

@hanka_12345 samozřejmě že mléko stačí, od pul roka do roka má být mleko stále hlavní součástí jídelníčku a příkrmy mají být jen formou ochutnavani. Toliko stanovisko who.

ariadna12
17. črc 2018

Jo a nejlip ji, kdyz ho zabavim, ze mu dam neco do ruky, zpivam a delam srandovni zvuky nebo kouka na domaci zvire/tatinka, jak ji, nebo ja jim prikrm a nabizim mu ho

monaluza
17. črc 2018

Nepotesim vas, presne takhle to bylo u nas, nyni je mu 2r8m a stale je absolutni nejedlik, mladsi bratr (11m) toho kolikrat sni za den vic nez on...

hanka_12345
autor
17. črc 2018

@monaluza jojo taky vim o pripadu kdy dite neji jeste ve 3 letech

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronikaveronikaveronika
17. črc 2018

Nečetla jsem komentáře. Ale mě malá taky nic nejedla. Začala pak nvm před rokem? Chvíli jíst skleničky od Hami. Ale tak že jedna malá na dva dny. Pak jsme dloooouho jedli jenom polívky..mno kuřecí vývar a po roce a půl dá se říci začala docela jíst. Možná nepamatuju si přesně ty odskoky časove. Ale z ,,kraje" to byli nervy.. takže jsem na to prdela a dávala pořád mlíko. Vlastně když jí byl rok a měsíc tak jsme se brali a měla taky mlíko. A nejedla. Takže az mozna po roce začala ty polévky a pak za hodně dlouho fakt jídlo. Není to dlouho co se raduju z toho, že moje dítě jí 😂 ale taky nesni úplně všechno 😉

1nelinka
17. črc 2018

Zkuste koupit par kvalitnich sklenicek..treba mu nechutna domaci jidlo..nase mala my jedla jen sklenicky tak jsem to neresila kupovala kvalitni sklenicky a ted v 1,5 roce ji vse s nama sklenicky ji postupne prestaly chutnat

evee24
17. črc 2018

@andrejkabarankova vidíte a me za den nic nejedla a skoro nepribrala. A tvaroh dr doporucovan aby aspoň něco nabrala. Taky sem se bala. Všude jak se nesmí na netu a dr ze zas se to muže kor když nenabira. A lepší jak ji trápit v nemocnici.

andrejkabarankova
17. črc 2018

@evee24 tak to urcite. Take v tomto verim sve doktorce a kdyby mi rekla to co Vam, udelam to take. ☺

mku
17. črc 2018

@hanka_12345 a zkousela jsi kupovane? Me ani jedno z deti domaci nechteli, ale kupovane jo.... takze jsem to do roka resila tak, vzdy pul sklenicky a k tomu trochu dovarene prilohy... a od roka jedi s nami...
Z kupovanych basti nejradeji Hipp, Hami nebo DM bio

katushenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladyhacek
17. črc 2018

pokud přibírá tak vydržet, dál nabízet, Nebo zkuist jinou formu třeba nemixovat - dát mrkev do ruky. Jíš s ním - jíte dohromady jako rodina? Ono i to udělá své - o víkendu zaseďte všichni ke stolu a jezte - nabídnu mu třeba právě něco do ruky.
syn tedy po 2měsících zavedení snědl 50g 🙂 - co pak baštil byl hold lipánek (ale ten myslím až po roce), trochu se to zlepšilo v 18m odstavením a když pak ve 2,5 letech nastoupil do školky tak začal opravdu jíst

sviva
17. črc 2018

Každé dítě má svůj čas, pokud přibírá není třeba se tím stresovat. Nabízejte pestrou stravu, až přijde ten správný čas, začne jíst. Kojite? Některým dětem mm stačí dlouho. Koukněte na zavádění prikrmu formou BLW, jídlo do tlapky...je několik webů, třeba by touto formou zaujalo. My tak začínali a zkušenost s tím mám moc dobrou. A vůbec to nemusí fungovat výhradně, taky jsme to kombinovali s klasikou. Kdybyste se o to zajímala a nebyla si jistá, klidně pište.

katushenka
17. črc 2018

Musela jsem předchozí text opravit a omylem jsem ho smázla...takže ještě jednou 🙂 další zoufalec.... chlapeček ( 2300g) už od malička pil málo. Brzo se začal ošívat, hlavu odvracel od prsa, takže byl krmen hlavně ve spánku. Takže se ve 4.měsíci zavedly příkrmy a je to to samé, prostě nemá zájem, nehlásí se o jídlo a při nabízení pevně zatíná pusinku, odvrací se.... Teď (7.měsíců, 6100g) už máme od doktorky dětský nutridrinky a vypadá to, že se takhle brzo dostaneme do nemocnice. Sice to do něj necpeme ale nabízíme a teď už si myslím, že i tím jsme mu snad způsobili blok. Ale jak to jinak dělat? Dnes snědl/vypil za celý den 150ml... asi mě dostane do blázince. 😞 Zkusila jsem změnu prostředí, různé druhy příkrmů ( jogurtíky, dezertíky, ovoc.zel přesnídávky, cucací kapsičky...) změna lžiček, hračky, televize...Dokáže někdo, kdo si tím prošel poradit? Jinak je veselý, dobře naladěný ale jakmile jdeme jíst, je to v háji.

hanka_12345
autor
17. črc 2018

@mku taky zkousela a taky nic moc, tech 30g a slus

hanka_12345
autor
17. črc 2018

jejda, veta ,,ale jakmile jdeme jíst, je to v háji.,, mi je hodne povedoma...
@katushenka
tak drzim palce at se rozji, 6 kg je fakt malo

mku
17. črc 2018

@hanka_12345 no my nejsme ukazkovy bo na roce ma 7kg (porodni vaha 2080g), ale u nas treba na 100% funguje nerest ve forme youtube... smejko a tanculienka to jisti.. sice to neni vychovne spravne, ale aspon ji... nas ma specifikum jeste v tom, ze od tri mesicu nepije mliko... takze co neda lzickou to neni...

petaov
17. črc 2018

@katushenka Tak mně 6 kg málo nepřijde vzhledem k původní váze. Pokud je spokojený, rozhodně bych do něj to jídlo necpala. Vypije aspoň mléko? Mladší syn měl porodní 2500 g (zhubl na 2000 g), v roce měl 7 kg a nějaké drobné. V 18 měsících 8,5 kg. Naše dr. taky otravovala s nějakými nutridrinky atd. Mi se zdá ta váha dobrá vzhledem k počáteční. A hlavně náš malý nejí, ale žere. Chci tím jen říct, že váhu máte krásnou, na to že nejí. Starší syn do tří let nejedl nic jiného než mléko, znám to tedy moc dobře, jaké to je, když neustále nabízíte a je to už na palici. Nikdy o jídlo nejevil zájem, nikdy neříkal "hami", nikdy se nenatahoval po lžičce... (Mladší syn je ve všem naprostý opak). Ve třech letech, když šel do školky, neuměl jíst lžičkou, protože o ni neměl zájem. Ale když tam tak seděl a koukal na dalších 20 dětí, které jí, tak ho učitelka trochu něčím nakrmila. Jinak jsme to samozřejmě taky zkoušeli na rodinných oslavách, kde bylo víc dětí, nebo s kamarádkami, které měly pažravé děti, ale těch pár dětí bylo asi málo, aby se v něm něco hnulo. Chce to čas. Mně už pak ani nebavilo neustále nabízet, jídlo bylo různě po bytě, aby sám přišel a vzal si, ale ani o to pohledem nezavadil. On ale alespoň pil mléko. Jiné pití nechtěl.