První zoubek stolička, slyšeli jste o tom?

kuliskovic
1. dub 2016

Ahojda holky , chci se zeptat. Slyšeli jste někdy o tom , že by dítěti jako první zub vyrostla stolička? Můj syn má 6 měsíců , už několik dní přestal papat všechny příkrmy , mlíčko pije s přestávkami , hodně spí a na levém vrchním patře má bílou bouličku v místě budoucí stoličky. I na ohmat je cítit boule. Pořád si to něčím tře. Sice nepláče , ale jako malý měl 2 měsíce silné bolesti , byl na operaci a tak ho dnes jen tak něco nerozpláče. Vypadá to , že mu tam poroste , ale zaráží mě , že by to měla být stolička. Jako první většinou rostou řezáky. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím... ☹

vosinka
1. dub 2016

Dcera mé kamarádky to tak měla. Takže možné to je. Zkuste "cinknout" kovovou lžičkou. 😉

kuliskovic
autor
1. dub 2016

už jsem to zkoušela , ale zatím necinká.

iveta93
1. kvě 2016

Můžu se zeptat jestli se vám ta stolicka prorezala jako první? Mám stejné podezření u dcery, ale nejde mi do hlavy ze mají být první zoubky vepředu.

kuliskovic
autor
4. kvě 2016

@iveta93 Ahoj , kdepak , neprořezala. Napřed měl nateklou stoličku , pořád si to třel , potom měl zas na druhé straně nateklý špičák nahoře a nakonec se mu prořezal řezák dole. A jak stoličku , tak špičák má nateklý i dnes - pořád , ale zatím nevyrostly.

iveta93
4. kvě 2016

@kuliskovic děkuju, tak to se mám na co těšit :D

jajinkaboh
23. čer 2016

Ahoj,dcerce je 4a pul mesice,2dny horečky,brecela hrozne bolesti,slintala jak doga,a o par dnu později sem nahmatala "ostrý" hrbolek kde jsou stoličky. Tak jsem zvedavá jestli to opravdu bude zoubek...

lienocka2044
23. čer 2016

Ahoj, kamaratovi sa narodila dcerka koncem ledna. Pred par dňami jej vyšiel prvý zubok stolička !!! A na druhej strane vychádza druhá. Všetci prekvapeni vrátane mna. Nemá žiadne iné zubky

dusinkaaa
23. čer 2016

Ahoj, my měli první stoličku c 1,5mesici ;) potom jednička a dvojka dolu v roce ;)