Průsvitné zoubky. Čím to je?

knobloska
23. dub 2010

Ahoj aminky, moje 2 letá dcera má hlavně horní jedničky a dvojky na krajích jakoby průhledné. Zoubky má krásně bílé, ale tohle mě znepokojuje, aby je neměla třeba křehké a neodlomily se jí. Čím to je?
Děkuji Lenka

soanpe
23. dub 2010

myslím, že na tohle ti odpoví zubař 😉

rimmel
23. dub 2010

priesvitne zuby su ked ma clovek nedostatok skloviny ktory je sposobeny nedostatkom vapnika.

rimmel
23. dub 2010

a nemyslim si(niesom si ista) ze sa budu lamat prave naopak, su silnejsie 😅

rimmel
23. dub 2010

hmm vlastne nie! 😀

knobloska
autor
23. dub 2010

Zubaře se zeptám, já jen, jestli někdo nemá podobnou zkušenost.

soanpe
23. dub 2010

rimmel
v čem jedeš? 😀 😀 😀

momin
23. dub 2010

knobloska nestras me!!
Ja sem myslela ze to je normalni ze ty prvni cerstve zoubky sou na koncich takove trosku jakoby prusvitne... 😕
Danielek to ma taky.. 😕

rimmel
23. dub 2010

moj to nema..inak naozaj je to sposobnene nedostatkom vapnika 😔

soanpe na vselicom 😀 😀 😀 😅

knobloska
autor
23. dub 2010

Momin nestrašim, jen jsem to moc u dětí neviděla, tak se ptám. Teď jsem vygooglovala, že někdo to tak má i u druhých zubů, prý hlavně zimní typy lidí 😀 . Blbost co. Ale asi je to zabarvením sloviny.
Mně se ale právě zdá, že to tak od začátku neměla.

momin
23. dub 2010

rimmel a muzu vedet kde si na to prisla ze je to zpusobene nedostatkem vapniku? Muzes nam sem hodit nejaky odkaz nebo neco kde si to cetla?

momin
23. dub 2010

Přirozené zbarvení zubní skloviny může mít mnoho odstínů bílé. Neexistuje specifická barva, která by se dala nazvat barvou zubů. Některé zuby jsou přirozeně podbarvené do žluta, některé do šeda, některé jsou spíše průsvitné a některé jsou prostě světlejší než jiné.

momin
23. dub 2010
rimmel
23. dub 2010

momin ja som to niekde pocula uz nepamatam kde bolo to davno. ale nehadam sa, moze to byt cokolvek ak sa bojis zubar ti poradi 😉

momin
23. dub 2010

vsak ja se taky nehadam.. jen me zajimalo jestli to mas nejak potvrzene nebo je to jenom tvoje domnenka.....................
3.5 jdu k zubari tak se na to urcite zeptam...

soanpe
23. dub 2010

já mám na jedničce nahoře taky takovou úplně bílou tečku.je to zřejmě jen chybou v pignentaci

knobloska
autor
23. dub 2010

To jo, to je pigmentace, ale Ki je má úplně průsvitné.