Odkdy čistit zoubky a čím?

denousek
24. čer 2008

ahojte...
syn ma dnes 6 mesicu a ma jeden zoubek..je potřeba jaj už čistit??a čím??normalne krtáčkem??a co pasta,?tak malemu dítěti...vždyt ji spolkne....jak se to tedy ted dela... ☹

binki
24. čer 2008

denousku, poradim ti neco lepsiho, mas moznost zajit do obchodu typu Profimed? Pro uplne nejmensi deti maji neco jako silikonovy navlek na prst a na konci je kartacek. Pekne se s tim zoubky daji masirovat a taky dasne.
Ptala jsem se i na kartacky a pasty a v tomhle veku to pry je spise motivacni vec (stejně jsem koupila i prťavý kartáček a zubní pastu 😀 ). Tohle prý stačí a pak kolem roku k zubaři...

lukajda
24. čer 2008

Ahoj, my čístíme od samého začátku. Nejdřív jsme zoubek čistili navlhčenou gázou. Teď má Tádík zoubky čtyři (další dva jsou na cestě). Nedávno jsme to probírala se svojí zubařkou (v roce k ní půjde na první prohlídku) a začali jsme už čistit dětským kartáčkem a pastu mi doporučila dětskou Elmex. Kartáčky máme dva jedním "čistí" Táda a druhým já. Docela ho to baví - neboj se toho 😉

plasta
24. čer 2008

ahoj denousek
no mojej malej som zacala cistit zubky hned ako jej vysli, najprv staci gazou a potom aj makku zubnu kefku a pastu, tych je na vyber kolko chces... ale je dobre zacat cistit zubky co najskor, aby ziskal navyk... najprv si bude kefku hryzkat, bude to dobre, ked ho svrbia dasienka...
moja mala si uz teraz sama pyta kefku a zubky si cisti...

lukajda
24. čer 2008

Ten "prsťáček" jak píše binki jsme také používali a je to opravdu dobrá věc. Dá se k němu koupit i gel na masírování prořezávajících se zoubků.

denousek
autor
24. čer 2008

binky takovy obchod tady nikde neni.....a ty detske pasty se teda muzou pouzivat uz od pul roku??ze bych na gazu zatim dala trosku pasty a pozdeji zacnem s kartackem co....

lukajda
24. čer 2008

Teď jsem se byla mrknout na tu pastu a píše se tam, že je od prvních zoubků do šesti let 😉 Ten jeden zoubek určitě bude stačit jen otírat gázou po jídle. Alespoň si zvykne, že mu do té pusinky někdo sahá a nebudeš pak mít problém přejít na kartáček.

petraluk
24. čer 2008

Zubní pasta se má používat až když dítě umí plivat, není totiž nejvhodnější jí polykat 😉 Čistit se mají už dásně a ne čekat na první zoubky, stačí jen tím prsťáčkem. Plak se tvoří i dásničkách nejenom zoubkách, takže zubní kaz může být už i u neprořezaných zoubků 🙂

Denousek nevím kde bydlíš, ale třeba u nás v Plzni takový obchody jsou, takže myslim, že v jiných velkých městech bude taky 😉

binki
24. čer 2008

jdu se mrknou jako pastu a kartáček jsem koupila

binki
24. čer 2008

tak jo, máme dětský zubní gel od firmy Weleda (je tam napsané od prvního zoubku do 7 let)
zkus mrknout na www.profimed.cz, což je distributor prsťáčku pro čr nebo stránky výrobce www.bioxtra.be
kartáček jsem koupila ultra měkký, je od 6měs do 24 😎

majka07
24. čer 2008

my na začátku čistili fáčem, než su koupila kartáček, pak hnedka kartáčkem a bez pasty. Zubař nám řekl, že jí zatím používat nemusíme, ale máme koupenou elmex. Ale už jsme pastu zkusili a dobrý, přejedeme zuby Maju to vyprskne ven, omyjem kartáček a dcerka si to tam ještě chvilku šuruje mezitím co si čistím zuby já 😀

lukajda
24. čer 2008

Denousek, zkus se zeptat v lékárně, jestli by ti to neobjednali. Zatím mi vždycky vyhověli, když jsem chtěla něco, co neměli v nabídce. Nebo možná tvůj zubař - já jsem si asi před rokem kupovala věci od Profimedu u zubařky.

denousek
autor
24. čer 2008

asi to vyresim nasledovne.....pujdu do drogery treba dm a koupim bud tu weledu detsky zubni gel nebo proste pastu od prvnich zoubku a zatim zkusim kdyz dam trosku pasty na gazi.....nebo bunicinu no...nebo tamponky na odlicovani 😅 a pozdeji az si na to zvykne zkusime kartacek

dekuji mooocc vsem 🙂

marcim
24. čer 2008

Ahoj,máme taky prsťáček.Normálně jsem ho koupila v lékárně a bez problémů.Skvělý je na prořezávající se zoubek.To mě malej nechce ani z pusinky pustit 😀

majka07
24. čer 2008

No já dětský zubní pasty s příchutěma se moc nedoporučují, jsou to.....ta weleda je dobrá a elmex je na způsob weledy. Pro někoho možná dražší záležitost, ale kvalitnější než zubní pasta perlička 😀 😀 😀

kacerka
24. čer 2008

Tak my už pár týdnů také čistíme, ale jen měkkým kartáčkem, zatím žádnou pastu nepoužíváme 😉

tigri
24. čer 2008

ja som malej zacala po roku cistit zubky so zubnou pastou, dovtedy som jej davala na hranie take tie gumove zubne kefky

z elmexu sa mi ale pogrcala a doteraz ked jej ho skusim dat, tak sa jej to nepaci...ale celkom dobre akceptuje zubnu pastu odol s jahodou prichutou, to je ta spominana perlicka, nechapem co je na nej zle...

detske zubne pasty su upravene tak, aby obsahovali take mnozstvo fluoridu, ktory nie je pre dietatko nebezpecny...a fluorid je dolezity ako ochrana proti zubnemu kazu, takze je dost otazne, aku ucinnost maju tie "prirodne" zubne pasty, ktore ho neobsahuju...

maakule
24. čer 2008

Můj zubař říkal, že doporučuje buď ten prsťák, jak o něm jiné mamči píšou nebo stačí použít kapesník a tím zoubek/y otírat, bez pasty. A k zubaři od půl roku, i kdyby zoubky mimčo ještě nemělo, ať si zvyká.

majka07
24. čer 2008

tigri, vím, že v nějaké diskusi se to kdysi probíralo a jedna holčina tam hodila odkaz na test dětských zubních past co ukazovali ve zprávách někdy v loňském červenci nebo tak nějak a tedy byl to mazec a perlička na to byla dost špatně, co si pamatuju. Dívala jsem se do záložek zda tam odkaz nemám uložený, ale už je dávno pryč bohužel su ho vymazala 😒

tigri
24. čer 2008

majka07, diky, skusim sa po tom poobzerat...ale stale si myslim, ze skodlive to byt nemoze, lebo by to stiahli z trhu..ved malej tym pastu len "posteklim", nedavam toho vela, tak si nemyslim, ze by to mohlo ublizit 😅

kacka79
24. čer 2008

Tak my máme zuby 4 kousky, a čistíme dolní kartáčkem a spodní tzv. zubní žínkou, páč mi tam cpe jazyk a kartáček vystrkuje ven 😀 (zubní žínka je ve tvaru zajíce a ty uši se dají natáhnout na prst a čistit, stálo to pár korun v DM drogerii) Pastu používáme Elmex dětský..čistíme jen jednou denně a to ráno.. večer není nálada

chechta
25. čer 2008

Ahojda nečetla jsem všechno co tu píšete, ale ais takhle - je potřeba čistit určitě. Ze začátku není vůbec potřeba dávat pastu - teda ono není potřeba ani potom, když si čistíte zuby je dobré si je čistit bez pasty a pak až víte že máte zuby bez plaku si je vyčistit pastou pro pocit svěžesti v ústech a tak. Určitě nepoužívejte kartáčky různě tvarované to je na dvě věvi je potřeba aby byl malý, měkký a aby měl ve stejné výši stětiny - nečistěte jen zuby, ale i dásně tam se usazuje jenjvíc plaku na spojnici. U dětí je také důležité dobře čistit plošky zubů u stoličke protože tam se jim to kazí nejvíc.
Ješ ěk pastě - dítě do 7 let veškerou pastu spolyká tutíž je vhodné volit něco co tělu až tak neubližuje - schválně jsem se koukala na tu perličku a dle informace na netu byla postavená na fosfátové bázi - ted už ne, ale v účiné složce se tam stejně pohosphate vyskytuje tak nevím co si o tommyslet mám weledu, ale jak píšu zatím pasta nní potřeba a tak ji nepoužíváme

zucha
25. čer 2008

ja som sa bavila na tuto temu s mojim zubarom. Treba cistit hned, ako vyjdu zubky. Samozrejme bez pasty. Aspon rano a vecer. Treba len zmyt povlak na zubkoch a lekar mi hned predal aj kefocky pre deti. Jednu taku klasicku a druhu taku na prst a su na nej stetinky. Mala ma z toho srandu, takze super, ze jej to nie je neprijemne. Ale citala som, ze uz od narodenia by sa mala detom cistit ustna dutina po kazdom jedle a to tak, ze na samoci handricka do vody a da so to dietatu ozuzlat. Ale to sme nerobili.

ilci
25. čer 2008

když jsem byla teď v těhu u zubařky na prohlídce, dávala mi i rady ohledně mimča a zoubků
jak už jste některá psala, otírat už dásně, ještě než zoubky vylezou, stačí kapesník, gáza

sylvia_p
17. zář 2010

Ahoj, chci se zeptat, jakou zubní pastu pro nejmenší děti používáte, resp. kterou můžete doporučit? děkuji

lamarika
17. zář 2010

@sylvia_p byla mi doporučena elmex a jsem s ní spokojená, takže doporučení posílám dál 😉

bubelko
17. zář 2010

@syliva_p pridavam sa k lamarike - elmex 😉

ivika18
17. zář 2010

@syliva_p taky elmex 😉

andika10
17. zář 2010

@sylvia_p elmex aj pasta aj kefky

andara
17. zář 2010

Taky cistime od prvnich zoubku elmexem, je super 😉 Kartacek mame Oral B

verusinek
17. zář 2010

Taky jsem za Elmex, ale s čištěním pastou bych začala až tak v roce prcka (do té doby čisti zoubky, ale stačí jen vodou a nemusí být ani kartáček, ale postačí i navlhčená plenka) a na kartáčku zase až tak nesejde, ale dávat pozor, aby měl krátkou pracovní hlavu a rovně střižené štětinky ( bez různých zoubků....) a byl dostatečně jemný, já mám nejraději Curaprox