Nechce otevřít pusinku při čištění zoubků, co mám dělat?

piskac
10. lis 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat po přečtění pár diskuzí tady, zda by jste při čištění zoubků, i přesto, že 13ti měsíční dítě nechce otevřít pusinku ho prostě za mírného násilí donutili tu pusinku otevřít a vyčistit nebo to nechali, až postupně si to snad nechá vysvětlit... děkuji, nevím,abych něco nezanedbala.

zazulinka
10. lis 2012

Ahojky nevím jak dlouho to zkoušíte ale my jsme začaly když mu byl rok a taky mi nechtěl otevřít ale po měsíci mi začal kousat do kartáčku a tet nám je rok a 5měsíců a nemáme problém!!musíte pomalu a taky záleží na pastě aby jim to chutnalo..

beruska24.9.
11. lis 2012

@piskac - u nás to je každou chvíli jinak. zoubky ´´čistíme´´ od prvních zoubků, pravidelně (ráno a večer) někdy od roka. někdy si vyčistit nechá, teď má opět období, kdy si nechce nechat čistit zoubky (asi rostou další). takže ráno nechám ´´jen okusovat´´ kartáček lehce ´´ušpiněný´´ pastou, večer nechám také chvíli tak a pak se snažím alespoň trochu zoubky přečistit. né vždy se to povede. jeden čas zabíralo dát dcerce můj kartáček, ona ´´čistila´´ zuby mě a já mezitím přečistila zoubky jí. ale to momentálně také nezabírá......

svha
18. lis 2012

@piskac My to máme různě podle toho, jestli rostou zoubky, jestli má náladu, někdy to jde samo, jindy je to horší, když se nezdaří vyčistit vše, neřeším to, důležité je nepřestávat, aby se rituál ustálil, nám zubařka řekla, že zatím není potřeba dávat zubní pastu, jen přejet zoubky a dásně, ale malá má zubní pastu ráda 😉 tak jsem jí koupila dětskou s jahůdkama, ať jí něco pro ni vhodnějšího 🙂 pak je čištění sem tam snazší, ještě zubařka radila ppo každém mléce přejet horní a spodní dáseň gázou, aby se odstranil sladký plak nebo něco v tom smyslu, tak i když sem tam zapomenu, praktikujeme