Prasklý zoubek. Dá se nějak zachránit?

valentynka
21. čer 2010

Ahoj holky,
ted jsem objevila,že má Filípek naprasklý přední zoubek, asi před třemi dny se bouchnul do pusinky tenisovou raketou,se kterou si hrál....
nevíte, zda se dá zoubek nějak zachránit ??? aby mu to zubař třeba nějak neuštípnul nebo aby se nečekalo,až se ten kousek ulomí.... strašně se bojím,že bude mít kus zoubku pryč 😢 😢 😢

zuzanka26
21. čer 2010

Val neboj, my máme kousek předního zubu úplně uražený. To mu zřejmě praskla sklovina? neboj, nic to nebude, to se asi stane spoustě dětí. Kdy půjdete k zubařovi?

momin
21. čer 2010

@valentynka urcite si zajdete k zubari,ale neboooj..zadna tragedie to neni.... 🙂 😉 Ma to opravdu moc deti!

berenika39
21. čer 2010

@valentynka neboj, můžou to jemně zabrousit, aby to neprasklo, a aby ho to neškrábalo. je to jen maličkost, zkus si představit, že mám známou, který kluk nonstop pije štávu z láhve s dudlíkem a má ve dvou letech všechny horní zoubky do půlky zkažený, rozpadlý, ošklivý a asi bolavý. a ona je v klídku 😝 , prej mu narostou nový 😝 . takže malinká prasklina se vyřeší 😉 😉

valentynka
autor
21. čer 2010

holky, díky moc... jsem z toho špatná, uvidíme zítra, zavolám zubaři, snad nás vezme..

dám pak vědět jak to dopadlo...

Zuzko, to jsem nevědla,že má Sárinka uražený zoubek ☹

valentynka
autor
21. čer 2010

Filíepk taky ještě pije z flašky s dudlíkem, vůbec nechce pít z těch lahví s pítkem..
doma občas pije ze skleničky.... asi budu muset prostě savičky odstranit a bude to.. má ty horní zoubky ze zadu trošku nahnědlé, takže je možné že je to z pití coo? ale on lahev vypije během chvilky a pak už ji nedudá..

berenika39
21. čer 2010

no hodně záleží, co v té lahvi je🙂. sladký zoubkům škodí. ale klid, ten prcek mojí známé chodí s tou lahví nonstop a dudlá, a u toho pije. tam je to jasný. pokud se z lahve napije a nežužlá to pořád, bud v klidu. pít se musí 😉

valentynka
autor
21. čer 2010

@berenika39 to on s lahví nechodí, to vím,že se nesmí, ani když spinká, tak aby ji neměl v pusince.. pokud má štávičky tak je hoodně ředím, nic sladkého,aby si nezvykal, toho se držím a čaje taky, je to spíše taková obarvená voda.. no snad zítra dopadnem dobře... moc děkuju 🙂

berenika39
21. čer 2010

tak napiš, co mu s tím udělali. at je zase fešák 😉

valentynka
autor
21. čer 2010

@berenika39 určitě napíšu 🙂

valentynka
autor
22. čer 2010

Ahoj holky,
tak jsem byli u toho zubaře.. jakmile jsme se přiblížili ke křeslu, začal Filípek plakat, asi se bál toho prostředí, pak už to bylo dobré 🙂
Doktor říkal,že to nepoškodilo nerv zoubku,takže se nemusím bát.. nechal to tak ,jak je... v srpnu se s tím máme přijít ukázat jak to vypadá, kdyby něco, máme přijít.. možné je,že se to ulomí, pak by to musel spravit...
uvidíme, snad to bude dobré.. říkal,že se to stává často, jsou to první zoubky a nic se neděje...

berenika39
22. čer 2010

no a je to, tak vidíš, za chvíli nebudeš vědět, že tam něco má🙂)).

valentynka
autor
22. čer 2010

@berenika39 no už jsem klidnější... snad to bude dobré 🙂
děkujuuuuuu 🙂