Prosím o radu se zubními kartáčky pro 9 měsíční batole

kettynka1234
15. srp 2012

Maminky, prosím o radu. Mám nakoupené tyto kartáčky: nějakou sadu od Campol babies je tam silikonový kartáček kolem dokola, pak s malými silikonovými chloupky a pak s vyšším chloupkem. Ještě jsem koupila jeden a ten se nasazuje na prst.
Jak se s tím čistí zoubečky? Vyzkoušela jsem ten na prst a při první příležitosti malej stisk a kousl mě 🙂)
Děti mají 9 měsíců ( dcerka nemá zatím žádný zoubek a malej má již 8 zoubečků). Mám nějak projíždět dásinka i malé? Tím silikonovým?
Předem děkuji za rady.

mili01
15. srp 2012

Máme tu samou sadu od Canpol a nejdřív jsme malé dávali ožužlávat ten světlemodrý (kolem dokola), aby si zvykla (kdykoliv přes den, když jsem si vzpomněla). Než měla zoubky, tak jsme jí čistili při koupání ďásna i jazyk ve vodě namočnou čistou plenou na prstu - zvykla si tak, že jí šaháme do pusy už od miminka, myslím, že pro tak malé mimino to k čištění úplně stačí. Teď už máme 10 zoubků a snažíme se čistit kartáčkem, ale je to zatím spíš taková zábava, stále ještě používám plenu, protože jí taky strašně baví ty štětinky spíš kousat než zoubky skutečně čistit 😀

monivo
15. srp 2012

Nejprve používej to silikonové na prst. Od roka už se můžou používat kartáčky. Nám zubařka doporučila TePe.

123annynka
15. srp 2012

My je máme všechny čtyři! Nejdříve jsme používali první dva od Campol, teď jsem koupila i ten na prst, tak to střídáme. Kousnutá jsem ještě nebyla 🙂 Jsem od paní zubařky poučená, že "čistit" mám od prořezání prvního zoubku, tak vykartáčujeme proklubané zoubky a promasírujeme i dásnička kolem. A moc nás to baví.