Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Povyražený zub u ročního mimina, jak dlouho se zatahuje?

sonislavab
23. kvě 2015

Ahoj maminky, prosím o předání zkušenosti. Syn(1 rok) si při pádu povyrazil zub, nevypadl mu, ale byl téměř kolmo na dáseň. Zubařka na kontrole po týdnu řekla, že se mu viklá pořád stejně a pravděpodobně se mu nezatáhne,takže by ho vytrhla, až se rozviklá víc, aby ho nevdechl. Dnes se mu opět vysunul dopředu a to se ani nijak moc nebouchl, nevím. Chtěla bych vědět, jak dlouho čekat, jestli se zatáhne, mám strach, aby ho opravdu nevdechl, ale nechci trhání uspěchat. Týden prakticky nekousal, proto nevím, zda je šance na zatažení. Děkuji na radu maminkám, které bohužel mají stejnou zkušenost 🙂

nikollita
23. kvě 2015

Ahoj, já mám docela zkušenost. Můj syn měl ve dvou letech akci s tatínkem na bazéně a narazil čelně pusou do ocelové tyče v dětském bazénku (vyletěl z klouzačky). Poškodil si obě přední jedničky. U jedné si kus odštípl, druhá se úplně kolmo přetočila, ale obě byly pevné dásni. Tchýni mám zubařku, takže jsme to řešili telefonicky (byli jsme zrovna na dovolené, když se to stalo). Krvácelo mu to asi tři dny. Čekali jsme, jak se to vyvrbí. Ta uštípnutá jednička - méně poškozená - začala šednout a vytvořil se nad zubem velký hnisavý váček, takže jsme se rozhodli, že ho musíme vytrhnout (dělala to tchýně). Já jsem tehdy chtěla vytrhnout oba naráz, ale ona nechtěla. Ten druhý zub vypadl sám, evidentně byl uvolněný. Malý asi za tři týdny spadl a zub sám vyletěl, měli jsme štěstí, že ho nespolkl (třeba v noci nebo tak).
Jinak pokud se viklá, trhala bych. Zřejmě je také uvolněný a není asi velká šance, že by se dlouhodobě udržel, zvlášť při kousání.

Sem začni psát odpověď...

Odešli