• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosím o radu se zubními kartáčky pro 9 měsíční batole

15. srpna 2012 
Maminky, prosím o radu. Mám nakoupené tyto kartáčky: nějakou sadu od Campol babies je tam silikonový kartáček kolem dokola, pak s malými silikonovými chloupky a pak s vyšším chloupkem. Ještě jsem koupila jeden a ten se nasazuje na prst.
Jak se s tím čistí zoubečky? Vyzkoušela jsem ten na prst a při první příležitosti malej stisk a kousl mě :slight_smile:)
Děti mají 9 měsíců ( dcerka nemá zatím žádný zoubek a malej má již 8 zoubečků). Mám nějak projíždět dásinka i malé? Tím silikonovým?
Předem děkuji za rady.
15. srp 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme tu samou sadu od Canpol a nejdřív jsme malé dávali ožužlávat ten světlemodrý (kolem dokola), aby si zvykla (kdykoliv přes den, když jsem si vzpomněla). Než měla zoubky, tak jsme jí čistili při koupání ďásna i jazyk ve vodě namočnou čistou plenou na prstu - zvykla si tak, že jí šaháme do pusy už od miminka, myslím, že pro tak malé mimino to k čištění úplně stačí. Teď už máme 10 zoubků a snažíme se čistit kartáčkem, ale je to zatím spíš taková zábava, stále ještě používám plenu, protože jí taky strašně baví ty štětinky spíš kousat než zoubky skutečně čistit :grinning:
15. srp 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejprve používej to silikonové na prst. Od roka už se můžou používat kartáčky. Nám zubařka doporučila TePe.
15. srp 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My je máme všechny čtyři! Nejdříve jsme používali první dva od Campol, teď jsem koupila i ten na prst, tak to střídáme. Kousnutá jsem ještě nebyla :slight_smile: Jsem od paní zubařky poučená, že "čistit" mám od prořezání prvního zoubku, tak vykartáčujeme proklubané zoubky a promasírujeme i dásnička kolem. A moc nás to baví.
15. srp 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek