Poslední 4 stoličky. Kdy a jak dlouho se prořezávaly?

caira
14. dub 2009

Ahoj maminky,

nasi slecne je necelych 14 mesicu, zoubku uz mame 16 takze zbyvaji "jen" posledni 4 stolicky..

zajimalo by me kdy vasem prckum vyrostly, jak dlouho se prorezavaly, jestli deticky trpely vice nez s ostatnimi zoubky? Co pomahalo od bolesti atd atd

U nas ted prochazime docela peklem, mala vzdycky dobre spala ( krom doby, kdy ji rostl nejaky zoubek, ale to netrvalo nikdy vice nez cca tyden v kuse, kdy se muselo uspavat na ruce a davat treba syrup na bolest a gelik na dasnicky. ) a posledni 3 tydny mala pri usinani strasne place, syrup na bolest nepomaha, ani gelik atd a ja jsem uz docela bezradna, myslime si s manzou, ze to musi byt zuby, protoze porad vsechno strka do pusy a kouse vsechno co ji prijde pod ruku a nenapada me nic jineho proc by se najednou z pohodoveho space stalo dite co nenavidi postylku 😅

doufam, ze se tu najdou maminky, ktere uz tohle maji za sebou a dokazi poradit co se da delat aby se to prckum usnadnilo 🙂

silvik
14. dub 2009

Ahojky..
Tak nám budou 2 roky a prozatím poslední stoličky nelezou... u starší vylezly až po druhém roce 😅 Celkově ale musím říct, že nám začaly lézt zuby u obou holek až těsně před prvním rokem, takže možná máme "zpoždění" 😀
Růst zoubků jsme zvládli docela dobře, když bylo nejhůř (u té mladší), dávala jsem normoš nurofen od bolesti (asi tak 3x) 🙂

jituska
14. dub 2009

Ahoj, nám vylezly ty sopodní stoličky ve 2a půl letech, nahoře je ještě nemá. nijak jsem to na něm nepozorovala, ale dva dny měl večer teplotu 38 a úpřes den nic, navíc byl veselý.
Ale teď začíná nějak řádit, takže si myslím, že mu polezou ty poslední dvě nahoře. Nic do pusy nedává, on už je natohle velký, teda aspoň mě přijde.

kristi
14. dub 2009

cairo, my je nemame jeste ted...maly ted lezou trojky nahore a dole teprve

maart
14. dub 2009

...hehe, my uz ty 4 stolicky mame, pak nejaky ty predni zuby, ale zbytek chybi 😀 ....roste to nejak dlouho a znacne nepravidelne 😉 .....

alcatko.j
14. dub 2009

Booze, tema pro nas 😅 😔 mame 16 zubu a uz asi 2 mesice protivny a umrceny dite v noci 😅 Ukazuje do hubicky a rika, ze :"zub boíí" a ukazuje nahoru dolu doprava doleva😅 ale nic nejde nahmatat, nic neprosvita, do hubiny si sahnout necha, chce meducinku😅 ale ta nepomaha😅 desime se vzdy vecera, zacne mrcet, chce se chovat, ukazuje na tu pusinku....nikdy teda nespala skvele, ale uz jsme to dotahli na 1-2 vzbuzeni za noc, cajik a nazdar, jenze ted se budi casteji, nemuzu znova usnout a nadava na ty zpropadeny zuby😅 😔
nechci ji neverit, ale my vazne nic nevidime a uz to trva dva mesice...je mozny, aby se tak dlouho prorezavaly a nebylo nic videt citit???

monik111
14. dub 2009

Tak nám vylezla teď první dole a druhá dole se klube. Ale musím říct,že je už dva měsíce protivná a taky stale opakuje že "zub bolí" takže u nás to byly zuby 😉 Taky jsem tam pořád nic neviděla a najednou už vykukuje.
Takže to těm posledním stoličkám trvá jaksi dýl,alespoň u nás 😀
Tak se držte. Unás je v noci taky docela vzrůšoooo 😠

jituska
14. dub 2009

Jo. u nás bylo taky docela vzrůšo při zubech, v noci se pořád budil a dost dlouho trvalo, než celá ta stolička vylezla, dokonce teď ještě je nemá celé vylezlé, takže u nás to leze už přes měsíc. Je to boj, při prvních zubech byl v pohodě a teď při posledních stoličkách řádí jak "černá ruka" 😀 😀

j.a.n.u.s.
14. dub 2009

Ted nam leze posledniiiiiiiiii! A mame to za sebou! Jedna polovina posledni se prorezala asi tyden tomu, ted leze zbytek. Mala je mrzka, ale poradi si s tim. Nejhorsi byly ty uplne 4 prvni zoubky (ve 3,5mesicich)...

alci...je dost mozne, ze ji leze nejak našuro...proto nejde nic videt.

Jo a pomaha El zvykat zvykacku, ale ne tu detskou-ale normalni modrou orbitku 😵 ....ale na noc jsem uz ji dnes dala panadol (od 9kg)

jituska
14. dub 2009

Janus ahoj, kde se touláš, že nejseš v "odstavení" 😀 😀

caira
autor
14. dub 2009

alcatko: tak koukam, ze to mame stejne, nase mala vzdycky spala dobre..teda od cca 3 mesicu byla fakt naucena a sama si tam hrala a pak usnula a jakmile zoubkovala tak se chovalo..
Tobe Nelus alespon rekne, ze boli zub, ale u nas proste nevim co se deje, kazdy rano ji tam cumim, kdyz ji cistim zuby a obas me necha i sahnout na dasne, ale to je na vlasni nebezpeci, protoze pak zkousne a procvakla by mi prst..takze se snazim jen okukovat a nesahat 😀

Monik: ja nekde i cetla, ze ty posledni maji byt vic bolestive nez ostatni zuby,ale nemohla jsem najit nic o tom jestli to i trva dyl, u nas jinak vsechny zuby vzdycky tak cca tyden breku a uspavani na ruce a pak zase klid.

dneska jsem byla za nejhorsi matku na svete, nechala jsem ji brecet nez usnula ☹ no jeste ted je mi z toho mizerne, ale uz jsem fakt byla s nervama v kyblu, tri tydny uz jsem se nevyspala dyl jak 2 hodiny v kuse 😔

Zajimave je, ze pres den vubec neni problem, kdyz jde po obede do postylky tak si tam chvili brebenti a pak spokojene usne..ale

peppapig
14. dub 2009

Ahoj, chudacek Phoebe, snad ji uz rychle vyrostou, drzim pesti. Schvalne jsem M spocitala a mame 17 zubu venku (uz asi 4 mesice), ja musim zaklepat, ze se zoubkovanim jsme nikdy nemeli problem, uff.

Ja jdu v patek trhat 3 zuby moudrosti, najednou, aaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu ☹

j.a.n.u.s.
15. dub 2009

peppapig....a dobrovolne?

caira
autor
15. dub 2009

Vendy to te obdivuju, to jdes tady? by me zajimalo kolik za to zacvakas..ja tu u zubare jeste nebyla.. 😅 vzdycky si dojdu v CR na preventivku protoze tady bych se nedoplatila... 😀

peppapig
15. dub 2009

janus, ano dobrovolne, uz musim, dalsi infekci nepreziju, jen jsem necekala, ze to bude najednou, ale mozna je to lepsi
caira, je to pres nhs, takze zas tak drahe to nebude, doufam. Doma bych musela trcet nevim, jak dlouho na prohlidky po, ale v lete si zajdu na check up.

caira
autor
15. dub 2009

peppa: pak mi musis dat vedet kolik te to stalo, ja si taky porad rikam, ze se zaregistruju u nejakeho NHS zubare, ale i tak jsem slysela, ze jsou desne drazi.. jak dlouho jsi cekala na appointment?

Ja jsem ted dala dite do postele a nechce za boha lezet, jen zvyka plinu a seda si, tak tam kazdych par minut chodim ji polozit, ale alespon nebreci..je zajimavy, ze kdyz ji dam po obede do postylky tak to zvlada ok, ale vecer je tam jak sirena..prece pokud ji boli zuby tak by ji to melo bolet porad stejne, ne? Nebo je to vazne boli vici vecer? 😅 nebo me moje dite proste jen citove vydira 😀

alcatko.j
15. dub 2009

Cairi, presne, pres den nic, nemrci, je vesela, nerekne, ze ji neco boli..usne do 2 minut a spinka krasne..ale ty vecery a noci..ja jsme taky uz na nervy, protoze nevim, jak ji pomoct a ona je fakt na presdrzku 😅 Kdyby byla aspon nestastna, ale ona je jen protivna jak vred na prdeli a to mi ji nekdy ani lito neni 😅 V kvetnu jdem k zubari, doufam, ze mi mudra rekne, ze rostou, at to vim jiste...
Jinak ji davame Nurofen sirup, ale ted nam zacala tvrdit, ze ji boli prcinka...ma ji ale na pohled v poradku, necervenou, v poho, ale pokazdy, kdyz nurofen dostane, tak na druhy den rve ze ji pali...ja se proste poseru 😅

caira
autor
15. dub 2009

Ali tak to mate taky veselo, mala ted krasne usnula, pet minut si tam hrala a chrupka, ale vecer to zase bude jak kdyz vrazdime 😖

Vcera jsem ji nechala klasicky vyrvat, uz jsem byla fakt na pokraji, ze jsem mela chut ji dat pres prdel, protoze rvala jen, kdyz lezela, ale jakmila stala oprena o postylku tak byla vesela a ja uz jsem si rikala, ze mi brzo rupnou nervy, tak dostala pusu a sla jsem a ona tam hodinu delala hysterak nez nakonec usnula..ale rikam si lepsi ji nechat vyrvat nez aby mi ujely nervy a ja ji dala na prdel 😅

zkusila jsi misto nurofen syrupu dat nejaky jiny? co by byl zalozeny na paracetamolu? treba ten nurofen ji nedela dobre? 😅

peppapig
15. dub 2009

caira...vidis, je dobre, ze P jeste nechodi 😀 😝 Ja vim jsem hrozna. Vecer pisnu x

caira
autor
15. dub 2009

vendy posli na fejsa skype contact a muzem vecer psat tam .. 😉

alcatko.j
15. dub 2009

Cairi, dneska jsme koupila paralen suspenci, tak uvidim😅

caira
autor
15. dub 2009

ali ja taky dneska budu misto nurofenu zkouset paracetamolovy syrup..tak jsem zvedava..no kdyztak se tu o pulnoci sejdem a vymenime si nazory na to jak to "nezabralo" jo? 😀

monik111
15. dub 2009

alcatko: tak s tím,že jí boli zadeček,tak to je i u nás. Záčne se vztekat a kňourat a pak mi říká,že jí bolí zadeček. Přitom přesně jak píšeš,nikde nic. Buď kecá a nebo fakt nevím. Ale jediný co mě napadá,jestli jí to nebolí z nočníku. Někdy na něm sedí dobu,tak jedině z toho. Ale nevím 😒

caira
autor
15. dub 2009

tak damy u nas je uspano! Dneska dostala paracetamolovy syrup misto nurofenu, pred spanim jeste pro jistotu i gelik na dasnicky a do ruky kartacek na zuby 😀 byla tam naprosto v pohode a usnula behem deseti minut.

Ten kartacek na zuby napadl manzu, tim, ze porad chce neco zvykat, ale nedosahne si asi na to bolave misto tak kartacek to vyresil, jsem se tam na ni byla nekolikrat mrknout a stastne si tak zvykala kartacek a byl klid. Snad bude dobre spat 😵

peppapig
15. dub 2009

super petruse, jen tak dal 😉

andilek
16. dub 2009

tak já jsem objevila první pětku před cca týdnem, ani jsem nevěděla, že roste...je fakt, že se Ondra zase začal budit v noci, tak to je asi tim, ale jinak žádné příznaky mimo řidší stolice nepozoruju

andilek
16. dub 2009

tak a teď ráno jsem objevila druhou pětku nahoře a už je dost prořízlá 🙂

caira
autor
16. dub 2009

andilek..uz jen dva a mate to za sebou, ja tam porad nic nevidim a to uz takhle breci a budi se ctvrty tyden...chjo snad to nebude trvat o moc dele

musim jit, se snazim neco napsat a mala se snazi dostat na klavesnici a uz se ji podarilo vyrvat ven jedno pismeno, fakt terorista...

😀

zevina
16. dub 2009

Caira, nevím jak u vás, ale tady se v dm drogerce prodává sada 3ks: kartáček na zuby klasický, pak takový s gumovýma štětinama (ten je na pidi zoubky) no a úplně báječné kousátko, s rukojetí jako běžný kartáček a na konci je gumový váleček s malýma pružnýma lamelama a to je na prořezávající se stoličky skvělý vynález 😉
alespoň nám se osvědčil (běžné kousátka ve tvaru medvídků apod jsou naprd)

a nepotěším tě, nám se poslední stoličky začaly prořezávat až rok po čtverkách a postupně se klubaly dalšího půl roku 😝 a s horečkama a kaděním... závidím všem, komu se zoubky vyklubaly naprosto nepozorovaně 🙂

caira
autor
16. dub 2009

zevina: tak tady kousatko by se nam hodilo, my tu takoveho asi nic nemame,jedine kousatka co jsem objevila byly jak rikas takove ty tvary co jsou dobre na predni zuby,ale nic na stolicky

Mala ma ted ten pidi kartacek na male zoubky, ale ma to klasicke stetinky.

V jake drogerce se ta sada da sehnat? my za 2 tydny letime do cech tak bych se po tom podivala...
🙂

zevina
16. dub 2009

DM drogerie, myslím že je v každém větším městě 😉