První zoubek bez nateklých dásní? Jaké máte zkušenosti?

viky1984
7. čer 2010

Ahoj maminy. Potřebuju radu prosím. Našemu Vítkovi je na den 5 měsíců. Už asi 14 dní je těžce nevrlej, ale ne v kuse, vždycky třeba dva dny, pak je zase dva dny vysmátej... takže střídavě oblačno (připomínám, že předtím byl zlatý dítě, skoro neplakal) . Je ukňouranej, rve všechno do pusy a najela jsem už i na Calgel, po kterým je vždycky chvíli klid. Dneska mu navíc vylítla horečka 38,6, po čípku jsme jí zdolali. Přesto už se několik nocí budí co půl hodiny, naštěstí teda pořád baští (asi má i žízeň v těch vedrech) - i když před týdnem měl období, že mi přes den třeba i 7 hod. nechtěl prso. Dneska při té horečce měl i teplejší jednu tvářičku. Všechno tohle přikládám zubům, věřím, že správně. Ale všude čtu, že mají být nateklé dásně, prosvítat zoubek atd. a nic takovýho neregistruju.... Máte někdo zkušenost? Nebo se může nalít až později... někde jsem četla, že se zub může prořezávat i 4 měsíce, to asi umřu...

bocinka
7. čer 2010

viky... stejné jako u nás... malá neměla nikde nic a najednou dvojka vlevo nahoře... druhý den druhá dvojka nahoře a teď máme už jeden dole a druhej se prořezává.... bez napuchlých, nebo krvavých dásní.... 😵 😵 😵 a když se mi tak budila, tak to do týdne bylo.... 😉 😉 😉 vydrrrrž....

viky1984
autor
7. čer 2010

@bocinka Bocinko, vám začaly růst zuby nejdřív nahoře? To je docela rarita, ne? A co s ním mám dělat, když furt kňourá. Nejde ho ničím (kromě toho Calgelu, ale to nejde donekonečna) uklidnit. Nosit se nechce, prso nechce, hračky ho nezajímaj, dudlíka plive... ale přijde mi hrozný ho prostě nechat plakat.

beruska2x
7. čer 2010

my mame zubu 12 a ani u jednoho nemel nabehle cervene dasne, proste byl protivnej , nekdy mel prujem a hur jedl a pak zub venku 😉

bocinka
7. čer 2010

viky, no jo.... ale doktor říkal, že to neva.... že se to tak stává.... 😉 Já používám Mundisal gel... tak je zkus třeba střídat... a malá prso chtěla... takže nevím jak jinak pomoct.... 😖 snad jen fakt vydržet... nemyslím, že by to trvalo měsíc nebo dva... bude to brzo, uvidíš.... a kousátka....

kacamura
7. čer 2010

já taky nevím co tomu mému drobkovi je...slintá jak o závod kouše všechno co mu příde do ruky... ale nateklá dásen nikde a zuby taky furt nikdy a to má 6,5... jinak viky můžeš dát panadol... je to i na bolest po tom se sklidní.... a kousátka jsou dobrý.... já sice nevim jestli to u nás jsou zuby, ale občas je tááááááák strašně protivnej, že na něj nic nezabírá... jenže třeba za hodinu najednou skvělá nálada a naděláno v plíně tak to ješt přikládám říšku tu blbou náladu...

viky1984
autor
7. čer 2010

@kacamura Kacamaru a taky se ti stává, že se směje nebo tvrdě spí a z ničeho nic děsnej řev k neutišení? 😖 Tak si pak dáme vědět, jestli to byly ty zuby nebo ne🙂

kacamura
7. čer 2010

@viky1984 : většinou je to postupný právě... ale něky najednou spustí a nejde utišit a když tvdě spí a vzbudí e a pláče a nejde utišit tak to u nás znamená většinou, že chce ještě spát takže právě nevim.... ale už jsem mmu dvakrát dala panadol... jednou byl kli tejden a tedka jsem mu ho dala asi v neděli a od tý doby zase klid.... ale že by to působilo tejden??? zkoušim i lžičku jestli necinká něco a furt nic.... tak jjsem prostě zmatená... a určitě si dáme vědět 🙂

beruska24.9.
8. čer 2010

Malé vylezl první zub 4m.+3t., druhý necelých 14 dní na to. Strašně slintala, kousala co našla, jinak nic. Od té doby měla už asi 3x špatné období, ale zuby nikde. Poslední dobou je protivná jak čert, stále ukňouraná, uplakaná, necelý týden má naběhlé lesklé dásínky a dnes ráno se mi zdálo, že možná prosvítá další zub. Pokud se opravdu klube, tak počítám ještě min. týden ukňouranosti, protivnosti a tečících nervů a pak už by mohl být zase chvíli klid 😉

shaula
8. čer 2010

Já objevila první zub, až mě syn hryznul do prstu 😀 To bylo asi v 6 měsících, taktéž bez nějak nateklých dásní.

benjik
8. čer 2010

Dceři je skoro 11 měsíců a zuby nikde,jen poslední dny je ukňouraná,taky furt něco dává do pusy,pár dní už moc nechce jíst(ale naštěstí kojit ano) Taky se párkrát vzbudila zničeho nic se strašným řevem,uklidnilo jí až namazání dásní mundisal gelem,nateklý dásně nemá,ale snad už se zubu dočkáme. Jínak malý natejkaly dásně už od tří měsíců,občas se zdálo,že zoubek prospívá,ale kde nic tu nic.

hannah23
9. čer 2010

Ahoj holky, malej je poslední asi dva dny nevrlý, tak snad to nebudou zoubky, jak některé psaly, malej spí a zničehonic začne řvát, plakat, jakoby se mu něco stalo.Přikládala jsem to tomu, že včera dostal dvě očkování, to bylo nejhorší jinak to jde.Tak uvidíme jestli to budou zuby nebo ne.

kacamura
9. čer 2010

hannah23: Jonášek byl strašně protivnej když byl po očkování rvá to zhruba ty dva dny... skoro pořád jenom brečel ... a měl teplotu... tak bych se moooc divila kdyby to bylo dohrmady i se zubama 🙂 ....

janicka006
13. čer 2010

Holky myslíte,že to mohou být zoubky??.......Malá strašně moc slintá,když sedí v sedačce,tak má pusinku celou napěněnou,jako kdyby vypila lahev Jaru,je taková nevrlá,pořád si strká ukazováček do pusinky.Ale je nám teprve 9 týdnů.....tak mi to přijde přehnané....Co bych měla přesně cítit,když jí sahnu na dásničky???

ircosek
19. dub 2012

Ahoj všem....mám7 měsiční holčičku a dnes se nam prořezali horní dvojky, tak jsem v rozpacích,dolní jedničky máme uderem 6 měsíce, proč nevyrostli jedničky horní dříve než ty dvojky, jinak jsme nespaly 3 noci 🙂 , ale baští velmi dobře

beruska24.9.
20. dub 2012

@ircosek - malý upírek? 😀 z toho si nic nedělej, zoubky nemusí růst přesně podle daného schématu 😉