První zoubky - jak dlouho se klubou ven?

martinakl
18. únor 2013

Ahoj. Můj syn má teď 5 měsícú. V prosinci začal hrozně plakat, pak se mu objevily bouličky na dásních. Teď je to o něco lepší, ale pořád ho to občas dost trápí. Posledních pár dní zase víc. Má ty zoubky už v dásničkách hodně vidět. 6 dole a 6 nahoře. Teď začal i o dost hůř spát. Předešlou noc jsem mu musela dát Nurofen. Ale nechci mu ho "cpát" každý den. Jak dlouho to trvalo vašim prckům, než se zoubky vyklubaly, od doby, kdy se objevily bouličky? Už mi to připadá hrozně dlouhý a je mi ho moc líto. Používáme homeopatika, Calgel, chladící kousátko, ale nic moc nepomáhá. Když mu dám klasické kousátko, začne do něj skoro až zuřivě kousat a pak pláče, asi ho to bolí.

ssassi
18. únor 2013

u nás zabraly jednoznačně homeopatika. a zkus jantarové korálky. po nich se u nás zklidnily hlavně noci. 😉

martinakl
autor
19. únor 2013

@ssassi Ja tem koralkum moc neverim.. Ale zase proc to nezkusit, ze 🙂

ssassi
19. únor 2013

@martinakl co se bavím s lidma okorálkovaných dětí, většinou říkají, že to pomohlo. navíc jsou k ochraně a proti teplotě... já myslím, že nějak fungují. a navíc jsou krásné :o) ty co máme my, vypadají jako med. syn má krásně hnědé oči a neskutečně to ladí 😎 😉

caricia1
19. únor 2013

Holky zeptam se na ty korálky...To mají dítka na krku??Nemůže se uškrtit?Já bych to i zkusila ale mam stach..

martinakl
autor
19. únor 2013

@caricia1 Jj, na krku.. Ja se prave taky bojim. Nevim, jestli do toho nakonec pujdu.

anina32
19. únor 2013

@martinakl já jsem teď hledala na netu co to vůbec je, nikdy jsem o ničem takovém neslyšela. Jako neberu tomu že to asi nějakou moc má ale prckovi bych to na krk nedala.

martinakl
autor
19. únor 2013

@anina32 Ja porad nevim.. Zkusila bych to, ale my potrebujem ukldinit hlavne noci a to bych se asi bala 😒

kh83
19. únor 2013

Nám je teď 7 a půl měsíce a mám pocit, že nás zoubky trápí od nového roku. Vždycky jsou to tak tři dny breku a fňukání, trochu hůř usínáme, na dásni se udělají bouličky - hlavně vlevo dole. Tak si říkám, hurá už leze, no a po třech dnech se to zase zklidní a nic a to se opakuje tak každých 10 dní. Jantarové korálky neznám, takže nemůžu sloužit 😉

martinakl
autor
20. únor 2013

@kh83 A to zmizi i ty boulicky? Kuba ja ma uz desne velky, ale nic vic se nedeje 😒

kh83
20. únor 2013

Jestli už je má velký,tak to mu už nezmizí, to už bude přimo zub. Nám se to vyboulilo jenom trošku, jako kdyby jí to jenom oteklo když se zrovna něco dělo v tý dásni. Nám se ty zuby ňák děsme loudaj ☹

martinakl
autor
20. únor 2013

@kh83 Nam taky na to, ze ty boule uz tam ma pres mesic 🙂

zuzzie
31. bře 2013

@martinakl čauves, našim klukum pomáhal na zoubky jedině mundisal gel 🙂 respektive u Adámka, u Filipa jsem o zubech nevěděla až do špičáků 🙂 to se tu teda míjíme pěkně dlouho 😝 😀

martinakl
autor
1. dub 2013

@zuzzie Jeee čau 😀 Dík, zkusim to. Teď je teda chvíli klid, ale vždycky ho to jednou za čas na týden na dva chytne a to je děs, přes den pláč, v noci taky dost a vůbec se nevyspí. Už ho to trápí 3 měsíce a zuby nikde. Teda v dásních jich vidim hromadu, ale vylézt pořád nechtěj... 🙂

zuzzie
1. dub 2013

@martinakl já to mám odzkoušený i na sobě 😀 napatlala jsem si ze zvědavosti 8,když mi rostla ...

kvetinka84
3. dub 2013

Ahoj holky, jsme na to stejně, už dva měsíce nás trápí zoubky. Malej pláče, je mrzutej, drží si pusinku, všechno až vztekle kouše, chce se chovat, v noci strašně špatně spí. Zkusila jsem už úplně všechno, homeopatika, calgel, mundisal gel, korálky. Je mi ho líto, nevím, jak víc mu pomoct. Vždycky je to pár dní úplně hrozný a pak se to na pár dní uklidní. Dole na dásničce má úplné boule, 3 na každé straně. Jak dlouho ještě bude trvat, než se ty zuby vyklubou ☹

mafeska
4. dub 2013

Alenka má zatim venku dva zoubky, nateklé dásně vůbec neměla, všimla jsem si jich úplně náhodou. Přes den neplakala, v noci se ale začala hodně budit, plakala asi každé dvě hodiny. Dala jsem jí nurofen a pomohlo to, spinkala až do rána.

oliv257
5. dub 2013

Ahoj všem, taky nás to teď asi trápí jinak nevím co by to bylo malej má 6.5 m a zub ani jeden pusinu samá boule přes den docela protivnej večer nemůže usnout sem tam teplota už to trvá týden 😒 . Nejvíc mi asi vadí, že nechce nic jíst mlíko si dá, ale vlažný v žádným případě nic teplýho občas veme na milost mrkev s cukinou a přesnídávku do které míchám kaši. Je dlouhán a celkem hubeňour a zhubnutí se nemůže moc dovolit, tak už nevím co bych mu měla dát zkouším už všecko možný je v podstatě na mlíku, protože ten příkrm co občas sní není nic moc je už teda na sunaru. Máte nějaké typy co ještě zkusit za zeleninu nebo ovoce??

ululul
1. kvě 2013

@oliv257 ahoj, mám syna 13 měsíců a když mu lezli jedničky dole, tak měl přesně stejné období, kdy odmítal jíst cokoli lžičkou, takže byl celkem dlouhou dobu jen na sunaru. Doktorka mi řekla, ať ho nechám. Že on ví nejlíp, co je mu příjemné a hlady nikdo ještě dobrovolně neumřel 🙂

kvetinka84
2. kvě 2013

Tak já hlásím, že u nás zuby pořád nevylezly, je to čím dál horší, hlavně noci, nespíme skoro vůbec, včera jsem ve 3 ráno už taky sáhla po Nurofen čípku a zabral a byl klid, ale nemůžu mu ho dávat každý večer. Jíme teda normálně, naštěstí. Ale slintá jak bernardýn a okusuje na co přijde, momentálně se rád zakousne i mě do brady, když ho chovám a musím říct, že má docela stisk. Jak dlouho to ještě bude trvat, jestli se v nejbližší době trochu nevyspím, tak padnu

maruska221624
16. črc 2013

ahojky mám 7 měsíční holčičku , a od 3 měsíce nás trápí zuby a furt nic tet poslední 3 dny přes den to je k nevydržení aspon v noci spí,vidím že nejsem jedína co to má, jsem zvědavá kdy to skončí calgel použiváme a nic studené kousatko taky nic. jen masirování ale to bych musela jen sedět a prst puse.protivná je ani naznak na dásník.

bellin
14. srp 2013

Holky, oliv 257 a květinko84, jak to u Vás dopadlo s těma zoubkama. Máme to dost podobné jako Vy. Za jak dlouho vylezly? A kdy už se taky vyspím. 🙂)
Děkuji 🙂

jahbibi
12. zář 2014

Můj syn má 5 měsíců a taky už nějakou tu noc hodně špatně spí a přes den potřebuje pořád chovat,,,když se nechová, hlodá všechny své hračky,jak baskervil :D korálky jsem zkusila, gelík jsem zkusila, dokonce jsem mu i udělala domácí mast na uklidnění a stejně nic...naopak se mu začal klubat další zoubek. Tak mi nějak došlo,že mu asi nejvíc mohu pomoci,když zvýším příjem vápníku, aby ho dostal v mlíčku a zoubky potom snáze rostly...máte s tím někdo zkušenost?

martinakl
autor
23. říj 2014

@bellin Ahoj, já jsem zakladatelka této diskuze¨🙂 Syn už má všechny zuby venku (přesně ve dvou letech), ale stejně se v noci budí, tak jsem tě asi moc nepotěšila 🙂