Nechce otevřít pusinku při čištění zoubků, poraďte

piskac
21. led 2013

Ahojky, chci se zeptat nebo spíš prosim o radu, máme 15ti měsíčního chlapečka a nechce otevřít pusinku, když mu ukážu kartáček vezme ho a hodí na zem, tak to probíhá asi tak 4 měsíce, nefunguje ani když si čistim já s nim, ani když čistí zoubky pejskovi, prostě nevim jak... čistila jsem mu zoubky od prvního prsťáčkem, to bylo v poho, pak ale nehtěl ot. pusinku, někde píšou, že i přes protesty a "boje" se zoubky vyčistí, ale jak, když náš rarášek tu pusinku prostě neotevře, taky si řikám, že pokud bych to brala násilím, tak aby z toho neměl nějaký trauma, díky za rady

janiga
21. led 2013

malému je 20 měsíců a měli jsme ten samý problém,tak jsem mu nechala kartáček i běhěm dne v ruce on si začal strkat do pusy, zkoušeli jsme i formou hry a pomalu začíná ikdyž né každý den,nechce si čistit když má aftíky nebo mu rostou zoubky to mi pusu neotevře 🙂 a násilím bych to též nedělala aby se nezradil.

teofilie
21. led 2013

Já, ač jsem byla proti, jsem na formu násilí přistoupila. Ne v tomto věku, jako máš ty chlapečka, to šlo ještě v pohodě. Ale mám dvouletou holčičku a ta má už svůj rozoumek a nechce! Někdy vyčistíme v pohodě, ale to málo kdy. Takže když to nejde po dobrém, položím jí na zem, ona začne ječet, otevře mi pusu a já jí aspoň vyčistím zuby. Vím, zní to děsně, ale u nás skoro nikdy jiná cesta nevede.... A nevěřím tomu, že by z tohoto měla trauma. Vždy jí zpívám a blbnu a chválím a ona se nakonec stejně začne tlemit. 🙂

stavba
21. led 2013

@piskac ahoj, úplně jako kdyby jsi popisovala našeho syna. Nechtěl mi vůbec otvírat pusinku, jak jsem se přiblížila s kartáčkem, tak zavřel pusinku, maximálně občas do něho párkrát kousnul. Pak mě napadlo, že ten kartáček je moc tvrdý nebo velký, i když byl pro děti od 1 roku, tak se mi zdálo, že je dost tvrdý a navíc byl jakoby kulatý a dost objemný v pusince. Pak jsem narazila na takový úzký s bílýma štětinkama, hodně úzký, psali sice až od 3 let (malý má 18 měsíců), ale přišlo mi, že by to mohlo být lepší. A taky jo. Od té doby mi pusinku otevře, sice ji i zavírá a zkousává kartáček, ale už se dá mluvit o čištění zubů. 🙂 Nevím, jak vypadá váš kartáček, ale zkus koupit nějaký jiný, třeba to pomůže, já jsem se dost divila, o kolik se to zlepšilo.

brisalek
21. led 2013

já bych při takových teplotách zmrzla☹ a novorozeně bych v tom určitě nenechala. My jsme na medicíně v hygieně učili, že teplota pro ´teplotní pohodu oragnismu při sezení, učení, leženíje 23 stupnu. A to ještě záleží na sálání zdí, teplotě podlahy.. takže něco jného je 22 v bytě v panelku, kde se stále topí ateplotam pod 20 neklesne a něco jiného je na chalupě...kde jsou kamenné zdi a kde je 22 u teploměru , ale zdi jsou prochladlé a podlaha ledová (max 15-16 u podlahy) , žití doma v ponožkách, v košilce,triku s dlouým rukávem a ještě svetru považuji za absolutně nepohodlné člověk si vůbecneodpočine....
Ale jen můj názor, bohužel moji tchánovci jsou jako vy výše🙂.
Já se sestrou jsme byli vychovány v teple (22-23 přes den, min 20 v noci) a nemocné jsme byli maximálně 2x za rok🙂.

brisalek
21. led 2013

je pardon patřilo to do jiné diskuze🙂

eloana
22. led 2013

@piskac delam to tak,ze na maleho sednu otevru pusu a cistim........ take jsme to delala,ze jsem ho nechala samotneho a bohuzel diky tomu ma asi kazy... sam si to rozhodne nevyciti a ma vetsi kazivost..... doporucuji cistit🙂 ted jsme byli u zubarky mel v sobe sedativa a entnox ( rajsky plyn) a 2 zoubky se podarily spravit

piskac
autor
22. led 2013

moc moc děkuji za rady, koupíme nový kartáček a uvidíme... snad se zadaří 🙂

piskac
autor
26. led 2013

Tak nový kartáček nezabral, asi 2 dny čistíme prostě trošku pod tlakem, prvně mu důkladně vysvětlim, že si musí zoubky čistit, že je bude mít bolavý, bude mít v nich červíky,atd., ale samozřejmě marně, no tak na něj trochu lehnu a čistíme tak, chci aby měl zaběhlý, že ráno a večer se zoubky prostě čistí, dělá to každý a přes to nejede vlak, tak jsem zvědavá jak dlouho to budou boje 🙂

monanan
10. únor 2013

@stavba - Já mám kartáček od curaproxu a dětskou pastu od 6 měsíců od Elmexu a odmíta miloval takovou chutnou pastu od nějaké německé firmy z Dm - ka ale taky nejde mu vyčistit zoubky tak taky bojujeme každý večer☹Celé okolí ví že malému čistíme zuby☹Děs a běs☹

honzulka
10. únor 2013

Terezka mi taky zlobila..koupila jsem si takový ten na prst a alespoň trošku tak vyčistila a pak jsem jí nechávala kartáček jakoby na hraní a postupně začala sama.... 😉

cajomilka
15. bře 2013

Taky se teď každý večer peru s dcerou (14m) kvůli čištění zoubků a furt si říkám, jestli to má smysl snažit se čistit násilím, stejně je pořádně nevyčistím, protože to prostě fyzicky nejde, museli bychom na to být tři ☹ Bojím se, abych jí kartáček a čištění zoubků úplně neznechutila do budoucna. Není lepší nechat ji, aby si kartáčkem šmrdlala v pusince sama ( to naštěstí ZATÍM neodmítá), a čistit jí zoubky, až bude větší a nechá si to vysvětlit? A neporadily byste mi nějaký chvat, abych se s malou aspoň nemusela dobu rvát, ale bylo to rychlý a účinný? Díky 😉

veronikaka
25. dub 2013

@cajomilka Jsem týden po návštěvě zubařky a malý se začala díky špatnému čištění odvápňovat sklovina. Takže jsme dnes taky začali bojovějším stylem 🙂. Tak mi to i řekla zubařka.

ladie
25. dub 2013

Tak u nás funguje, když má syn naprosto stejný kartáček jako my = curaprox pro dospělé. Jakékoli spešl dětské (ať stály 30,- nebo 100,- naprosto nesnáší).
A když se i přesto vzteká, že zuby nechce čistit, zkusím lehké násilí a když fakt NE, tak si v duchu sprostě zanadávám, na zem položím kelímek se všemi zubními kartáčky, odejdu a mám jistotu, že mým, tátovým, nějakým jednosvazkovým nebo všemi najednou si ty zuby vypucuje do lesku 😒

ladie
25. dub 2013

Jo a nebo mu dám kartáček "na hraní" do vany při koupání. To u nás taky funguje.

olusenka
25. dub 2013

Máme stejný problém, synovi je 15měs. Nečistila jsem od začátku, jak bych měla, rozhodně ne 2x denně, nědky ani dnes ne, ale už se snažím být důslednější. Na začátku jsem používala prsťáček, ten chvíli snášel, pak ho ale začal kousat. Přešli jsme na normální (je to ten ze sady 3 kartáčků z DM, snad přímo jejich značka (2 jsou kousací, jeden kartáček čistící) a pastu Elmex, někdy bez pasty, jak kdy. Vezmu si ho v koupelně na klín, někdy si čistím s ním, občas přijde i manžel a čistí si před ním zuby, ale moc to nezabírá. Dolní dva si jakž takž vyčistit nechá, sotva pár vteřin, ale horní (má 4) ne. Katáček kouše, zavírá pusu, říká "ne" a kartáček odstrkuje. Sám si ho někdy vezme do ruky a šmrdlá po spodních zubech nebo ho jen kouše. Doufám pevně, že když vytrvám a budu trpělivá, že si zvykne. Někdy taky přiberu víc násilí, ale nic nemá cenu, ani to, ani vysvětlování. :-/

cajomilka
26. dub 2013

@olusenka U nás bohužel nedošlo k žádné změně k lepšímu, už 3 měsíce se s malou peru a momentálně se to spíš zhoršuje😒 Zkoušela jsem různé hříčky typu čištění zoubků plyšákům, ale zatím nic nezabralo. Jeden čas malá jakoby čistila zuby mně mým kartáčkem, ale teď už nedělá ani to, kartáček už ji vůbec nezajímá a jen se zuřivě brání. Napadlo mě, že je to možná tím, že má teď citlivé dásně, protože jí rostou trojky snad všechny najednou. Měla jsem namířeno na přednášku o čištění zoubků u nás v rodinném centru, ale bohužel jsme zrovna obě onemocněly a musela jsem to zrušit; doufala jsem, že mi tam třeba něco poradí ☹

janib
26. dub 2013

Ahoj, já se podělím o naše začátky... Asi je to divné, ale my čistili zoubky za lentilku....🙂 Jak jsem dříve slyšela, né nic za úplatu, ale u nás to dokonale zabralo a neměli jsme a do dneška nemáme žádné problémy (malá má 2 roky a 2 měsíce). Cca po 10 dnech si na lentilku už ani nevzpomněla a čistíme jak nic - samozřejmě někdy taky říká že nééé, ale nakonec si je v klidu vyčistí. Nejprve si čistí sama a pak dočistí mamka nebo taťka...