Poslední 4 stoličky. Kdy a jak dlouho se prořezávaly?

caira
14. dub 2009

Ahoj maminky,

nasi slecne je necelych 14 mesicu, zoubku uz mame 16 takze zbyvaji "jen" posledni 4 stolicky..

zajimalo by me kdy vasem prckum vyrostly, jak dlouho se prorezavaly, jestli deticky trpely vice nez s ostatnimi zoubky? Co pomahalo od bolesti atd atd

U nas ted prochazime docela peklem, mala vzdycky dobre spala ( krom doby, kdy ji rostl nejaky zoubek, ale to netrvalo nikdy vice nez cca tyden v kuse, kdy se muselo uspavat na ruce a davat treba syrup na bolest a gelik na dasnicky. ) a posledni 3 tydny mala pri usinani strasne place, syrup na bolest nepomaha, ani gelik atd a ja jsem uz docela bezradna, myslime si s manzou, ze to musi byt zuby, protoze porad vsechno strka do pusy a kouse vsechno co ji prijde pod ruku a nenapada me nic jineho proc by se najednou z pohodoveho space stalo dite co nenavidi postylku 😅

doufam, ze se tu najdou maminky, ktere uz tohle maji za sebou a dokazi poradit co se da delat aby se to prckum usnadnilo 🙂

caira
autor
21. dub 2009

holky tak u nas uz se opet spi 🙂 upne se bojim, ze to zakriknu, ale doufam,ze snad ma zase na chvili od zubu pokoj..nebo je to tim, ze jsme upravili "uspavani" chodi ted o pul hodky driv a poridila jsem nejaky detsky organicky hypoalergeni levandulovy gel na myti tela a vlasu..tak ji v tom "louhuju" alespon 20 minut, tak treba jestli to fakt pomaha a zklidni ji to? kdo vi, hlavni je, ze dva vecery po sobe usnula sama a bez revu v postylce a ja dobijim baterky 🙂

berynka
21. dub 2009

Teda holky, já se začínám normálně bát 😅 . Naší malé taky schází poslední 4 stoličky. Zatím poslední růst zoubků jsme absolvovaly loni v srpnu. Byla to taky docela síla, přes den teda hodně kňourala a celkove byla stará protiva, ale na spánek to zas tak vliv nemělo. A docela pomáhal Mundisal. Podle toho co píšete, jsem zvědavá a u nás čekám rovnou horor 😒 .

mikula
21. dub 2009

caira:tak užívej pohodičky,snad to vydrží co nejdýl 😵 😵

Bery:Nás ještě čekají špičáky a tyto poslední stoličky,Mundisal je dobrý,jenže ona už si do té pusiny nenechá moc šáhnout 😒

caira
autor
21. dub 2009

bery: u nas se spatne spalo u kazdych zoubku, takze treba u vas to bude jine..

akorat, ze vsechny ostatni zuby ji trapily vzdycky "jen" tyden a to bylo presne jako ted, hodne vsechno zuzlala, pres den jakz takz ok, ale uspavani peklo..no a ted to trvalo/trva uz pres 4 tydny 😔

berynka
21. dub 2009

mikula, Heduš si do pusinky taky nikdy nenechala sáhnout, ale pak u těch zatím posledních zubů tomu Mundisalu přišla na chuť, nebo poznala, že jí uleví 😉 .
Kamarádka mi ale říkala, že se to s gely proti bolesti nemá přehánět, aby nedošlo ke znecitlivění i dýchacích cest, nebo co 😅 .

Caira, nás ty první stoličky taky zlobily skoro měsíc. To jsem byla ráda, že to začalo, až když jsme se vrátili z dovči.

mikula
21. dub 2009

U nás vždycky když rostly zuby,spánek stál za prd-jak píše caira.dnes všechno neuroticky rve do pusy 😖 a je paní "příjemná" 😅

caira
autor
21. dub 2009

mikula: tak to "pani prijemna" me pobavilo 😀

Nase Phoebe je ted taky slecna naladova..ale nastesti ted uz 4 noc spala v kuse takze alespon jsem se v noci vyspala ( takze ji to prochazi) 😀

mikula
22. dub 2009

caira tak momentálně ty prospané noci závidím 😔 My už třetí noc na prd 🙄 🙄 🙄 Dnes 4.40 obrovský řev,pak se uklidnila ale zase hodinku nemohla zaspat 😖

caira
autor
22. dub 2009

mikula: u nas byl vcera taky rev, ve 4 se vzbudila s tim, ze si proste stoupla v postylce a zacala houkat, tak jsem tam sla, polozila ji, dala napit vody a chvili bylo ticho ( cca 5 minut) pak zpustila rev jak na lesy tak jsem ji sla udelat trochu mlika, usnula na chvili a v pul paty zase zacala jecet,ale to uz jsem se ani nezvedla, tak asi pochopila, ze dalsi mliko nebude a pak chrapala ( teda my obe) az do deviti
😀

Poridili jsme totiz takove "black out" zavesy do detskeho pokoje, a ty fakt udelaji takovou tmu, ze by si clovek myslel, ze je v devet rano porad pulnoc. 😀

mikula
26. dub 2009

Ahoj tak jak to u vás pokračuje??U nás dnes v noci 1,5 hod vzhůru 🙄 🙄 Naštěstí neřvala,jen se vrtěla a nemohla zabrat!Přes den furt ruce vražené v pusině 😖 No snad bude brzy po všem 😕 A to ještě jdeme v pondělí na očkování Priorixem.

caira
autor
26. dub 2009

tak u nas hlasim, ze uz tyden jsme zase ok, hodne pomaha to, ze fakt dodrzujeme skoro na minutu ten vecerni rezim, v sest vecere, v pul sedme vana, pred sedmou mlicko a v sedm presne postel a kupodivu to fakt jde. Mala se treba v noci vzbudi jednou na mlicko ale jinak jakz takz dobry..uf uf.

I kdyz vcera se probudila kolem treti, slysela jsem ji tam brebentit tak jsem se sla podivat a byla procurana, tak jsem ji musela prebalit a prevlict atd takze se probrala takze jsem ji dala trochu mlika a pak se teda asi pet minut v postylce vztekala nez usnula, ale to spis bylo fakt vztekani se, ani nebrecela, spis chtela pozornost..ale pak hned zase odpadla a spala do osmi. takze jakz takz ok. 🙂

Mikul hlavne vydrz! u nas to fakt trvalo 5 tydnu a stejne ten blbej zub nevylezl..ale asi to vzdycky roste "chvili" a boli to a pak to prejde..tak snad uz to u vas taky brzo prestane!!