První zuby, jak dlouho se prořezávají?

ladyhacek
21. črc 2015

Ahoj
prosím jak dlouho trvá než se zub prořeže? Jak dlouho to trvalo Vám?
Brečeli Vám miminka i přes den? Nebo brečí jen na večer/ v noci?

Malý už asi týden vždy před spaním nebo chvíli před ním řve, ale brečí opravdu hodně někdy i hodinu v kuse a je jedno jestli ho chovám nebo je na hrací dece nebo ho nechám v postýlce (vybrečet ho nechci nechat - ale někdy musím i na záchod) Brečí tak jako nikdy i když ho trápilo bříško - myslela jsem, že je to zas bříško, že třeba hodně sladkého, ale vypadá to na zub má dole takový bílí stín - výběžek.

děkuji

eldrag
21. črc 2015

my máme velmi těžký průbeh prořezu zubu, prvni zuby se synovi klubaly az po 13 mesici a to mel dasne natekle cca 4mesice + k tomu horečky, bolesti, plač, snad všechny priznaky od prujmu po rymu.

leilunka
21. črc 2015

asi jak u kterého dítěte, syn měl první zub přesně v roce a nevím o žádném, teď mu akorát dorůstaly poslední stoličky a vubec nevím kdy a jak mu rostly, nikdy s tím neměl problémy. 😉 nosí jantarové korálky, zda to mělo učinek neposoudím

pavlapl
21. črc 2015

Jak které dítě. U prvních dvou dětí jsem vůbec nevěděla že jim lezou zuby a do roku měli všechny venku. Třetí dítko je protivný řve, celou noc je u prsa a zub se jí prořezal asi po měsíci utrpení.

ladyhacek
autor
21. črc 2015

@pavlapl díky počítám s tím, že každé je jiné - no malý brečí už asi týden hodinu navečer a pak ho nějak ukolébám nebo usne vyčerpání a pak v noci spinká a budí se jen 1-2x na jídlo > záleží kdy usne většinou teď už jen 1x
Má teprve 4 měsícem, ale i dle rehabilitační sestry kde jsme dnes byli je tam výběžek na zub. Tak uvidím

děkuji za reakce

vrabcak0007
23. črc 2015

dobré ráno, dovolím si použít tuto diskusi, protože máme podobný problém - minulý týden synkovi postupně během 3 dnů vyrašily první 3 stoličky...jenom hodně slinil a měl 2dny průjem, jinak žádná velká reakce nebyla...ale v pondělí navečer začal být hodně protivný..šáhla jsem mu do pusinky a škrábla mě už i čtvrtá..jenže během hodiny malý dostal teplotu (vždy pod 38)..plakal..mazala jsem calgelem a dávala panadol sirup...vždy, když to zabralo, byl malý jen mírně nerudný...včrea začala teplota pomalu ustupovat, už je jen okolo 37, ale začal být na ten zoubek víc citlivý - nechce jíst nic tvrdšího, aby nemusel kousat, dokonce ani gel už moc nepomáhá - dřív měl rád, když jsem mu to místo hezky masírovala..teď pláče...při dnešním osahání jsem zjistila, že zoubek moc nepovyrostl...malý mi nesní nic jiného než cokoliv kašovitého...a i tak ho asi bolí otvírání pusinky - extra zarudlé to ale nemá..ostatní zoubky po prořezání rostly celkem rychle, prořezaly se bez problému během dne max dvou...tenhle mu ale dává zabrat...tak nevím, jestli mám ještě počkat a vydržet, že je to normální, když nějaký víc pozlobí nebo s ním někam zajet, když se to po 3 dnech moc nelepší...děkuju za rady 🙂

palemi
3. srp 2015

Nám to teda trvalo týden,ale malá to teda tak nějak zvládala,teda až na ty vysoké teploty. 😉

denca1988
18. srp 2015

@ladyhacek ahoj,nám je 8,5 mesiaca a máme už 8 zubov,lezú nám tak 3týždne a sú už asi úplne vonku,malá našťastie žiadne teploty a prespí celé noci...cez deń sa hraje až na to že všetko žužlá 🙂

achjonetusim
19. zář 2015

U prvního dítěte jsem o růstu zubů vůbec nevěděla, až na první spodní dvě jedničky kdy probrečelo dvě noci. Teď s druhým je to záprřah, třetí měsíc v kuse a pořád není konec. Teď se klubou horní jedničky (dole má čtyři zoubky a nahoře dvě dvojky) a je to tedy výživný 😖 Dásně černomodrý, nateklý, navečer horečky a pláč. Zatím jsem neobjevila co by zabralo ☹

ladyhacek
autor
19. zář 2015

Děkuji zuby máme už pěkných pár dní 🙂 > vlastně skoro měsíc a a nic velkého jsem nezaznamenala - pokud to dřívější brečení bylo k tomu netuším. Celý den byl protivný, ale také byl po očkování takže jsem tomu nějak nepřikládala důraz, ale pak nevím ani kvůli čemu jsem se podívala do pusy a vidím nějaký 2 fleky vzala jsem lžičku a cinkala - já chodila po domě cinká cinká > jak praštěná 🙂 > během pár dní se prořezali, že byli už vidět a nějaké velké brečení naštěstí nebylo 🙂. Prořezali se nějak po 5 měsíci (kolem 5.)

Doufám jen že ostatní zuby půjdou také tak 🙂 Nezávidím těm co probdí noci já bych byla strašně nervózní a podrážděná.